הצדעה ליהדות מרוקו

7 0

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו בחרה לפתוח בחדרה את אירועי ההצדעה לציון 60 שנה לעלייה הגדולה ממרוקו לישראל.

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו בחרה לפתוח בחדרה את אירועי ההצדעה לציון 60 שנה לעלייה הגדולה ממרוקו, שיתקיים בחסות ראש העיר צביקה גנדלמן, יו"ר הפדרציה סם בן שטרית, ובהובלת יו"ר הסניף בחדרה אמירה משה.

הפדרציה העולמית מאגדת עשרות ארגונים, ומייצגת את קהילת יהדות מרוקו בישראל ובתפוצות. לאחרונה נבחרה אמירה משה ליו"ר סניף חדרה של הפדרציה העולמית, ושמחה לשמוע מפי נשיא הפדרציה העולמית סם בן-שטרית על הבחירה בחדרה לפתיחת האירועים. באירוע ההצדעה יועלה המופע "שירת המלאכים" עם האמנים המובילים: יוני רועה, אלברט מרציאנו, איציק שמלי, והפייטן יוסף חיים.

הפדרציה הוקמה במטרה להפיץ ולהנחיל את מורשת יהדות מרוקו בישראל ובתפוצות כחלק ממורשת העם היהודי; להדגיש את חלקה ותרומתה של יהדות מרוקו בתקומת העם והמדינה; להנציח יחידים וקהילות ב"ספר הזהב"; לקדם ולשמור על אחדות עם ישראל; לסייע לעולים החדשים ולהנחיל להם פרק מקליטתנו המוצלחת בארץ.

בראש הפעילות עומדת עשייה ענפה לקידום ההשכלה בקרב סטודנטים מעוטי הכנסה, והקמת קרן מלגות. עד כה חולקו מלגות במיליוני שקלים כסיוע לסטודנטים מכלל קהילות ישראל, ללא הבדל בין ארצות המוצא.

אירוע ההצדעה יתקיים ב-25 באוגוסט בשעה 20:30 באולם "רנה שני" (כרטיסים: אמירה משה 0532478009 ; יהודית אסולין 0509955930).

לדברי אמירה משה, ערב ההצדעה זה הוא רק התחלת האירועים המתוכננים להאדרת והנחלת מורשת העדה הנפלאה של יהודי מרוקו, והצגת תרבותה העשירה בפני כלל הציבור בחדרה לאיחוד וקירוב לבבות ותרבויות.

 

 

Related Post

מובילים יחד למען הנוער

Posted by - 5 בנובמבר 2018 0
טקס סיום תוכנית מיל"ה התקיים במית"ר "נירים", אחרי שנת פעילות אינטנסיבית בהובלת משטרת ישראל ואגף הרווחה בעיריית חדרה.  במית"ר "נירים",…

נחנכה תחנת הכבאות החדשה

Posted by - 20 במאי 2019 0
התחנה, שהוקמה על קרקע עירונית, משרתת את תושבי שכונות מערב העיר – גבעת אולגה, עין הים, קדמת ים ונוספות –…

עיריית חדרה עד הבית

Posted by - 11 בפברואר 2021 0
בגלל מגבלות הסגר האוסרות לקיים קבלת קהל בעירייה, הקימה העירייה עמדת שירות ניידת שמגיעה לקבל קהל בשכונות העיר כבר ביומה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות