העלאת מיסי הארנונה

0 0

 

על רקע מלחמת 'חרבות ברזל', ולמרות מדיניות משרד הפנים הממליצה על העלאת מיסי ארנונה וחרף אובדן ההכנסות הצפוי ממשרדי הממשלה השונים – החליטה העירייה בהנחייתה של ראש העיר, מרים פיירברג-איכר שלא להעלות את תעריפי הארנונה לשנים 2024 ו -2025. שני צווי המיסים אושרו מבלי שנעשו בהם שינויים,  דהיינו : צו המיסים לשנת 2024 אימץ את צו המיסים של שנת 2023 בצירוף שיעור העדכון המחויב על פי החוק וצו המיסים לשנת 2025 אימץ את צו המיסים לשנת 2024 בצירוף שיעור העדכון המחויב על פי החוק.

 

המלצת ועדת הכספים תובא לאישור מועצת העיר שתתכנס ביום 19 ליוני 2024 לדיון בנושא.

 

ראש העיר ל"השבוע בנתניה": "מלחמת השבעה באוקטובר יצרה מצב כלכלי חדש שהשפעותיו עוד צפויות להתברר. דווקא בתקופה זו ראוי ונכון להקל את הנטל מעל התושבים ובתוך כך – להמשיך ולהעניק לתושב את סל השירותים המיטבי בכל תחומי הפעילות העירונית. ברור לי שהעירייה נערכת לאתגרים תקציביים לא פשוטים ועדיין לא נכון לפגוע בשירות לתושב.

יודגש כי במהלך השנים, אנו עושים כל מאמץ כדי לשנות את תמהיל ההכנסות מארנונה ולהגדיל את הכנסות הארנונה ממסחר בהשוואה להכנסות הארנונה ממגורים ונמשיך לפעול בנושא גם בשנים הבאות."

כאמור, גם השנה משקף הצו את מדיניות ראש העיר להקפאת מחיר הארנונה למגורים בכל העיר, מעבר לשיעור העדכון האוטומטי המחייב ע"פ דין, שיעמוד השנה על 5.29%.

אגב – רשויות רבות במדינה החליטו להעלות את מיסי הארנונה מעבר לשיעור העדכון האוטומטי הקבוע בחוק, כאמור נתניה החליטה אחרת.

 

במקביל להמלצות אלה ונוכח האתגרים ובקשת חברי המועצה, הוחלט בנוסף כי הצוות המקצועי בראשותו של גזבר העירייה, שגיא רוכל, יכין עבודת מטה מקיפה לבחינת תעריפי הארנונה באזורי הסיווג השונים ויניח חומר על שולחנה של ועדת הכספים בתחילת שנת 2025.

Related Post

צו המיסים 2020

Posted by - 26 ביוני 2019 0
מועצת העיר נתניה דנה בישיבתה האחרונה בצו מיסי הארנונה לשנת הכספים 2020; ההצעה שאושרה כפופה לאישור שרי הפנים והאוצר –…

איך תשיגו את משרת החלומות?

Posted by - 26 במרץ 2019 0
אחרי שכיהן ב-13 משרות נחשקות, אליהן התקבל בגישתו המקורית, הוציא בימים אלה גבריאל חיון ספר – בו הוא מתאר איך…

גילוי מוקדם מציל חיים

Posted by - 9 באוקטובר 2018 0
עיריית נתניה פועלת למען הגברת המודעות לסרטן השד: בנין העירייה נצבע בוורוד ויתקיימו הרצאות ובדיקות רפואיות לגילוי מוקדם לעובדות המעוניינות…

בסימן יציבות תעסוקתית

Posted by - 18 ביוני 2019 0
סקר צפי התעסוקה של ManpowerGroup לרבעון השלישי של 2019: יציבות יחסית ביחס לרבעון הקודם ועלייה קלה ביחס לרבעון המקביל אשתקד. …

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות