זיכרון במגרש הכדורגל

4 0

בתאריך יום ההולדת של יגאל בלאיש ז"ל, מעמודי התווך של הספורט  בחדרה ויקיר בית אליעזר, התקיים טקס לזכרו במגרש הכדורגל בשכונה. 

בתאריך שבו אמור היה יגאל בלאיש ז"ל לחגוג את יום הולדתו, התקיים טקס לזכרו במגרש הכדורגל הנקרא על-שמו בבית אליעזר.

את הטקס יזם מ"מ ראש העיר ניר בן-חיים ביחד עם המשנה לראש העיר ויו"ר ועדת השמות חדוה יחזקאלי, בחסות ראש העיר צביקה גנדלמן. האירוע התקיים בהשתתפות סגן ראש העיר עו"ד טל אליהו, חבר מועצת העיר הרב בן-ציון נורדמן, חבר מועצת העיר גדי אריאלי, בני משפחת בלאיש שלא הסתירו את התרגשותם מהמחווה, שחקני הפועל לדורותיהם, ותושבי בית אליעזר מוקירי זכרו.

במסגרת הטקס קבעו שלט הנצחה חדש, שעליו נכתב: "מגרש הכדורגל לזכרו של יגאל בלאיש ז"ל, מעמודי התווך של הספורט בעיר חדרה, יקיר שכונת בית אליעזר, ונושא צל"ש של צבא ההגנה לישראל".

יגאל בלאיש נולד בתוניס ב-12 ביוני 1943, השישי מתוך שמונת ילדיהם של נינט וסלומון בלאיש.

בשנת 1954 עלה עם משפחתו לישראל, ועבר להתגורר בחדרה. עם סיום התיכון התגייס לגולני, וכחודש לפני שחרורו עלה הזחל"ם בו נסע על מוקש, וידו נקטעה. למרות היותו פצוע, נתן הוראות לפינוי פצועים מהזחל"ם ולארגון הכוח, תוך התנהגות אישית למופת אשר עליה קיבל צל"ש.

לאחר החלמתו החל לעבוד במרכז הרפואי "הלל יפה", והיה הגזבר הראשי בבית החולים.

בשנת 1966 התחתן עם עמליה, וביחד הביאו לעולם שלושה ילדים: ערן, איתי וליאת.

כל ימיו אהב ספורט, והיה ממקימי קבוצת הכדורגל של בית אליעזר דאז. כיהן כחבר הנהלת הפועל בית אליעזר בענפי הכדורגל והכדורעף, היה פעיל בקבוצת הכדורסל המקומית, שופט קט-רגל, ואוהד מושבע של הפועל חדרה.

נפטר בשנת 1987 מדום לב, בגיל 44 בלבד, והותיר אחריו בני משפחה, חברים ותושבי השכונה המומים מלכתו בטרם עת. לאחר מותו הוחלט להנציח את שמו במגרש הכדורגל בשכונה, והשבוע, בתאריך שאמור היה להיות יום הולדתו ה-76, חודשה ההנצחה כדי שגם הדורות הבאים יזכו להכיר את עשייתו.

Related Post

הוקרה והערכה על קו הסיום

Posted by - 5 באוגוסט 2021 0
בשבוע שעבר נערך בבניין העירייה אירוע הוקרה לעובדי עיריית חדרה שסיימו את לימודי התואר הראשון, במסגרת יוזמה של אגף ההון…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות