הספרייה המתגלגלת

6 0

פרס ארצי לתלמידי כיתה ב' מבית הספר לאה גולדברג, בליווי המחנכת טלי מרמור, שבנו ספרייה על גלגלים כדי שלא ישעמם להם בהפסקות וכדי שיוכלו לקרוא בכיף;  עניין ארצי ברעיון, שעשוי לעודד קריאה בקרב ילדים.

הישג מצוין לתלמידי כיתה ב'2 מבית הספר לאה גולדברג בנתניה: הילדים, שזכו בכנס "יוצרים שינוי" הארצי עם יוזמה בשם "הספרייה המתגלגלת", פיתחו את המוצר לבד – במטרה לתת מענה להפסקות.

לדברי המורים, התלמידים, שהרגישו שאין להם מקום נעים לשבת ולקרוא בהפסקה, החליטו לאחר מחקר ובדיקה של הנושא מול כל תלמידי ומורי בית הספר, לבנות יחד עם ההורים מדפים על גלגלים.

וכך, מדי יום, יוצאים בכל הפסקה לטובת הילדים, תורנים, אשר מגלגלים את הספרייה הניידת. הילדים, בסיוע הצוות, לא הסתפקו בזה ואף הפיקו סרטון שהופץ דרך הרשתות החברתיות במטרה לעודד את חבריהם לבית הספר וגם את הוריהם לקחת חלק בפרויקט ולנצל את זמן ההפסקה לקריאה.

"הספרייה המתגלגלת", כך אומרים הילדים: "השיגה את מטרתה: היא גם יצרה חווית קריאה נעימה וגם הרגשנו תחושת אחריות, יוזמה אישית והצלחה".

22b

תכנית "יוצרים שינוי" הינה תכנית חינוכית בינלאומית הפועלת ב-70 מדינות בעולם ובמאות בתי ספר בישראל. מטרתה להאמין ביכולתם של ילדים ונוער ליצור שינוי חיובי. התכנית מיושמת על ידי תלמידים בכל הגילאים ומכל קשת החברה הישראלית, מכל האזורים ומכל הזרמים. מעצם היותה גלובלית היא מעניקה פלטפורמה לשיתוף, היכרות והידברות של ילדים יוצרי שינוי גם ברחבי הארץ וגם בעולם.

קינן רבינו, סמנכ"ל מיזמי החזון בקרן אריסון, הוסיף לעיתון השבוע בנתניה כי "במהלך החיים אנו נתקלים בבעיות, אני מעדיף שנקרא להם אתגרים. תלמידי "יוצרים שינוי" הצליחו לאורך כל השנה לייצר מיזמים רבים שמצאו פתרונות למאות אתגרים. אנו מאמינים, כי שיתוף הרעיונות הללו יסייע ביצירת סביבת חיים טובה יותר לנו ולילדינו. בשותפות עם משרד החינוך, הצלחנו להגדיל את כמות היוזמות. עד היום השתתפו בתוכנית כ-28,500 ילדים מכ-450 מסגרות ברחבי הארץ ואנו מזמינים את כל ילדי ישראל להצטרף לתכנית וליצור שינוי".

ואילו מנהלת ביה"ס דיתי פרוור, אמרה כי "לפני ארבע שנים זכה בית הספר באות מצוינות בחינוך יהודי, ציוני ואזרחי מטעם תכנית מארג. השנה, כחלק ממטרות החינוך החברתי-ערכי בביה"ס המעודד לאזרחות פעילה בהובלתה של הרכזת החברתית דיתי פריד, החלטנו לשים דגש מיוחד על התחום האזרחי והעשייה למען הקהילה. הערכים המובילים בבית ספרינו הינם: כבוד, אחריות ומעורבות חברתית ומצאנו שתוכנית "יוצרים שינוי" משתלבת בערכים אלו ומעודדת את הילדים לאזרחות פעילה ולמעורבות. אני גאה בתלמידים שלנו"

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות