העובדים התנסו במוגבלויות שונות

7 0

במסגרת יום למידה בנושא נגישות, התנסו עובדי אגף הרווחה בעיוורון, חירשות וכיסא גלגלים, במטרה לספק חווית שירות טובה יותר לתושבים עם מוגבלות. 

אגף הרווחה והשירותים החברתיים קיים לעובדיו יום למידה בנושא נגישות, שהעביר ארגון נגישות ישראל.

בנוסף למידע הרב על חוק הנגישות שהועבר לעובדי האגף, היה יום הלמידה גם חוויתי וכלל התנסות של העובדים בעיוורון, חירשות, כיסא גלגלים ומוגבלויות נוספות.

בעיריית חדרה פועלים רבות לקידום וליצירת נגישות שתאפשר חווית שירות טובה ונעימה לכול התושבים, וביניהם כמובן גם תושבים עם מוגבלות.

העירייה פועלת ליישום חוק הנגישות בכל תחומי השירות והחיים בעיר, ובין היתר מקיימת הדרכות לעובדיה, בכל האגפים והמחלקות, במטרה להנגיש את השירות הניתן בעירייה לתושבים עם מוגבלויות שונות: בתנועה (נכים, קשישים, עגלות ילדים וכדומה), ראייה, שמיעה, מוגבלות תקשורתית או קוגניטיבית ועוד.

במהלך ההדרכות מסבירים ומדגימים לנותני השירות כיצד להנגיש את סביבת העבודה וכיצד לשרת אדם עם מוגבלות בצורה שתתחשב בצרכיו ותכבד אותו כמבקש שירות.

בין היתר ניתן פירוט כיצד להתאים ולהנגיש מבנים, מוסדות חינוך, פארקים ציבוריים, מוסדות דת, בתי עלמין, חופי רחצה, מדרכות ומעברי חצייה; כיצד לעצב בהתאם את הריהוט (למשל, דלפקי קבלה נמוכים יותר המותאמים ליושבים בכיסאות גלגלים), שילוט והכוונה, מערכות כריזה, הסרת מכשולים ממעברים, הנגשת מידע ועוד.

על-פי ההגדרה בחוק השוויון, נגישות היא אפשרות הגעה למקום, תנועה והתמצאות בו, שימוש והנאה משירות, קבלת מידע הניתן או המופק במסגרת מקום או שירות או בקשר אליהם, שימוש במתקניהם והשתתפות בתוכניות ופעילויות המתקיימות בהם, והכל באופן שוויוני, מכובד, עצמאי ובטיחותי.

לדברי מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, המפגש היה חוויה אמיתית, וחשף בפני העובדים את החוק, תוך התייחסות לנושא נגישות פיזית, חושית, מנטלית. ההתנסות במוגבלויות השונות תרמה ליום המלמד, אשר המחיש ועורר מחשבה ורגישות גבוהה לזולת".

 

 

Related Post

הוגבלה תנועת רכבי לימוד תנועה

Posted by - 1 בספטמבר 2019 0
בשכונת בית אליעזר הוצבו תמרורים האוסרים כניסת רכבי לימוד נהיגה, בעיקר ברחובות שיש בהם מוסדות חינוך כפי שהבטיח ראש העיר…

יעקה זילברמן מחדרה

Posted by - 16 במאי 2022 0
סיימו במקום השלישי באליפות העולם בשחמט לנכים! שבוע של חגיגת שחמט בעיר הגיע לסיומה עם אירוע הסיום של אליפות העולם…

הרשמה בתיק תק

Posted by - 27 בינואר 2020 0
לנוחות התושבים מרחיבה העירייה את היצע השירותים המקוונים, ומעתה הם כוללים גם: חידוש תו תושב, הגשת בקשה לאישור עירייה לטאבו,…

יער חדרה כמוקד תיירות ארצי

Posted by - 3 בנובמבר 2019 0
בהשקעה של כ-60 מיליון שקלים יהפוך יער חדרה לאתר המשלב שמירה של בתי גידול, לצד קידום תיירות פנאי וטבע ברמה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות