זוכרים את הנופלים

6 0

עשרות תלמידי בית הספר ריגלר בנתניה יוצאים מידי שבוע למיזם "חלקה טובה", במהלכו הם פוקדים בתי עלמין צבאיים, מלווים את משפחות החללים ועורכים אזכרות לחללי צה"ל שנהרגו באותו שבוע.

מדי שבוע יוצאים עשרות מתלמידי בית הספר ריגלר בנתניה, במסגרת פרויקט "חלקה טובה" מטעם מרכז "לאורו נלך"; במהלכו הם מאמצים את החלקה הצבאית בבית העלמין הצבאי בשכונת בן ציון. המתנדבים פוקדים את כל הקברים, אך מטרתם העיקרית הינה להגיע לקברי החללים של העשורים הראשונים של קום המדינה. הוריהם של אותם חללים לרוב אינם בין החיים ולא תמיד יש מי שיערוך עבורם אזכרה.

עוד בטרם האזכרה התלמידים מגיעים ומנקים את הקבר, מסדרים את הצמחייה ואת כל סביבת הקבר. לאחר מכן מדליקים נר לעילוי נשמתו. כשלב מקדים לביקור בבית העלמין התלמידים עוברים על הרשימה של האזכרות לשבוע הקרוב ולומדים על כל חלל, מה היה סיפור חייו, היכן שרת, באיזה קרב ומלחמה השתתף וכיצד נפל.

"יצירת קשר עם המשפחות השכולות במהלך השנה", סיפרו תלמידים לעיתון השבוע בנתניה: עבורנו הוא משמעותי: "חשוב לנו ללוות את המשפחות השכולות לא רק בימי אזכרה, אלא גם בימים שמחים. בחנוכה למשל ערכנו עם משפחות שכולות הדלקת נרות, ולקראת פורים נחלק משלוחי מנות".

מנהל מחוז מרכז ב"לאורו נלך" ומרכז הפרויקט, חיים אטיאס, רואה בפעילות חיבור אמיתי, ערכי וציוני: "החיבור של הנוער לשורשים באמצעות ההיסטוריה ומורשת הקרב של דור מייסדי המדינה ולוחמי מלחמות ישראל, הוא עוצמתי ומשמעותי ביותר. המתנדבים אינם מוותרים בשום מזג אוויר על ההתנדבות ומדי שבוע מקיימים עשרות אזכרות. אני גאה להיות חלק מפרויקט שנותן כבוד לחללים שנלחמו ונפלו במלחמות ישראל, על מנת שאנחנו נוכל לחיות פה".

"מדהים לראות את ההתגייסות של בני הנוער,שעם כל העומס הלימודי יוצאים להתנדבות משמעותית וחשובה. בפרויקט זה, כמו בפרויקטים אחרים, ניתן לראות כי בני הנוער באים לתת, אך הם גם מקבלים בעצמם הרבה מאוד מתרומה זו. העשייה ההתנדבותית היא הדרך להנחיל ערכים כאלו לנוער והיא משפיעה על נפש האדם, כנער וכמבוגר. חשוב להדגיש איך העשייה, יותר מכל דיבור, היא זו שמובילה לשינוי בתודעה", סיכם מנכ"ל "לאורו נלך" הרב בני וורצמן.

 

(צילום יח"צ

Related Post

שלושה מקומות ראשונים לתלמידות נתניה

Posted by - 22 במרץ 2022 0
שלושה מקומות ראשונים לתלמידות נתניה בחידון המתמטיקה השנתי של תכנית ׳סודקות את תקרת הזכוכית – כל ישראל חברים׳ שלושה הישגים משמעותיים לתלמידות מנתניה שזכו בחידון המתמטיקה השנתי של…

אדם ואדמה

Posted by - 19 ביולי 2023 0
סדנת ״אדם ואדמה יוצרים מן הטבע״ שנייה במספרה התקיימה השבוע במוזיאון בית הבאר מאת בניה גואטה נושא הסדנה הנוכחית, מנדלות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות