השבוע ברחבי ארה"ב נערכו טקסי זיכרון לציון 20 שנה לפיגועי 11 שגבו 2,977 קורבנות

7 0

סדרה של פיגועי התאבדות שהתרחשו בארצות הברית, הנחשבים עד היום לפיגועי הטרור הגדולים והקטלניים ביותר בהיסטוריה של האנושות.

בבוקר יום שלישי, 11 בספטמבר 2001,   19מחבלים המשויכים לארגון הטרור האסלאמיסטי "אל-קאעדה" חטפו ארבעה מטוסי נוסעים. החוטפים הטיסו שניים מהמטוסים , וריסקו אותם בכוונה לעבר מגדלי התאומים שבמרכז הסחר העולמי שבעיר ניו יורק. הפגיעה במגדל הדרומי הועברה בשידור חי לעיני מיליוני צופים ברחבי העולם, כך גם קריסתם של המגדלים, אשר קרסו בתוך שעתיים. את המטוס השלישי, טיסה 77 של אמריקן איירליינס, ריסקו החוטפים אל תוך בניין הפנטגון בארלינגטון שבווירג'יניה. כוונת הטרוריסטים הייתה לרסק את המטוס הרביעי, טיסה 93 של יונייטד איירליינס, אל תוך הבית הלבן או בניין הקפיטול בוושינגטון, אך המטוס התרסק לבסוף בשדה פתוח ליד שנקסוויל, פנסילבניה, לאחר מאבק בין נוסעי המטוס לחוטפים. 2,977 אזרחים, נוסעים וצוות של ארבעת המטוסים, נספו בהתקפות אלו. נהרגו גם 19 הטרוריסטים שחטפו את ארבעת המטוסים.

ארצות הברית הטילה מיד את האחריות לפיגועים על ארגון אל-קאעידה, בשנת 2004 לקח מנהיג הארגון, אוסאמה בן לאדן, אחריות על ביצוע הפיגועים, לאחר שלוש שנים של הכחשה. בין הסיבות לפיגועים מנה בן לאדן את תמיכת ארצות הברית בישראל, נוכחות הצבא האמריקאי בערב הסעודית, והסנקציות נגד עיראק. בעקבות הפיגועים השתנה היחס העולמי לטרור, ומדינות רבות חוקקו חוקים חדשים למלחמה בטרור, וכמו כן הרחיבו את סמכויותיהם, היקפם וציודם של כוחות אכיפת החוק. לאחר שנים של מצוד אותר בן לאדן וחוסל במאי 2011.

Related Post

פורים שמח לכולם

Posted by - 14 בפברואר 2023 0
חג פורים חג פורים, חג גדול לילדים. בחג פורים השנה גם ילדים הנעזרים בכיסאות גלגלים והליכונים יוכלו להתחפש וליהנות כמנהג…

חלל ישראלי

Posted by - 15 בינואר 2020 0
הפלנתניה, מרכז מדע חלל ותרבות, נבחר לארח את אירועי שבוע החלל הישראלי – זו השנה השנייה. האירועים בשיתוף סוכנות החלל…
כלי נגישות