הפסטיווקאלי – פסטיבל הזמר העברי בעיר

7 0

בפעם החמישית חוגגים את פסטיבל הזמר העברי , שלום חנוך, יהורם גאון, בניה ברבימיקי גבריאלוב יעלו על הבמה בחג הסוכות

פסטיבל הזמר העברי ביוזמת עיריית נתניה והיכל התרבות העירוני זכה להצלחה בשנים האחרונות, ויתקיים גם השנה בחול המועד סוכות בין התאריכים 22-26.9. מאחורי הרעיון עומדת ראש העיר, מרים פיירברג-איכר אשר ביקשה לשמר את הזמר העברי לדורותיו ואת האמנים שייצגו אותו בכתיבה ובשירה, באמצעות פסטיבל שנתי המתקיים בשכונת "עיר ימים" שרחובותיה נקראים על שמות אמני ישראל לדורותיהם.

הפסטיבל המצליח יכלול הפקות מקור ומופעים ייחודים לכל המשפחה ויארח את מיטב אמני הזמר העברי מכל הזמנים. הקהל יהנה ממופעים מגוונים וסגנונות ומשילוב מרתק של כלי הקשה, בניהולו האמנותי של אילן גלבוע כמידי שנה.

המופעים המרכזיים יתקיימו באמפידשא – קניון עיר ימים:

בניה ברבי הזמר עם הקול המופלא ואנסמבל כלי ההקשה הבינלאומי "טרמולו" בהפקת מקור בבכורה עולמית (23.9)

מיקי גבריאלוב יארח את בתו שירה בשירי אריק איינשטיין ולהיטים נוספים במופע חגיגי לכבוד השבת (24.9)

יהורם גאון  יארח את הגבעטרון בלווי תזמורת של 8 נגנים (25.9)

שלום חנוך ינעל את הפסטיבל עם קונצרט רוק חגיגי  עם מיטב הרפרטואר שלו לאורך שנות הקריירה(26.9).

מה עם הילדים ?

רינת גבאי צילום אילן בשור

הפסטיבל כולל 3 הפקות  מקור המיועדות לכל המשפחה, שיתקיימו בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין בעיר ימים: זמרת הילדים האהובה רינת גבאי במופע ייחודי ומקורי – חגי תשרי (22.9), 'בים בם בום' – שירי יורם טהר לב לילדים (23.9), 'מיתרים מטילים בעולם הילדים' – אנסמבל גלעד אפרת בעיבודים למיטב הקלאסיקות לילדים (26.9).

בנוסף בכל אחד מימי הפסטיבל, בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין, נתניה מזמינה את כולם לשירה בציבור במסגרת המופעים: 'יותר מזה אנחנו לא צריכים' מופע מחווה לזכרו של אבינועם קורן ז"ל וללהקות הנח"ל לדורותיהן, 'מתוק מתוק' מופע מחווה לזכרו של יגאל בשן ז"ל וללהקות פיקוד צפון לדורותיה, ו- 'את ואני והרוח' מופע מחוה ליוצר יורם טהר לב יבדל"א בהשתתפותו .

מרים פיירברג-איכר, ראש העיר נתניה: "נתניה מצדיעה לזמר העברי, ליצירה הישראלית האהובה על כולנו בפסטיבל המיוחד שכבר הפך למסורת בעירנו בשכונת עיר ימים שכל רחובותיה נקראו ע"ש אמנים. אנחנו מקיימים את הפסטיבל לאחר תקופה מאתגרת בעקבות הקורונה, תקופה שעדיין לא הסתיימה, ומאמינים שאת המנגינה של נתניה אי אפשר להפסיק. אני מזמינה את כולכם להגיע וליהנות מחוויה תרבותית ישראלית יוצאת דופן וקוראת לכולם להישמר ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות על מנת שנוכל לקיים שגרה בצל הקורונה".

בני אפרים, מנכ"ל עמותת היכל התרבות נתניה: "פסטיבל הזמר העברי בנתניה, הפך זה מכבר לאירוע של זמר ברמה הארצית, אשר מושך אליו אמנים מהשורה הראשונה והמחבר סגנונות שונים וקהל רב, הנהנה מכל הטוב הזה. מדובר באירוע נוסף אותו מפיקה עמותת היכל התרבות אשר מצטרף לעשייה מגוונת ומרתקת, תוך שמירה על הכללים המחייבים להבטחת בריאות כולנו. אני מזמין אתכם להשתתף בעשייה מופלאה זו וליהנות מתרבות משובחת".

תמונת-יח״צ-בניה-ברבי-צילום-שי-פרנקו

הממונה על תיק התרבות, אהרון אורגד: "הפסטיווקאלי הגיע למעמד של מוסד בזמר הישראלי והוא משקף את הגוונים היפים במוסיקה הישראלית. הפסטיבל הוא נדבך מרכזי בפעילות היכל התרבות העירוני וממתג את נתניה כעיר מובילה בתחום התרבות בישראל. חשוב לציין שהפסטיבל יתקיים במקום פתוח ונשמח לראות בקהל את תושבי נתניה מכל חלקי העיר".

עלות:  בין 25 ₪ ל-50 ₪ לתושבי נתניה ו-25 ₪ עד 75 ₪ לתושבי חוץ

לפרטים וכרטיסים בקופות היכל התרבות נתניה טל: 09-8308811 ובאתר www.netanya-culture.co.il

בתמונה הראשית: צילום אורית פניני

Related Post

מכוורות כחול לבן

Posted by - 5 במאי 2019 0
מועצת הדבש מזמינה את הציבור הרחב לחגוג את יום העצמאות במכוורות ברחבי הארץ, ללמוד על חשיבות הדבורה לעתיד כדור הארץ,…

מאירים את חנוכה

Posted by - 11 בדצמבר 2019 0
סיורי עששיות ביערות (כולל כאן לידינו ביער אילנות), סדנאות צילום טבע בסמארטפון, תערוכת צילומים ועוד. קק"ל חוגגת חנוכה שתגרום גם…
כלי נגישות