התוכנית שתעניק לכם כנפיים

13 0

מנכ"ל העירייה, יורם כהן, גזבר העירייה, שגיא רוכל, ראש מנהל החינוך, אתי דהן, מנהלת הפלנתניה, שלי גרינברג וכן שלושה מפקדים בחיל האוויר ובהם: אל"מ ירון בן דוד, ראש מחלקת חות"ם, רס"ן ואפי מרעי, מפקד מסלולי הלימודים של חיל האוויר וכן רס"מ מוטי פרץ, מפקד מחוז מרכז של בתי הספר של החיל –  התכנסו השבוע לקידום עקרונות שיתוף הפעולה המשולש בין עיריית נתניה, חיל האוויר והפלנתניה, להפעלת קמפוס התעופה והחלל שנפתח השנה בבית הספר אלתרמן ויצמח החל משנת הלימודים הבאה לבית ספר שש שנתי.

מדובר בתוכנית ייחודית ויוקרתית הפועלת במספר מצומצם של רשויות בארץ החושפת את בני הנוער לעולמות התעופה והחלל,  דרך התמחות במקצועות טכנולוגיים הקשורים לתחומים אלו ובמקביל – פיתוח בקרב התלמידים תפישת קריירה רחבה; לימים –  צפויים התלמידים להשתלב בפסגת הטכנולוגיה העילית בישראל בכלל ובחיל האוויר בפרט.

יצויין כי לבית הספר ימונה מפקד שיפעל בשיתוף עם מנהלת בית הספר וכן ישולבו מדריכים וחונכות מטעם חיל האוויר, כאשר במהלך שנת הלימודים יפגשו התלמידים עם קציני החיל והתלמידים אף יערכו ביקורים בבסיסי חיל האוויר. כמו כן ילוו התלמידים על ידי מדריכים ומנטורים מהפלנתניה – מרכז המדע והחלל ויבקרו במרכז מספר פעמים.

שלי הרפז גרינברג, מנהלת הפלנתניה: "זוהי הזדמנות ליצור מסגרת ייחודית אשר תאפשר ללומדים בה לגעת בשמיים ותוכל לסלול את דרכם לקראת מקצועות העתיד בזכות התנסות באופן פעיל וחשיפה לתכנים חדשניים." 

אל"מ ירון בן דוד, ראש מחלקת חות"ם בחיל האוויר, בירך בפגישה על שיתוף הפעולה עם עיריית נתניה ורואה בה עיר דגל לשיתוף פעולה מעמיק ונרחב הן בבית הספר והן עם הפלנתניה. אל"מ בן דוד פירט על מסלולי המצוינות ועל המעטפת שמוענקת לתלמידים וביניהם על האפשרויות לשלב השכלה על תיכונית ואקדמאית במימון חיל האוויר.

אתי דהן, ראש מנהל החינוך: "בבית הספר יפתחו מגמות טכנולוגיות המהוות את מקצועות העתיד. במזרח נתניה יפעלו 3 תיכוניים, אשר כל אחד מהם יפעל על פי ייחוד משלו: בית הספר אורט ליבוביץ', בית הספר לתעופה וחלל ע"ש אלתרמן וקמפוס עולם ע"ש ילן שטקליס".

Related Post

סכנה ברורה ומיידית

Posted by - 22 בינואר 2019 0
במהלך העשור האחרון נפגעו בעיר נתניה 443 הולכי רגל במעבר חציה – שבעה מהם נהרגו; עמותת אור ירוק: "מדובר במצב…

שלושה מקומות ראשונים לתלמידות נתניה

Posted by - 22 במרץ 2022 0
שלושה מקומות ראשונים לתלמידות נתניה בחידון המתמטיקה השנתי של תכנית ׳סודקות את תקרת הזכוכית – כל ישראל חברים׳ שלושה הישגים משמעותיים לתלמידות מנתניה שזכו בחידון המתמטיקה השנתי של…

מחוננים היכונו

Posted by - 16 בנובמבר 2021 0
פעם הרביעית נפתחה ההרשמה לכיתת המחוננים בבית ספר אלדד.  במסגרת תפישת המצויינות במערכת החינוך בנתניה וכחלק מהרצון לתת מענה למגוון תלמידי…
כלי נגישות