זכויות רפואיות

4 0

זכויות רפואיות הן הזכויות של מטופל לקבל החלטות לגבי הטיפול הרפואי שלו. חשוב שהמטופלים יהיו מודעים מהן זכויותיהם וכיצד הם יכולים להגן עליהם.

הזכות לפרטיות: הזכות לפרטיות מוגדרת בחוק הפרטיות 1988 (Cth) וקובע כי אתה יכול לסרב או לבטל את הסכמתך להשתמש או לחשוף מידע אישי, לרבות מידע בריאותי, בכל עת.

זכות הגישה: זכות הגישה מוגדרת בחוק הפרטיות 1988 (Cth) וקובע שיש לך זכות גישה למידע האישי שלך, לרבות מידע בריאותי, שארגון מחזיק עליך. עם זאת, ישנם כמה חריגים שבהם ייתכן שלא תהיה לארגונים מחויבות לספק גישה, למשל כאשר הדבר יהווה איום רציני על חייו של מישהו אחר או

אנחנו המרכז למימוש זכויות רפואיות דוגלים בכך שזכויות רפואיות הן הזכויות של אנשים להחליט איזה סוג של טיפול רפואי הוא רוצה או לא רוצה.

סוגי סירוב טיפול רפואי

הזכות לסרב לטיפול מכונה גם "חוסר תועלת רפואית".

ישנם שני סוגי סירוב: אקטיבי ופסיבי. סירוב פסיבי מתרחש כאשר מטופל מסרב לתת הסכמה לטיפול, בעוד סירוב אקטיבי מתרחש כאשר מטופל מסרב לטיפול שכבר נקבע לו.

זכויות רפואיות הן הזכות להיות מסוגל לקבל החלטות לגבי הטיפול הרפואי, הטיפול והנהלים של האדם. זה כולל את הזכות לסרב להליך רפואי או טיפול.

המונח "זכויות רפואיות" קשור קשר הדוק למושג הסכמה מדעת. הוא משמש לעתים קרובות בשילוב עם מונחים אחרים כגון "אוטונומיה של המטופל", "הגדרה עצמית של המטופל" ו"זכות לבריאות".

בעולם שבו לאנשים יש את החופש לבחור את ספקי שירותי הבריאות שלהם, התעשייה הרפואית תעמוד בפני אתגרים חדשים. חשוב לציין שכדי שמערכת מסוג זה תעבוד, חייב להיות איזון בין עלות ואיכות.

זכויות רפואיות הן אוסף של זכויות המאפשרות לאנשים גישה לשירותי בריאות ללא אפליה. זו זכות אדם. זכויות רפואיות נקראות לעיתים גם זכויות בריאות או הזכות לטיפול רפואי.

זכויות רפואיות בארצות הברית

בארצות הברית, זכויות רפואיות מסופקות על ידי החוק הפדרלי והמדינה. חוקת ארה"ב כוללת זכות לחיים ולחירות, שהתפרשה ככוללת טיפול רפואי. קיימת גם זכות חוקתית לפרטיות, שהתפרשה ככוללת טיפול רפואי. חוק האמריקנים עם מוגבלויות משנת 1990 (ADA) אוסר על אפליה של אנשים עם מוגבלות בתעסוקה, שירותים ציבוריים, התאמות ציבוריות וטלקומוניקציה; והוא מבטיח הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלות בתוכניות או בפעילויות של הממשל המקומי והמדינה ללא קשר לשאלה אם הם מקבלים סיוע פיננסי פדרלי.

זכויות רפואיות הן אוסף של חוקים המסדירים את אופן מתן הטיפול הרפואי לחולים. זכויות רפואיות משתנות מאזור לאזור וממדינה למדינה. בארה"ב יש מערכת מורכבת של זכויות רפואיות המוסדרת על ידי חוקים פדרליים ומדינתיים. חוקים אלו מתעדכנים ומשתנים כל הזמן, כאשר מדי שנה עוברים או מבוטלים חקיקה חדשה.

קרדיט תמונה: pexels

Related Post

מתבגרים בערב של פעם בחיים

Posted by - 5 ביוני 2019 0
משנה לשנה נשפי סיום התיכון מזכירים יותר ויותר את ערבי הפרום שכל-כך מאפיינים את ארה"ב; השבוע בנתניה ריכז עבורכן טיפים…

מזרקה לגינה

Posted by - 7 ביוני 2022 0
כל אחד מאיתנו היה רוצה שתהיה לו גינה יפה לתפארת. כל אחד מאיתנו גם חושב איך להפוך את הגינה שלו …

אהבה כפולה

Posted by - 13 בפברואר 2020 0
מיוחד ליום האהבה: כיצד אנשי הציבור בנתניה משלבים בין חיי האהבה והמשפחה לבין האהבה והמסירות לעשייה הציבורית מאת ישי פלדמן…
כלי נגישות