הסתכלו לחגים בשיניים

0 0

כאבי חניכיים ושיניים, כשהם מתפרצים, מאפילים על הנאות אחרות הקורות בו זמנית. בתקופת החגים, כאשר רבים מאתנו נופשים ו/או נהנים מארוחות מפוארות, כאבים כנ"ל יכולים להרוס את החוויות. לטפל בבעיות רפואיות במהלך חג הוא עניין יקר, המרגיש שקורה לא בעתו. על כן הבאנו לכם כמה המלצות לשיפור ושמירה על בריאותכם הדנטלית:

לפני החג – קיבעו תור לבדיקת רופא שיניים על מנת לוודא שהן בקו הבריאות. במידה ועברה חצי שנה (או אף 4 חודשים) מאז ביקורכם האחרון אצל שיננית – מומלץ לקבוע ביקור נוסף, כדי להימנע מתחושת אבן מציקה לאורך החג, ולהציג שיניים יפות, צחורות ונקיות, ופה נטול ריח. אם תשהו מחוץ לביתכם – מומלץ לארוז את האביזרים הדנטליים הנדרשים, וגם מי פה. החגים הם גם זמן טוב לרכוש מברשת חשמלית, וליהנות מתנאי ההנחות בחגים, תרגישו כאילו יש לכם שיננית אישית העובדת עבורכם כל ערב. מומלץ לא לבצע ניתוחי חניכיים והשתלות בסמיכות לחג, אלא לדחות אותם לאחריו.

במהלך החג – הקפידו על שימוש תכוף בחוט דנטלי להסרת שאריות מזון מבין השיניים, שהמברשת בדרך כלל לא מצליחה. שתיית מים מרובה, מעבר ליתרונות הבריאותיים הידועים, שומרת על בריאות השיניים על ידי אפשור זרימת רוק טובה, ומניעת ריח פה. ההמלצה להקטין את כמות הסוכרים במזונותינו והקפדה על אכילת מזון בריא תופסת נפח נוסף בחגים, בהם רבים מאתנו אוכלים ומתפנקים יותר מבדרך כלל, ואף מגדילים מגוון הקינוחים ודברי המתיקה. הקפידו לנקות השיניים לפני השינה, ולא לאכול לאחר צחצוחן, כדי לא לישון עם שאריות מזון בפיכם.

שנה טובה וחגים שמחים

 

Related Post

יום הבריאות הבינלאומי

Posted by - אפריל 3, 2023 0
כמו בכל שנה, ב-7 באפריל יצוין יום הבריאות הבינלאומי. השנה, יום הבריאות העולמי עומד בסימן 75 שנה לארגון הבריאות העולמי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות