ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם

6 0

במעמד קהל רב התקיים טקס חנוכת בית הכנסת 'מורשת אבות' לקהילה האתיופית בחדרה | ראש העיר הצטרף לטקס המרגש ואמר: "אני שמח שנפלה בחלקי הזכות להשתתף בחנוכת בית הכנסת, שישמש כמרכז רוחני וגם מרכז קהילתי וחברתי לבני העדה"

נחנך בית הכנסת 'מורשת אבות' ליוצאי הקהילה האתיופית: במעמד קהל רב של בני העדה האתיופית בחדרה, נחנך בעיר בית הכנסת החדש לקהילה האתיופית בחדרה, 'מורשת אבות' ברחוב בוטקובסקי. לאחר זמן רב של חיפושים אחר מבנה שישמש כבית כנסת לקהילה, נתרם מבנה ישן ורעוע מתקופת המעברה, ובעזרת בני הקהילה שהתגייסו לשיפוצו, והעמותה לשימור, תיעוד והנחלת מורשת יהודי אתיופיה, הוקם משכן הקבע לבני העדה, שישמש הן כמשכן רוחני והן כמרכז חברתי שיחבר ויגבש בין בני העדה.

קס רועי טמניו, מנהיגה הרוחני של הקהילה בחדרה, מספר כי במשך זמן רב חיפש מבנה שיוכל לשמש כבית כנסת לקהילה, עד שפגש ביעקב גולדשטיין, שהיה בעליו של מבנה ישן ורעוע ברחוב בוטקובסקי, וקיים מתקופת המעברה. גולדשטיין שמע מקס טמניו על צרכי הקהילה האתיופית בחדרה, על המורשת המפוארת של יהודי אתיופיה ועל החשיבות בשימורה, תיעודה והנחלתה לדורות הבאים והחליט לתרום את המבנה.

עם תרומת המבנה, התגייסו רבים מבני הקהילה ופעלו ללא לאות למען הקמתו של בית הכנסת, בשיתוף עם העמותה לשימור, תיעוד והנחלת מורשת יהודי אתיופיה'. "כל אחד תרם מיכולתו וכשרונו, אנשי מקצוע רבים הגיעו ועבדו במקום, אחרים תרמו חלונות, דלתות, סורגים וכו', וקיימו יחד את המצווה של בניית לשכה רוחנית" אומר קס טמניו בהתרגשות.

המקום, שהיה רעוע וישן, שופץ מהיסוד בעבודה משותפת של רבים מבני הקהילה, שכללה את חיזוק המבנה, התקנת גג, ריצוף, תשתיות חשמל ומים חדשות וכן שיפוץ החצר.

במעמד טקס חנוכת בית הכנסת, שנערך בהשתתפות רבים מהקהילה, התקיים טקס הסרת הלוט והכנסת ספר תורה, כמו גם הוקרה ליעקב גולדשטיין, שכאמור תרם את המבנה לקהילה. קס טמניו מספר כי גולדשטיין הוא לב לבו של הפרויקט, "שליח השם של קהילת ביתא ישראל", וכי במעמד חנוכת בית הכנסת, הוא קיבל את הכבוד לפתוח את שערי המקום ואף הוענק לו אות יקיר הקהילה על תרומתו הנדיבה.

במהלך הטקס המרגש, הסיר ראש העיר צביקה גנדלמן את הלוט מעל לשלט החדש של בית הכנסת ואמר" "אני שמח שנפלה בחלקי הזכות להשתתף בחנוכת בית הכנסת, שישמש כמרכז רוחני וגם מרכז קהילתי וחברתי לבני העדה, ויסייע בהנחלת מורשת יהודי אתיופיה לדורות הבאים. מרגש לראות שגם צעירי הקהילה רואים חשיבות גדולה בשימור המורשת המפוארת, והם פעלו ביתר שאת ותרמו מזמנם, מרצם וכשרונם האישי כדי להקים את בית הכנסת הזה."

Related Post

מגרש סינטטי נחנך בגבעת אולגה

Posted by - 16 בספטמבר 2018 0
ילדי גבעת אולגה ויתר שכונות מערב העיר נהנים ממגרש אימונים תקני שהקימה העירייה באמצעות חברת "נחלים".  ילדי גבעת אולגה, עין…

החל חודש ההצדעה לאזרחים ותיקים

Posted by - 14 באוקטובר 2018 0
חודש ההצדעה לאזרחים ותיקים בחדרה יתקיים במהלך נובמבר, ובמסגרתו מוצעים שלל אירועים ופעילויות.  שלל אירועים צפויים בחדרה בחודש ההצדעה וההוקרה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות