העורף החזק של נתניה

12 0

כמעט שבועיים מאז נפתחה אחת המערכות הקשות בישראל, העורף מגלה מחוייבות, אחריות וניהול מושכל: עיריית נתניה הקימה מרכז הפעלה בהובלת ראש העיר מרים פיירברג-איכר ומנכ"ל העירייה יורם כהן, הפעיל 24/7. במרכז מתקיימות הערכות מצב מס' פעמים ביום בשיתוף כלל גורמי הביטחון. במסגרת זו סוכמו מס' עקרונות פעולה לרבות אכיפה מוגברת ומסיבית, הקמת כיתת כוננות עירונית לצד אירוח אלפים ממפוני הדרום, כאשר צוות טיפולי מיוחד הוקם לטובת סיוע למפוני הדרום ולטובת פעולות הפגה ופנאי.

יצויין כי למעלה מ-4,000 תושבי הדרום לנים בנתניה. העיר נתניה קלטה ב-14 בתי מלון בעיר מפונים מהיישובים: שדרות, אופקים, אשקלון, קרית גת וכן מקיבוצים בעוטף. העובדים הסוציאלים של מנהל הרווחה בעיריית נתניה בניהולה של רותי גור פועלים מסביב לשעון בבתי המלון בקבלה, ליווי ותמיכה של המפונים. הם מעבירים סדנאות חוסן הפוגה והתעמלות למפוני הדרום. כמו כן מספקים העובדים הסוציאלים מענה ותמיכה ריגשית ראשונית גם בשיחות אישיות וגם בשיחות משפחתיות וקבוצתיות. העו"סים שומעים את הסיפורים הקשים, סיפורים כואבים ומרגשים ומעניקים מעטפת ותמיכה ככל שניתן לאורך כל שעות היום.

כמו כן נפתח "קו פתוח" המופעל ע"י עו"סים. בקו זה מטפלים בפניות אשר מגיעות למוקד העירוני 106 מצד תושבים ומפונים. אנשי המקצוע מטפלים גם בפניות של משפחות נעדרים, משפחות במצוקה, משפחות שחלק מבני המשפחה מגוייסים ועוד.

כמו כן לבקשת ראש העיר, מופעלות בבתי המלון משחקיות ומתקיימות הופעות בידוריות לילדים . לבתי המלון הגיעו אמנים שונים ומגוונים בהתנדבות – כל זאת, כדי לשמח את תושבי הדרום שנאלצו לעזוב בין רגע את ביתם. עמותת היכל התרבות האמונה בימים שבשגרה, בין היתר, גם על מופעים ואירועים בעיר התגייסה גם היא: הרכב כלי ההקשה "אנסמבל טרמולו", ריתק את הילדים מהדרום עם המופע "בראשית" שכולו צלילים, סיפורים וקצב סוחף.

האמנים דיוויד ברוזה, מיקי כוכבת הילדים, עילי בוטנר, טיפקס, כוכבי קבוצות כדורגל ואמנים נוספים, לא היססו לרגע והגיעו להנעים את זמנם.

גם כוכבי הילדים התנדבו והגיעו לביקור: סמי הכבאי, קופיקו, קוגומלו, מפרץ ההרפתקאות ולבלובית.

תיאטראות אורנה פורת, משקפיים, המדיטק ועוד, העלו הצגות בידור וילדים לאורך כל השבוע.

העורף החזק של נתניה בא לידי ביטוי גם ביוזמות של מתנדבים אשר פותחים את בתיהם למי שזקוק לכך.

מחלקת ההתנדבות במנהלת הרווחה של העירייה פועלת במתכונת מוגברת עם עשייה עניפה במספר מישורים – ניהול מערך המתנדבים בעיר, מיפוי צרכים של המפונים השונים ב-14 בתי המלון בעיר וכן מתן מענה לצרכים אישיים שעולים מן השטח- חלוקת מזון, ציוד אישי, ציוד לתינוקות ועוד. כמו כן, תיאום בין משפחות מפונים ומשפחות מנתניה אשר פתחו את ליבם לארח את מפוני הדרום.

תמיכה וליווי ניתנים גם לכוחות הביטחון וחיילי צה"ל כאשר עובדי אגף שכונות בניהולה של כינרת מנטין נרתמו לניהול תרומות לחיילי צה"ל כאשר אלפים מתושבי נתניה החלו לתרום, להתנדב ופתחו את ליבם הרחב לאיסוף ציוד חסר לחיילים, ציוד מזון, ביגוד וכל מה שנדרש, כאשר מייד עם תחילת הלחימה נפתחו המתנ"סים ברחבי העיר עם מתנדבים אשר ביקשו רק לתת ולתת. פעילות ענפה זו נעשית אל מול גופים בצה"ל לצורך מיפוי הצרכים ודאגה להעניק לחיילים את כל מה שצריך. עוד במסגרת פעילות אגף שכונות – אותרו חדרי דיירים בבנייני מגורים שהיו מעוניינים להסב חדר זה לאירוח משפחות מהדרום.

כוחנו באחדותנו!

Related Post

סודות הים       

Posted by - 17 ביולי 2019 0
צילומים מעוררי השראה ותיעוד מסעות מתחת למים ברחבי העולם, הם רק חלק ממה שיציג אלון צנגוט בהרצאה שתתקיים בפסטיבל "ימים…

גג להיכל הספורט

Posted by - 14 באוקטובר 2018 0
הקמת היכל הספורט הרב-תכליתי "אנרבוקס" מתקדמת בקצב מהיר, והשבוע החלו בהרכבת הגג.  הקמת היכל הספורט הרב-תכליתי "אנרבוקס" מתקדמת בקצב מהיר,…

הסתכלו לחגים בשיניים

Posted by - 4 בספטמבר 2018 0
כאבי חניכיים ושיניים, כשהם מתפרצים, מאפילים על הנאות אחרות הקורות בו זמנית. בתקופת החגים, כאשר רבים מאתנו נופשים ו/או נהנים…
כלי נגישות