הספסלים הכי רומנטיים בארץ

9 0

חיפשתם מקום לא שגרתי להצהיר על אהבה, להציע נישואים, לחזור על נדרי אהבה, או סתם לציין זוגיות, לקראת ט"ו באב, מקבץ ספסלי אהבה ברחבי הארץ על רקע נוף עוצר נשימה, אווירה פסטורלית, אליהם תוכלו להוסיף גם כוסות של יין ובחלקם גם מנעולי אהבה.

ספסל האוהבים צוקים

ספסל על המזח וגשר מנעולי אהבה – נמל עין גב

נמל עין גב, מקום רומנטי, ממנו ניתן לצפות בשקיעות היפות ביותר בארץ. על המזח, ספסל עץ מול הכינרת היפה והמלאה, מאפשר לצפות לעת ערב בספינת הדייגים השבה עם שלל הדייג, מעומק הימה. השחפים מעל ממתינים לדגיגים הקטנים המושלכים חזרה למים ותופסים אותם במעופם.

גן לאומי כפר נחום- רשות הכנרת

בנמל עין גב מוצב גם חלק מספינת דייג עץ ישנה, עליה נבנה גשר מנעולים לאוהביםמנעול תוכלו לרכוש בחנות שבנמל (או להביא מראש מהבית כהפתעה), אותו תנעלו על הגשר שהוקם במיוחד מול הים, על ספינת עץ עתיקה ואת המפתח תזרקו לים, כסמל לאהבת נצח.

ספסל אבן שהוקם על ידי ילדי שביל סובב כינרת עיינות רקת

טיפ טעים ואהבה– ניתן לרכוש מיץ פירות טרי סחוט ב"בית הפרי" בנמל, להזמין ארוחה זוגית ב'מפגש הדייגים' הרומנטי ממש על דק עץ, הנושק למים וליהנות מהשקיעה, יין צונן, מטעמי דגים טריים, סלטים ועוד.

ועוד משהו..

המזח הראשון בנמל עין גב, הוקם משורת ארגזי עץ שצפו על פני המים. כשהגיעה הידיעה בשנת 1944 שנשיא ההסתדרות הציונית, חיים וייצמן עומד להגיע לביקור, היה ברור שהוא לא יוכל לדלג לחוף. בוני המזח עמלו יום ולילה כדי לצקת את המדרגות. בשנות ה-60 שופץ המזח והוקם בו מגדל.

ספסל בוסתן בראשית עין זיוון

בנמל מתקיים ערבי קיץ הפנינג (ימי חמישי אחד בכל חודש) לכל המשפחה- מוסיקה, הצגות ילדים, דוכנים ופודטרקים. בנמל גם גלריה ליצירות אמנות ומתנות ייחודיות 'אנתתא'.

'נצא נא אל הבוסתן' – הספסל בבוסתן 'בראשית' עין זיוון

בבוסתן 'בראשית', בעין זיוון, מתקיים קטיף עצמי של פירות היער המתוקים, ובקרוב גם יבשילו הפירות במטעי הנשירים לקטיף עצמי: תפוחים, נקטרינות, אפרסקים ואגסים. ניתן לצאת לדייט רומנטי של בוקר או אחר הצהריים, ליהנות מקטיף עצמי של פירות יער, הנחשבים לסופר פוד.

טיפ של אהבה– בבוסתן ניתן לרכוש יין, כנפה מתוקה, לתפוס "זולה" או ערסל באחת מהפינות המבודדות  והמוצלות. בנוסף- ניתן לשכור אוהל גלמפינג זוגי ומפנק.

גשר מנעולי האהבה

משהו שלא ידעתם על המקום:בקיבוץ עין זיוון, בצפון רמת הגולן, מתגוררים פחות ממאה חברים, ההכנסה העיקרית הינה מענף החקלאות. מזג האוויר האירופאי במקום מסייע בפיתוח זנים מיוחדים של גידולים כמו פירות יער מובחרים, ממש כמו באירופה, תפוחי ענק מתוקים ובעתיד ובקרוב יגדלו בין שורשי המטעים גם פטריות כמהין.

"בספסל מול האגם" – ספסל אוהבים ב'שביל סובב כינרת'

מדריכי רשות הכינרת, בשיתוף מתנדבים הקימו סביב האגם הלאומי שביל ,המקיף כמעט 85% מהכינרת, בשביל גם פינות חמד קסומות ומוצלות, הכוללות ספסלים בפינות מדהימות אל נוף הכינרת, כמו הספסל שסמוך לכנסייה בכפר נחום.

טיפ של אהבה– מומלץ להצטייד בסלסלת פיקניק, יין טוב , מחצלת וספר שירים רומנטי, להקריא לבת/בן הזוג שירים על הספסל מול הכינרת ולסיום ליהנות מרחצה זוגית בכינרת הצוננת.

ועוד משהו..: כחלק מפעילות בתחום איכות הסביבה וטיפוח "שביל סובב כינרת", נבנו ספסלי בטון לאורך מסלולי ההליכה הצופים לכינרת. אחד מהם בעיינות רקת, נבנה מסלעים מקומיים ועבודה בבטון, עבור מטיילים וזוגות אוהבים. בתל רקת ארבעה מעיינות הנובעים על שפת הכינרת, בריכות דגים שנמצאות בקטע השביל שבין  גינוסר למוביל הארצי, תצפית נוף עוצרת נשימה בקטע השביל שעובר בסמוך לכפר נחום ובנוסף שביל העובר בין מטעי הפרי הקסומים ומגוון ממצאים היסטוריים. מסלולי הליכה מומלצים בשביל סובב כינרת ניתן למצוא באתר רשות הכינרת.

אהבה בערבה – ספסל מנעולי האהבה בערבה התיכונה

בסמוך למתחם הסוויטות "נוף צוקים" שבישוב צוקים בערבה התיכונה, נבנה 'ספסל מנעולי האהבה'. זוגות אוהבים מוזמנים להגיע, לרכוש מנעול עם חריטה אישית של שמות האוהבים, לנעול אותו על הספסל ולזרוק את המפתח רחוק לחול המדברי לבלי השב, ובכך לנעול את אהבתם לנצח. הספסל משקיף אל ארץ נופי בראשית ומאפשר חוויה רומנטית ויוצאת דופן.

טיפ של אהבה– במעדניה "כביש 90" בכניסה לצוקים, ניתן להצטייד ביין או בירה מקומית, גבינות ונקניקים, לפיקניק רומנטי על הספסל מול המדבר ובלילה כל הכוכבים נפרשים מעל, רק להניח את הראש על המשענת וליהנות מהמראה המדהים, כולל כוכבים נופלים. לא לשכוח להביע משאלה.

בסוף השבוע של ט"ו באב, יתקיימו אירועי 'לילה לבן' במרחבי הערבה, תצפיות מודרכות בכוכבים ומטאורים, טיולים ליליים ועוד. כל הפרטים באתר תיירות ערבה תיכונה.

ועוד משהו.. בצוקים, כפר אמנים וגלריה ענקית, בה מוצגות עבודות האמנים, העובדים כל אחד בסטודיו שלו, שגם בהם ניתן לבקר. בסופי שבוע ניתן ליהנות בשעות הערב, ממוסיקה, בירה ומפגש עם האמנים ותשובי צוקים. הישוב הקהילתי צוקים הוקם בשנת 2004 על ידי תושבים ממרכז הארץ שרצו לייסד יישוב קהילתי כפרי, קטן, באזור מדברי עם מאפיינים של שמירה על ערכי הטבע והסביבה. כיום מתגוררות 100 משפחות בישוב ומשפחות צעירות החלו להצטרף למגורים בהרחבות בצוקים.

תמונה ראשית: גשר מנעולי אהבה חדש- בנמל עין גב על גבי ספינת עץ עתיקה מול הכינרת

Related Post

74 למדינה

Posted by - 28 באפריל 2022 0
נתניה חוגגת עצמאות עם מיטב האמנים: נועה קירל, רמי קליינשטיין, שירי מימון, לירן דנינו, סטפן, עידן חביב ואמני הילדים –…

 שלושה דורות   

Posted by - 5 ביולי 2022 0
תערוכה קבוצתית חדשה בגלריה על הצוק של עשרה אמנים המציגה את סיפורו האישי של כל אחד מהם לחוד , ויחד לאמירה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות