התרבות מתעוררת

7 0

דרייב אין ראשון בנתניה, מופע כלי ההקשה "טרמולו" בהרצל סטריט מול, מה יהיה בהמשך ? צוות היכל התרבות בשיתוף עיריית נתניה החלו להניע את גלגלי התרבות ולהחזיר את הצבע, המוזיקה, האווירה והבילויים לתושבים, לעסקים, לרחוב ולנשמה

משניתנה האות לקפסולות ולאירועים תחת כיפת השמים. החלו המוחות של אגף האירועים לטרוף שוב את קלפי התרבות ו"החזירו את החיוך לתושבים" שהצביעו ברגליהם ומלאו את בתי הקפה, העסקים ואת רחוב "הרצל סטריט מול". אמני רחוב קיבלו את פני הבאים, צוות "טרמולו" – המרכז הבינלאומי לכלי הקשה נתנו שואו סוחף ומרשים, ללא ספק החיוך של התושבים (מאחורי המסכה) הורגש באויר.

בסופ"ש האחרון התקיימה יריית הפתיחה לדרייב אין בשיתוף סינמה "מובילנד".יומיים בלבד היו לצוות היכל התרבות ולמארגנים בכדי לעדכן על פתיחתו של מתחם הדרייב אין במרכז  Y יכין סנטר, פולג והגעגועים לתרבות עשו את שלהם. הסרטים והמופעים "סולד האוט" כשבתוכנית: סרטי טרום בכורה כגון: "אפליקציה סוף" – מוצ"ש .  "לא ממושמעות" – חמישי. וביום שני נהרו תושבי העיר למופע לילדים "קופיקו" שנערך לייב על הבמה ויהווה חימום מושלם עבור יוני רועה מארח את האמנים: זמרת השאנסונים אורלי סולומון, כוכבת בית ספר למוזיקה רום בבה וגולת הכותרת הזמר קובי אפללו. עוד במהלך השבוע הועלו על מסך הדרייב אין סרטים טרום בכורה נוספים: "התקופה היפה בחיי" , "גנובים כל הקרח" ולפי ההיענות מצד תושבי העיר והסביבה מורגש כי התרבות חסרה לכולם והרצון לשוב למופעים, הצגות ,בילוי ופנאי הולך וגובר.

בני אפרים מנכ"ל עמותת היכל התרבות נתניה: "תרבות היא זיכרונה של אומה, מצפונה המשותף, המשכיותה ההיסטורית והצורה שבה היא חשובת וחיה". מילאן קונדרה. גם בתקופת המשבר ובימים שבה לא נוכל לקיים פעילויות באולמי התרבות, אנו ממשיכים ליצור, להפיק ולקיים את המשכיותה של התרבות המהווה זיכרון, מצפון וחיות הבאים לידי ביטוי בעשייה התרבותית הישראלית. במהלך השבועיים האחרונים אני גאה לראות את כל מוסדות התרבות תחת הבית של היכל התרבות פועלים במרץ וביצירתיות מופתית. את המנגינה של נתניה לא ניתן לעצור".

Related Post

שומרים על הטבע

Posted by - 15 בפברואר 2022 0
השבוע יצוין שבוע שמירת הטבע 2022, בין ה-18 ל-26 בפברואר – בסימן פרחי בר וצמחים בסכנת הכחדה ***השנה מתמקד השבוע…

מוקירים את האמנים

Posted by - 29 בינואר 2020 0
18 אמניות ואמנים צעירים מנתניה זכו במילגה לעידוד אמנים צעירים – זאת בטקס ייחודי אותו מקיימת עיריית נתניה מדי שנה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות