העולם שייך לצעירים? האמנם?

8 0

כך הצליח אלירן חייב צעיר המשתכר בסך של כ-20 אלף ₪ לכל חודש לצאת לחיים חדשים תוך שנה.

כמו אזרחים רבים במדינה הנוטלים הלוואות מאת הבנקים על מנת לשרוד את המציאות היום יומית הקשה כך מתחיל גם סיפורו של אלירן.

אלירן נשוי + 3 ילדים קטינים הסמוכים על שולחנו, בן 35 עובד במשרה טובה ברכבת ישראל, כאשר התא המשפחתי מכניס מידי חודש סך של מעל 20,000 ₪ [ נטו]. התנהלות לא נכונה ואי מעקב אחר התחייבויות שונות הביאו את אלירן ומשפחתו למצב דברים לפיו המשכורת אינה מספיקה והוא יוצר מידי חודש בורות של חובות ע"י כך שלא מצליח לעמוד בהחזרים השונים להלוואות שנטל.

זהו סיפורם של מאות אלפי ישראלים אשר מתקשים לעמוד בהחזרי ההלוואה הקשים, הבנקים מערימים קשיים על קשיים ולא מותירים לחייבים ברירה אלא לפנות להליכי מחיקת חובות. לעיתים אנו נתקלים במקרים בהם החייב מעוניין לשלם את חובו אלא שהבנק מבחינתו אינו מעוניין בהסדר.

על כן ראוי להבין כי ישנן פתרונות רבים ומגוונים לטיפול בחובות ולהגעה להסדרים על אף שהבנק אינו מעוניין בכך, לעיתים רשאי ביהמ"ש לחייב את הבנק לקבל את ההסדר ולעיתים יהיה עדיף לחייב לעבור הליך מחיקת חובות, כל מקרה נבחן לגופו ויקבל את הטיפול הראוי.

זוכרים את אלירן שלנו? אז ככה, אלירן הגיע למשרדו של כותב שורות אלו עם כתפיים נפולות מהקושי לסחוב אחריו את התא המשפחתי ואת חובותיו, לחובתו עמדו חובות בגובה 500,000 ₪ [חצי מיליון ₪] ואלירן מקבל טיפול משפטי.

לימים, נוהל הליך לא פשוט להסדרת חובותיו כאשר הכונסים בתיק מבקשים כי אלירן יקבל קיזוז ריביות בלבד ויחזיר לנושים 100% דיבידנד מהחוב ללא ריבית, כאמור מדובר על סכום גבוה מאוד [350,000 ₪] וזאת לאור העובדה כי מדובר בחייב צעיר בעל יכולת השתכרות מעולה וכי כל עתידו לפניו על כן מן הראוי שישלם לנושיו.

הסוד להצלחה בתיקי פשיטת רגל הוא שיתוף פעולה בין החייב לעורך הדין המייצג, במקרה דנן היה שיתוף פעולה מלא בין אלירן למשרד המייצג.

בחלוף כשנה מגיעים עורכי הדין ממשרדו של עו"ד קורסיה להסכמות עם הכונס הרשמי [ לאחר אין ספור פגישות וניהול מו"מ קשוח]  לפיו אלירן יחזיר לנושים סך של 105,000 ₪ כאשר היתרה תימחק כלא הייתה [400,000 ₪ נמחקו].

השבוע הגיע למשרד עוה"ד קורסיה ושות'  אלירן מלווה בילדיו ואשתו לקחת את ההפטר הסופי לחובותיו, סוף טוב הכל טוב.

מאחלים לכם שבת שמחה נקייה מחובות.

אין באמור בכתבה זו כדי להחליף ייעוץ משפטי עם עו"ד.

אייל קורסיה עו"ד

טלפון: 050-6351208

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

צילום: גלעד יערי

Related Post

"מטרופולין TBC"

Posted by - 9 במרץ 2022 0
קבוצת איציק תשובה מדווחת על קבלת היתר בנייה למתחם העסקים היוקרתי "מטרופולין Tshuva Business Center" בנתניה, אחד מפרויקטי הדגל של החברה…

יפה פה

Posted by - 5 ביולי 2022 0
האגודה לתרבות הדיור, בראשות מנכ"ל האת"ד מר ראובן צדוק מתכננת ומבצעת בימים אלה פרויקט נרחב של שיקום בניינים בשכונת נאות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות