הרחקת נחשים מהבית והחצר?

3 0

מדוע כדאי להרחיק נחשים?

נחשים עלולים להוות סיכונים שונים, הן לבני אדם והן לחיות מחמד. מינים מסוימים ארסיים ועלולים לגרום לפגיעה חמורה אם יכישו. אפילו נחשים שאינם ארסיים עלולים להיות מטרידים ולגרום לפאניקה מיותרת. בנוסף, נחשים עלולים לגרום נזק לרכוש על ידי קינון באזורים נסתרים ויצירת נקודות כניסה למזיקים אחרים. הרחקת נחשים מבטיחה סביבה בטוחה ונוחה יותר למשפחה שלכם. על ידי הבנת חשיבותה של מניעת נחשים, תוכלו לנקוט בצעדים הדרושים כדי להגן על החצר והבית שלכם מפני המבקרים הלא רצויים הללו.

אילו טכניקות גינון עוזרות במניעת נחשים?

גינון יעיל יכול להפחית באופן משמעותי את הסיכוי שנחשים ייכנסו לחצר שלכם. התחילו בכך שתשמרו על דשא נמוך, שכן דשא גבוה מספק מחסה לנחשים. הסירו ערמות פסולת, סלעים או עצים, שיכולים לשמש כמקומות מסתור. בנוסף, שקלו להשתמש בצמחים דוחי נחשים כמו ציפורני חתול ועשב לימון סביב היקף החצר.

התקנת גדר חסינת נחשים יכולה להיות השקעה משתלמת. ודאו שהגדר קבורה כמה סנטימטרים מתחת לאדמה ושהיא נוטה כלפי חוץ כדי למנוע מנחשים לטפס עליה. גזמו באופן קבוע שיחים ועצים נמוכים, שכן צמחייה סבוכה מציעה מחסה לנחשים.

לבסוף, שמרו על חצר נקייה ממקורות מזון המושכים מכרסמים, טרף עיקרי עבור נחשים. על ידי יישום טכניקות גינון אלה, אתם יכולים ליצור סביבה שהיא פחות מושכת עבור נחשים, ולהרחיק אותם.

כיצד ניתן לאבטח נקודות כניסה לביתך?

כדי למנוע מנחשים להיכנס לביתך, חיוני לאבטח את כל נקודות הכניסה הפוטנציאליות. התחילו בבדיקת חלקו החיצוני של הבית לאיתור פערים וסדקים, במיוחד סביב דלתות, חלונות והיסודות. אטמו כל פתח בעזרת איטום או רצועות איטום כדי לחסום גישה של נחשים.

ודאו שדלתות וחלונות נסגרים היטב ושקלו להתקין מברשות לדלתות. בדקו שמסכים על חלונות ופתחי אוורור תקינים ותקנו כל חור.

נחשים יכולים גם להיכנס דרך פתחי אינסטלציה וחשמל, לכן השתמשו ברשת או בבד חומרה כדי לכסות אזורים אלה. בנוסף, שמרו על דלתות המוסך סגורות ווודאו שהאזור נקי מעומס כדי להימנע מיצירת מקומות מסתור לנחשים.

על ידי נקיטת צעדים אלה, תוכלו להפחית ביעילות את הסיכוי שנחשים ימצאו את דרכם לביתכם.

מזון של נחשים:

רוב הנחשים ניזונים ממכרסמים ולכן מניעת המצאות מכרסמים בסביבתכם  יעזרו להפחית את העניין של הנחש לתור אחר מזון בשטח החצר והבית שלכם. השתמשו במלכודות (הומניים) וחומרי הדברה למניעת מכרסמים.

מתי כדאי להזמין לוכד נחשים מקצועי?

אם נתקלתם בנחש בחצר או בבית ואינכם בטוחים האם הוא ארסי, עדיף להזמין לוכד נחשים מקצועי. ללוכדי נחשים יש את המומחיות ללכוד ולהעביר נחשים בבטחה וללא גרימת נזק. בנוסף, אם אתם מבנים הופעות תכופות של נחשים, לוכד נחשים יכול לסייע בזיהוי נקודות כניסה פוטנציאליות ולהציע ייעוץ למניעה. ניסיון לטפל בנחשים באופן עצמאי עלול להיות מסוכן, ולכן פנייה לאיש מקצוע תבטיח את שלומכם ושקט נפשי.

סיכום

מניעת כניסת נחשים לחצר ולבית דורשת שילוב של גינון נכון, איטום נקודות כניסה וידיעה מתי להזמין לוכד נחשים מקצועי. שמירה על חצר נקייה נטולת פסולת ומכרסמים תגרום לה להיות פחות אטרקטיבית עבור נחשים. איטום סדקים ופתחים בבית יעזור למנוע מהם להיכנס. במקרה של מפגש עם נחש, אין לנסות לטפל בו באופן עצמאי; במקום זאת, יש להזמין לוכד נחשים מקצועי שייקח אותו בבטחה. נקיטת צעדים אלו תעזור להבטיח עד כמה שניתן שהחצר והבית יישארו נקיים מנחשים.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות