זוכרים את ניר

4 0

את שנות נערותו בילה ניר חנוכייב ב”צופי ים נתניה” במגוון הפעילויות ובחניכת נערים צעירים בתנועה. חודשיים אחרי מותו – כשהוא רק בן 18 – מבקשת אימו, להנציחו באמצעות  סירת מפרש לטובת חניכי “צופי ים” שתנציח את שמו של ניר

רגינה רחמימוב איבדה את ניר חנוכייב, בנה האהוב, לפני חודשיים כשהוא רק בן 18 ממחלת הסרטן שפגעה בו בגזע המוח.

הים היה אהבתו הגדולה של ניר שמהרגע שגילה את צופי הים בנתניה הוא בילה כל רגע פנוי בחוף סירונית.   

כעת, חודשיים אחרי לכתו בטרם עת, ועם החלל העצום שהותיר אחריו – במשפחתו, בתנועה ובבית הספר אורט גוטמן, מבקשת אימו להנציח את זכרו באמצעות סירת מפרש עבור צופי הים שתיקרא על שמו של ניר ז”ל, וחשוב מכך – תשרת את החניכים לצאת להפלגות, לחוות את הגלים וללמוד שייט במשך שנים רבות.

עלות הסירה והציוד להפעלתה מגיע לכ-100,000 ₪  ואימו מבקשת לפתוח את הלב ולתת לדור הצעיר הזדמנות ליהנות, לצמוח ולהתפתח בסירה לזכר ניר שדורות של צופי ים יתחנכו עליה. עד היום גויסו 46 אלף ₪ הודות ל-230 תורמים.

כך נכתב בדף הפייסבוק לזכר ניר:

“בימים אלה כשתנועות הנוער נאלצות לצאת למאבק על המשך קיומן, ראוי להזכיר את חשיבות החינוך הלא פורמלי, ואת המשמעות הרבה של תנועות הנוער לחינוך לערכים, עזרה הדדית, כבוד בין בני אדם, וחברות. התמונות מדברות בעד עצמן. מוזמנים להצטרף למיזם ההנצחה לזכרו של ניר.”

וכך נכתב בדף המיזם לזכרו:

“לפני חודש וחצי – מעט אחרי הגיעו לגיל 18 – אבדתי את ניר. בני היחיד, בחור צעיר, בתחילת חייו הבוגרים – שהיה כל עולמי והוכרע תוך שנה על ידי מחלת הסרטן האכזרית, בגזע המוח…

ניר המיוחד והמהמם, נער עם לב עצום, אחראי, אחד כזה שתמיד נתן כתף והתייחס בכבוד ובאכפתיות לכולם. אין מי שלא זוכר את החיוך המבויש הרגישות והבגרות שלו – שנדיר למצוא אצל נערים בגילו….

לאחר שיצרתי קשר עם צופי הים בנתניה גיליתי כי אכן חסרה להם סירת פעילות. מדובר בסירת מפרש, שהחניכים יוצאים איתה להפלגות וכך חווים את הים ולומדים את מקצוע השייט. עלות הסירה והציוד הנדרש לתפעולה מגיע לסך של 100,000 ש”ח, כשסירה מסוג זה משמשת את צופי הים למשך תקופה של כ- 20 שנים.

אז לכל מי שקורא שורות אלה, זו ההזדמנות לקחת חלק ולפתוח את ה-הלב

לתת לדור חדש של חניכי צופי הים הזדמנות להמשיך להנות ולהתפתח בפעילויות הרבות שהם עושים, והכל בסירה חדשה – שתישא ותנציח את שמו של ניר – שיירשם על הסירה”.

לתרומה ולשיתוף המיזם:  https://my.israelgives.org/he/campaign/Nirs_boat

לדף הפייסבוק לזכר ניר: https://bit.ly/2ODtxiT

Related Post

חד פעמי – לא בטבע שלי!

Posted by - January 20, 2021 0
השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל מקדמת עוד בכנסת הנוכחית איסור על הכנסת כלי שתייה ואוכל חד-פעמיים לגנים הלאומיים של רשות…

נלחמים בתחושת הרעב התמידית

Posted by - December 25, 2018 0
דיאטה לא מאוזנת, מצבי רוח, מזון לא מזין והרגלי אכילה שגויים מהווים חלק מהסיבות לבטן מקרקרת. נועה פרומן מציגה 8…

קיבעון בארון

Posted by - June 6, 2018 0
 את הרגע הזה שבו נעמדים מול הארון ופשוט אין רעיונות חדשים, אין השראה ובכללי בא לנו לפצוח במסע שופינג מטורף…

משוררי העידן החדש

Posted by - July 3, 2019 0
אחרי שעשתה הסבה מקצועית, התמסרה  עו”ד אביטל הררי לייעודה האמיתי: משוררת; בסדרת פרויקטים מיוחדים שהיא מפעילה, היא מראה מהו מקצוע…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility