הצבע שמכניס הרבה אופטימיות..

1 0

חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד צובע את העולם בורוד. הצבע המתקתק, על גווניו השונים, מסמל את הטוב האופטימיות שבעולם- שכולנו כה זקוקים להם בימים אלה. באותה נשימה הוא דווקא מזוהה יותר מכל עם חדר הקטנטנים. אז מה הופך  את הצבע האופטימי ביותר על הסקלה לשנוי במחלוקת וכיצד ניתן לשלב אותו בעיצוב הבית?   

אנחנו מוקפים מידי יום ביומו בשלל גוונים וצבעים שונים, ובמודע, או שלא, יש לכל אחד מהם השפעה עמוקה על האופן בו אנו חיים ומתנהלים. מחקרים שבוצעו במהלך השנים מוכיחים שצבע  יכול להשפיע על הבריאות ומצב הרוח של כל אחד מאיתנו. כולנו יודעים שבימים אלה -אופטימיות היא בהחלט שם המשחק.

הצבע הורוד אמנם נתפס כאחד הרומנטים והאופטימים ביותר במניפת הצבעים אבל באותה נשימה הוא גם זה שמעורר מחלוקת.  הסיבות לכך לאו דווקא מדעיות ויתכן כי הן יותר קשורות לנורמות חברתיות שהתפתחו בתרבויות השונות במהלך העשורים: "החוקרת הבריטית אניה הרלברט פרסמה לפני מספר שנים מחקר שמבקש להוכיח שמוסכמה חברתית היא אינה שרירותית אלא תוצר של הבדלים ביולוגים בין המינים". מסבירה מעצבת הפנים ובעלת ביה"ס ללימודי עיצוב פנים ברברה ברזין.

"במערב הוורוד מקושר לנשיות בדיוק כמו שככחול מקושר לגבריות אך זה לא תמיד היה כך", ממשיכה ברזין. "בפועל המגמה הזאת המשיכה גם במאה ה-21 אבל הבשורות הטובות הן שאנחנו בהחלט רואים ניצנים של שינוי וכיום יש יותר פתיחות לשימוש בוורוד גם בעיצוב הבית".

השינוי נובע לא רק מפתיחות מחשבתית אלא גם מעצם העובדה שהצבע הורוד נמתח לקצוות מאוד רחבים ולכך שהטונים שלו רבים ומגוונים החל מהוורוד הביבי המתקתק והילדותי, דרך הוורוד העתיק הקלאסי והעשיר ועד לצבעי הניוד והפודרה שנתפסים כיותר מעושנים, מסתוריים ומתוחכמים שגם גברים יכולים להתמסר אליהם במינונים הנכונים.

"הטווח של הורודים כיום הוא כ"כ רחב ולכל גוון של ורוד יש משמעות שונה ואופי אחר וככאלה גם היישום של כל טון יראה שונה לגמרי בחלל", מסבירה שרית גולדשטיין, מנהלת השיווק של גולדשטיין גלרי טפט. "גם בטונים הבהירים שלו הוורוד נותר מאוד עוצמתי-  צבע שמצליח לעורר אמוציות ולהיכנס לנשמה וללב באופן שקשה להסביר אך דווקא ככזה כדאי להשתמש בחוזקות שלו ולרתום אותו לעיצוב כי הרי זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים: להפעיל רגשות על ידי עיצוב החלל. אנחנו עדיין רואים כיצד משתמשים בו באופן מגדרי, במיוחד בחדרי ילדות או בחללים מסחריים שפונים לקהל הנשי אבל ממש לא רק, יש יותר ויותר חיפויי קיר, רהיטים ואלמנטים עם דוגמאות ורודות או רקעים ורודים שנתפסים כקונצנזוס וטוב שכך. עובדתית הוא מצליח לנחם, להרגיע, לא לאיים והוא מספק השראה. הוא מרגיע את האנרגיות הריגשיות שלנו, מקל על תוקפנות וכעס ומעל לכל הוא פשוט יפיפה".

קרדיט תמונות:

עיצוב פנים קרן גנס, צילום אסף פינצוק
עיצוב נופר אזולאי, באדיבות מחסני תאורה, צלם מאור מויאל
גולדשטיין גלרי טפטים
אליתה ליוינג
אליתה לוינג
עיצוב ליאת הראל, באדיבות משטחי למינם, צלם אלעד גונן

Related Post

שלטים לעסקים

Posted by - פברואר 12, 2020 0
כיום, כל עסק אשר מכבד את עצמו חייב לעשות את המיתוג הנכון לעסק שלו, שלטים לעסקים זה חלק בלתי נפרד…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות