הצורך באבחון פסיכודיאגנוסטי לילדים

11 0

אבחון פסיכודיאגנוסטי הוא אחד הכלים היעילים לביצוע הערכה מעמיקה ומקיפה לנפשו של האדם – בין אם מדובר במבוגר או בילד. באמצעות האבחון ניתן לאתר נקודות חולשה וחוזקה, לנתח את המצב הרגשי שלו, דימוי עצמי, קישורים וקשרים חברתיים ועוד. לעתים, הדרישה לביצוע אבחון שכזה מגיעה דווקא מטעם המוסד הלימודי בו נמצא הילד, במידה ועולה חשד מסוים. אבחון פסיכודיאגנוסטי במרכז ד"ר טל לילדים, מותאם לכל ילד ומתבצע באווירה נעימה ונגישה לילדים.

אבחון פסיכודיאגנוסטי במרכז ד"ר טל – מתי יש צורך בכך ואיך זה עובד?

אם כן, באילו מקרים עולה הצורך לבצע אבחון פסיכודיאגנוסטי במרכז ד"ר טל עבור ילדים?

  • כשהילד מתקשה בלא מעט תחומים ויש צורך בהבנה רחבה יותר של מקור הקושי.
  • כשעולה חשד לקשיים רגשיים המשפיעים על תפקוד הילד בלימודים.
  • כשעולה חשד וצצים סימני שאלה לגבי בשלות הילד למסגרת בית ספרית. מדובר באבחון מיוחד ספציפית לעולים לכיתה א'.
  • לקראת וועדת שילוב בבית ספר ו\או לצורך קבלת תגבור במסגרת הבית ספרית.
  • לקראת וועדת השמה להחלפת מסגרת לימודית ומציאת המסגרת המתאימה והנכונה ביותר לילד.

איך עובד התהליך אתם שואלים? ובכן, הכל מתחיל בראיון קצר של איש המקצוע מול הילד וההורים, ולאחר מכן ממשיכים למבחני אינטיליגנציה, משימות העתקה וציור, חשיבה לוגית, תפיסה מרחבית, זיכרון ועוד. המבחנים בחלקם מתבצעים בעל פה וחלקם בכתב, תלוי בגילו של הילד ויכולותיו. חשוב לציין שמתחת לגיל 7, המבחנים מתקיימים בהתאמה לצרכי הילד.

תהליך האבחון אורך בדרך כלל בין שלוש לחמש שעות בסך הכל, ובסופו נאספים הממצאים, עוברים לשלב ההערכה ועיבוד החומרים, כשבסיום נמסרים הממצאים יחד עם אופן הטיפול המומלץ ביותר בהסתמך עליהם.

לא מתפשרים על איכות האבחון

ישנם לא מעט מוסדות שמציעים אבחון שכזה, אך אבחון פסיכודיאגנוסטי במרכז ד"ר טל הוא כנראה בין הטובים שתמצאו. לאורך שנים רבות בהן קיים המרכז והצוות המקצועי שבו, נעשה הכל בכדי להעניק את השירות הטוב והאיכותי ביותר למטופלים ומטופלות שהיו זקוקים להכוונה וסיוע. עם זאת, חשוב לציין את העובדה שבעיקר כשמדובר בילדים, חשוב להכין אותם לפני ההגעה למרכז.

הסיבה לכך היא שכדי שאבחון יצליח להעלות את המסקנות הנכונות והמדויקות ביותר, על המאובחן לשתף פעולה, לרצות לקחת חלק ולשתף פעולה. כדאי לדבר על זה, לשתף את הילד במחשבות ובתהליך, לעשות הכל כדי לגרום לו להבין שמדובר בצעד שבסופו של דבר יוכל לעזור לו ולסייע לו – להתגבר ולהתבגר, ללמוד ולהתפתח. אין ספק שמדובר בשלב הקשה ביותר בכל העניין, ועבור הורים רבים זהו מכשול שלא תמיד ברור כיצד להתגבר עליו. אנחנו מזמינים אתכם, רגע לפני אבחון פסיכודיאגנוסטי במרכז ד"ר טל להתייעץ איתנו לגבי הדרך הטובה ביותר להעלות את הנושא לשיחה.

Related Post

לא רק בגלל הפקקים

Posted by - 22 במאי 2019 0
מי נוסע יותר ברכב הפרטי: מרכז או פריפריה? איפה מדורגים תושבי נתניה, רעננה והרצליה? עמותת אור ירוק עושה לנו סדר.…

מד"א מפרסם הנחיות זהירות

Posted by - 7 במאי 2019 0
לקראת חגיגות יום העצמאות, ולצד המנגל המסורתי שצפויים לערוך מאות אלפי ישראלים, במד"א מפרסמים הנחיות זהירות לחג, ומזכירים לציבור: לפני…
כלי נגישות