העירייה תעניק פטור מארנונה לבעלי העסקים בנתניה

5 0

המגזר העסקי בנתניה ייהנה מפטור מארנונה לעסקים לשלושת החודשים מרץ, אפריל ומאי 2020. ההטבה תנתן באופן אוטומטי, מבלי שבעל העסק יצטרך לפנות בנושא לעירייה. הוראות הקבע עבור חודשים אלה לעסקי הזכאים לא יחוייבו.

יש לציין כי ההחלטה להעניק פטור מארנונה לעסקים התאפשרה לאחר שראשי הרשויות בארץ ובהם גם ראש העיר נתניה, פנו למשרד הפנים בבקשה להקל ולסייע לעסקים הקטנים והבינוניים ברחבי הארץ, פנייה שבסופו של יום הביאה לכך שביום שלישי השבוע, 21.4.2020 חתם שר הפנים אריה דרעי על התקנות שיאפשרו את הפטור.

נמסר כי התקנות יחולו על משרדים, שירותים ומסחר, תעשייה, בתי מלון, בתי מלאכה, חניונים ועוד. מאידך, הם לא יחולו על מבני מגורים, אדמה ומבנה חקלאי, בנקים וחברות
מקום למכירת מזון, בית מרקחת, חנות אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה וכן מעבדה לתיקון מוצרי תקשורת או מחשבים, נכסים המוחזקים על ידי המדינה,
נכסים המוחזקים על ידי גוף מתוקצב או תאגיד בריאות, חברה ממשלתית, תאגיד מים וביוב
קופות חולים ומוסדות להשכלה גבוהה, בניינים שנהרסו או ניזוקו ונכסים ריקים.

יודגש כי התקנות כאמור מחייבות את הרשויות להעניק 3 חודשי פטור או לחילופין לתת הנחה כוללת של 25% בתשלום הארנונה לשנת 2020 אולם בעירייה העדיפו לפטור את בעלי העסקים כבר עכשיו כדי לאפשר להם התאוששות מהירה יותר.

יצויין כי לצורך מתן הפטור יקצה משרד האוצר תקציב לשיפוי הרשות המקומית אולם רק שני שליש ממנו יועבר לעירייה בתקופה הקרובה, כך שבשלב זה צפוייה העירייה לספוג את התקציב החסר.

Related Post

פתיחת עוסק מורשה מדריך המלא

Posted by - May 16, 2023 0
הגעתם למסקנה כי אתם מוכרחים לפתוח עסק על מנת להגשים את חלומכם? קיימות המון החלטות שיהיה עליכם לעשות בשלב הראשון…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility