והרי התחזית: גשם בחדרה

8 0

לאחר שאושרה תכנית להתחדשות עירונית במרכז העיר, חברת ‘גשם החזקות, הודיעה על כוונתה לבנות מתחם חדש ברחוב העלייה השנייה “הדיירים מגלים עניין רב ואנו מודים להם על כך” אמר שמגר ואקנין, בעלים ומנכ”ל שותף בחברה.

בתחילת שנת 2021 רכשה גשם 50% מחברת “אלד פסגות בע”מ “, וביחד מקדמות מספר פרויקטים של פינוי בינוי ובינוי פינוי ברחבי חדרה.  הבולטים שבהם , במרכז העיר רחוב העלייה השנייה , ובמערב העיר גבעת אולגה רחוב שבטי ישראל.

בחודש אפריל האחרון, אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תכנית להתחדשות עירונית במרכז העיר חדרה, ברחוב העלייה השניה, בין הרחובות הרצל והרב קוק, המתפרשת על פני כ-7.5 דונמים. התוכנית כוללת חמישה מבנים חדשים בעלי 400 יחידות דיור. כחלק מהתחדשות המתחם יוקמו מבני ציבור, מסחר ופארק רחבי ידיים לרווחת התושבים.

חברת גשם החזקות, בעלת צבר פרויקטים רחב הכולל למעלה מ-11,000 יחידות דיור ברחבי הארץ, מקדמת אל מול הוועדה המחוזית קבלת היתר בנייה בהקדם האפשרי, לצד קבלת הסכמה מצד הדיירים הקיימים במתחם, שייהנו מבית חדש לחלוטין, מרפסת, חדר ביטחון ומועדון דיירים.

כיום, בחלקו המערבי של רחוב העליה השניה, העתיד לעבור התחדשות, מתגוררים כ-64 דיירים. על פי התוכנית, חברת ‘גשם בוטיק’, בביצוע של ‘גשם בפארק’ עתידה לבנות במסגרת פינוי בינוי 400 יחידות דיור חדשות על פני חמישה בניינים בני 18-26 קומות בתכנון אדריכלי מוקפד.

 100 יהיו דירות קטנות – שיעור של 25%, הגבוה יותר מהשיעור הנדרש על פי חוק. ממנהל התכנון נמסר כי “מדובר בשיעור גבוה יחסית של דירות קטנות לטובת זוגות צעירים, מאחר שהתוכנית נמצאת במרכז העיר, שבו קיים מחסור של דירות כאלו”.

שמגר ואקנין מבעלי קבוצת גשם החזקות מסר “הדיירים מגלים עניין רב בפרויקט ואנחנו מודים להם על האמון ושיתוף הפעולה. גשם בוטיק, יחידת ההתחדשות העירונית של גשם החזקות, נהנית מחוסנה הכלכלי של הקבוצה, ומעטפת רחבה שמבטיחה את היתכנות הפרויקט”.

יוסי מזרחי, בעלים ומנכ”ל שותף בחזרת ‘גשם’ הוסיף: “צוות היועצים בתהליך הייזום בפרויקטים אלו פועלים בשיתוף מלא. חברה יזמית שהיא גם החברה המבצעת, כשהכל תחת קורת גג אחת מונעת אי סדר ומאפשרת שקט לדיירים.

פרויקט נוסף בעיר הוא בצידו המערבי של חדרה, שכונת גבעת אולגה. סביב רחוב שבטי ישראל. מדובר באחד מפרויקטים הבינוי פינוי מהגדולים שנעשו בישראל, שיהפוך אותה לשכונה מובילה, משגשגת ולסיפור הצלחה של ממש.

פרויקט שבטי ישראל בגבעת אולגה יכלול עם השלמתו כ-2,200 דירות יוקרה במגדלים בני 20 קומות ויותר, שייבנו במקום כ-420 דירות בשיכונים ותיקים. מתייחסת התוכנית למבני ציבור, שטחים פתוחים, הסדרת תנועה ודרכים, איכות הסביבה, נוף ותשתיות, כמו מים וביוב.

התוכנית, שהוכנה על ידי אדריכל העל האמריקאי-ישראלי טומי לייטרסדורף, כוללת בנייה של כ-10,000 יחידות דיור חדשות בכל הרובע, וכן מלונות יוקרה, טיילת מרהיבה, מרינה, מסעדות גורמה, בתי קפה, מרכז מסחרי מודרני שכבר הוקם, בתי ספר וכל מערך השירותים הנחוצים לתושבים.

במסגרת ההתחדשות העירונית ישודרג גם המרחב הציבורי, המדרכות, הכבישים והמוסדות הציבוריים. בשטחים המפונים ייבנו גם מרכז מסחרי ומוסדות ציבור וחינוך שישמשו את כלל דיירי השכונה. בנוסף, במתחם החדש ייבנה גם פארק, שיפתור את המחסור בגנים שממנו סובלים הדיירים כיום.

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility