העצמה נשית בתפארתה

3 0

קורס יזמות נשים נוסף הסתיים, בערב מרגש במיוחד שהתקיים בפלנתניה. זהו המחזור החמישי במיזם "נבחרת היזמיות", שיזמה היועצת לקידום מעמד האישה, עו"ד אילנה גורן, בשיתוף מרכז הזדמנות בתעסוקה, וקרן דורון, יועצת ארגונית ושיווקית, שמובילה ומנחה את הקורס מתחילת המיזם

עו״ד אילנה גורן מסרה ל״השבוע בנתניה״: ״ערב הסיום היה מרגש באופן מיוחד, שכן בערב זה עלה מספר המשתתפות בקורס זה למאה. 100 נשות עסקים, שהחליטו לקחת את השליטה על העסק לידיים שלהן, ללמוד איך לפתח אותו, למיקסום רווחים, לייצר אפיקים חדשים והזדמנויות מרתקות, לשווק, לתכנן, ליצור אסטרטגיה, למכור ולהתנהל כמו מנכ"לית על". סיבה נוספת היא שבמחזור זה סיימו גם שתי מפונות מן הצפון, שעם תחילת המלחמה פונו לנתניה, השתלבו בעיר ונרשמו לקורס.

ייחודו של הקורס: הוא מיועד לנשים שכבר מנהלות עסק, אך רוצות לשדרג אותו, לקחת אותו קדימה ולקבל כלים לניהול נכון ורווחי, באקלים דיגיטלי המתנהל ברשתות החברתיות.

"הקפדנו על הענקת תכנים ראויים וחיוניים עיסקית, כגון: תכנון אסטרטגיה, שיווק ומכירות, בידול ומיתוג, כתיבה שיווקית, צילומי תדמית מקצועיים לשימוש עיסקי, נראות גרפית, סטורי טלינג, בינה מלאכותית ועוד."

במהלך הקורס המשתתפות לומדות גם איך להציג את העסק שלהן לקהל, איך לעמוד על במה ולשווק את עצמן, ובסוף הקורס בערב הסיום הן עולות אחת אחת לבמה, ומציגות את עצמן ואת עיסקן בפני הקהל ובני משפחותיהן.

"אני רואה חשיבות רבה בפיתוח עיסקי לנשים, בפורמט הזה, לנשים בלבד, משום שהמציאות מוכיחה כי נשים פחות נפתחות בסביבה גברית תחרותית, מרגישות חופשיות יותר בסביבה נשית, ומעזות יותר לשאול או להעלות קשיים שהן נתקלות בהם בניהול עיסקן. חשוב לציין, כי בהתאם לאג'נדה שלנו, אנו משתדלות לתת במה ומנוף עסקי לבוגרות תוך שילובן, במידת האפשר, כמרצות במחזורים השונים של הקורס. אני גאה במיזם הזה, שאיפשר ל-100 נשות עסקים להצעיד את העסק שלהן קדימה".

בוגרות הקורס האחרון:

מזל בן אם, ורדה קרפתי, ציפי נבו, ענבל דניאל פרץ, גילי אלפסי, אלינור ליסטופד, אילנית דרעי, מיכל ריינשטיין, גילה כהן, שירי ספורטה, יערה ראיבי, מיטל וויסמן, סמדר שחר, עדי אלקריאף, זיוה וולף לוי, חגית קסל, גאיה פדר.

בוגרת הקורס, מיטל וויסמן קוסמטיקאית פרא רפואית שיתפה כי הקורס נתן מקפצה עסקית משמעותית למשתתפות עצמאיות. וחלקה בהתרגשות כי בין בוגרות הקורס נכללו גם שתי נשים מפונות.

וויסמן, שיבחה בחום את התהליך והדרך שהיא והנשים שלקחו חלק עברו במסגרת ההכשרה.

״נהנתי מהתהליך, הכרתי נבחרת של נשים מקסימות שהפכו למשפחה, כולן מפרגנות אחת לשניה. למדנו המון מקשת רחבה של תחומים הנוגעים לעסקים – משיווק מיתוג ובידול לסדנאות AI ,CANVA, יום צילומי תדמית ועוד״.

תאמינו אם אומר לכם שנבחרת היזמיות של נתניה זה הפרוייקט הכי מדהים שלקחתי בו חלק ב-10 השנים האחרונות כיועצת ארגונית ומרצה?

וכל הטוב הזה נולד מתוך שיתוף פעולה מדהים במסגרתו נבחרתי על ידי טלי מולנר- מחזיקת תיק הנשים, אילנה גורן- יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ו-ענת עשור- מנהלת מחלקת רווחה ותוכניות במרכז הזדמנות בתעסוקה לפתח איתן פרוייקט שייתן מענה לעצמאיות העיר. כשישבנו באותה פגישה והעלנו רעיונות לא תיארנו לעצמנו אפילו כמה הפרוייקט הזה הולך להיות יוצא דופן בכל כך הרבה רמות. שנתיים אחר כך, אנחנו סוגרות 100 בוגרות מוצלחות ומופלאות שיצאו איתנו למסע של למידה, התפתחות עסקית וצמיחה. חיפשתי מערכת מסורה- וקיבלתי את המערכת הכי מסורה שאפשר. הן החליטו לתת את המענה הכי מקיף ואיכותי שקיים בארץ לנשות עסקים והכל באהבה אמיתית ורצון אמיתי לקדם את נשות העסקים בנתניה! והמשתתפות? התמסרו לתהליך הזה והפכנו כולנו למשפחה אחת גדולה של כוח עסקי נשי.

בעיר שמנוהלת ופועלת על ידי כל כך הרבה נשים מוכשרות וחזקות, מה הפלא שהן מגשימות את העקרון ששוויון אמיתי מתחיל בכיס וכל אישה צריכה שיהיו לה את כל הכלים, הידע וההזדמנויות להשקיע בעסק שלה, לשבור את תקרת הזכוכית של שוק העבודה, להפוך למפרנסת שווה ותורמת לבית שלה ולתת לעצמה מקום וביטוי בעולם.

תודה על הזכות לקחת חלק!

משמאל: עו״ד אילנה גורן יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, מנחת הקורס קרן דורון, אחת מבוגרות הקורס מיטל וויסמן, שרון ווינברג ממרכז הזדמנות בתעסוקה.

קרן דורון, יועצת ארגונית. מתמחה בתהליכי פיתוח עסקי, מקסום רווחים ואיזון בית-עבודה.

Related Post

מצילים את כדור הארץ בקליק

Posted by - 29 בינואר 2020 0
לרגל ט"ו בשבט יצאה קק"ל ביוזמה חדשה: אירוע נטיעות וירטואלי עם יעד לנטיעת 100 אלף עצים – כולם בעוטף עזה…

ליצנית עם תעודות

Posted by - 5 בספטמבר 2019 0
אחרי שנים בהן אשת העסקים סמדר סגל הובילה בהתנדבות את ועד ההורים העירוני, היא מצאה לעצמה ייעוד חדש כליצנית רפואית.…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות