זכרם ברוך

10 0

טקס מצמרר לציון יום הזכרון הבינלאומי לשואה למרגלות קרון השואה האותנטי שבמתחם ההנצחה העירוני לשואה ולגבורה במתחם בית יד לבנים.

 מאת אור דרעי  

השבוע צוין יום השואה הבינלאומי בנתניה במתחם בית "יד-לבנים" למרגלות הקרון שהובא מגרמניה לעיר נתניה הודות ליזם רוני דותן אשר ניהל את הטקס.

הטקס נערך בהפקת עמותת היכל התרבות ביום חמישי 27.1.2022 – יום שחרור אושוויץ על ידי בעלות הברית. יום זה הוכרז על ידי אומות העולם כ"יום השואה הבינלאומי".

אירועי ההנצחה הפכו במהלך השנים יותר ויותר דומיננטיים. אנשים פרטיים וגופים מוסדיים מארגנים כנסים, הרצאות, ערבי זיכרון בסלון עוד.

האירוע השנה שילב את תוצריהם של אמני הציור בנתניה עם תוכן תרבותי נוסף. כזכור, בשנה שעברה שילבנו ביום השואה, חלק מנגני כלי המיתר של התזמורת הקאמרית נתניה הקיבוצית אשר ניגנו בתוך הקרון כאשר מסביב לקרון שומעים ומקבלים השראה האמנים המקומיים. את התוצרים המופלאים של עבודתם [מעל 40 ציורים] הם הציגו כעת בערב הזיכרון.

בתכנית האמנותית שהיתה מרגשת מאד השתתפה מקהלת ביה"ס "אלדד" בניהולו של שמעון נוריאל.

נשאו דברים וכיבדו בנוכחותם סגן ומ"מ ראש העיר אלי דלל, המשנה לראש העיר אהרון אורגד וחברת מועצת העיר הממונה על "יד לבנים" תרצה גרינפלד.

סגן ומ"מ ראש העיר אלי דלל סיפר ל״השבוע בנתניה״: "עמנו היקר שנפגע מאד מאירועים אלה הוכיח כבר מזמן את עמידותו ואיתנותו נוכח האירועים האיומים שפקדו אותו, וישראל, שהיא כבר מעצמה מנטלית של מצוינות וידע היא ההוכחה החותכת לכך".

 תמונות-רן אליהו

Related Post

יובל המבולבל בקמפיין חדש, בקרוב ניקוי חופים בעיר נתניה, חנוכה שמח בעיר וגם – הכירו את שרה כדורי, דוגמנית עולה, תזכרו איפה שמעתם עליה לראשונה

Posted by - 2 בדצמבר 2021 0
לוהטים!! תקווה גדעון, קווין רובין, ואור לוי הפרזנטורים החדשים של מותג השעונים הבינלאומי המסוכן בישראל, מבצעים את הפעלול G-SHOCK כשאמן…

למה כן צמחוני?

Posted by - 7 בספטמבר 2020 0
תזונה צמחית זו תזונה שאינה כוללת בשר (כולל בשר ועוף) ומאכלי ים. תזונה זו מתבססת על דגנים, ירקות ופירות, קטניות…
כלי נגישות