הצלחה לשבתרבות בפלנתניה

7 0

ביוזמת ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, התקיימה בשבת האחרונה פעילות "שבתרבות" לראשונה במתחם הפלנתניה-מרכז מדע תרבות וחלל.

רבים הגיעו ונהנו מהפעילות המיוחדת בסימן מדע וטכנולוגיה בהנחיית העיתונאי פז רובינזון. כמו כן, התארחו במקום ארבעה מרואיינים אשר כל אחד מהם העביר מהידע והמקצועיות שלו בזמן מוגדר של כ-20 דקות ואף השאיר זמן לשאלות.

הראשון היה מנכ"ל סוכנות החלל הישראלית, אבי בלסברגר שסיפר על ההיסטוריה של הסוכנות ופעילותה, על פרויקט ספייס איי אל ו#D_Mars , מאדים כבית הבא שלנו ומיקום הלוויינים לאחר שימושם בחלל.

 

השני היה לובו ויזנר, גורו הגאדג'טים סיפר על עתידנו, עתיד הטכנולוגיה, סטייקים מהונדסים, ננו טכנולוגיה, הרכב האוטונומי, בינה מלאכותית, תזונה ומחלות בעתיד וגם איך ייראו חיי היום-יום שלנו.  לובו תיבל את הסבריו בהומור וגרם לצחוק מתגלגל בקהל.

 40

השלישי היה אלי גל, מנכ"ל ובעלים של המכון לאימון המוח "בריין טריין" אשר סיפר כיצד מאמנים ומשפרים את הזיכרון ואילו אמצעים מיוחדים יש להם במכון כמו כן, נתן מספר שיעורי בית לקהל לתרגול אישי, משחקי ברידג', לימודי שפות בעיקר יפנית ומשחקי אסטרטגיה.
לאחר הרצאתו הודיעה מנהלת הפלנתניה, שלי הרפז גרינברג על הכוונה לפתוח במקום קורס יפנית שיוכל לשדרג את הזיכרון.

 

הרביעי והאחרון היה "ד"ר מולקולה" אשר התייחס לאפשרות לבצע ניסויים מדעיים בבית עם הילדים והציג מספר הדגמות משעשעות עם הילדים שהגיעו וכן עם בני המשפחה.

האולם היה מלא עד אפס מקום בקהל נפלא של זוגות, משפחות, קהל צעיר ובוגר, תושבי נתניה שהגיעו לשמוע וליהנות מפעילות מרתקת ליום שבת בבוקר.

 

Related Post

במגמת עלייה

Posted by - 2 בינואר 2018 0
נתוני האגף לאיכות ותכנון בעירייה מצביעים על גידול של למעלה מ – 6,000 נפש באוכלוסיית העיר בהשוואה לנתונים המספריים אשתקד,…

"מעגל נתינה אינסופי"

Posted by - 24 באפריל 2018 0
לפני כשש שנים הקים נועם אביטל, תושב נתניה, את דף הפייסבוק 'אנשים טובים למען חיילים בודדים' בו עוזרים אזרחים לחיילים…

השכלה פיננסית

Posted by - 10 בינואר 2018 0
    בקמפוס נורדאו על אזורי למצוינות מדעית טכנולוגית ע"ש Layla khalily משתפים פעולה עם תלמידי המרכז למחוננים. ביום שישי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות