הנה בא עוד גל גדול

1 0

תקופה של חוסר ודאות טרפה את הקלפים וגרמה לנו להסתגר בבית יותר ממה שחשבנו. מירי בלבול מאמינה שבסגר השני (טפו טפו חסמה חמסה) נוכל להיות חכמים יותר ולנצל את המצב לטובתנו. הנה כמה עצות לשדרוג מהיר של הבית, שנוכל להתאהב בו מחדש

מאת: אור דרעי

"מה, כבר נגמר הסגר? אבל לא הספקתי לעשות שום דבר מהכלום שרציתי", נכתב בהומור באחת מקבוצות הצחוק ברשת החברתית. ואכן, השהיה בבית גרמה לרבים, בדיעבד, לחשוב על כל הדברים שרצו לעשות ולא ממש הספיקו. ולא שעכשיו המצב פחות מדאיג, אבל אולי נוכל להפוך את הייאוש ליותר נוח? מירי בלבול, מומחית הום סטיילינג ובעלת בית הספר להלבשת הבית "סקולה", מאמינה שהקורונה באה ללמד אותנו משהו חשוב. "לי באופן אישי השהיה בבית היתה מתנה. ביומיום אני בטרפת, והקורונה בלמה אותי בחריקה. הבנתי מיד שיש פה משהו שצריך להבין ולקחת לתשומת לב. אולי לעצור ולבחון מחדש את הדרך. אני רואה את ה'גל השני' שבפתח כמשהו שבא להעיר את אלה שלא הבינו את משמעות הראשון", היא אומרת. "בשורה התחתונה הכל הסתכם עבורי ברמת התמצות. הבנתי יותר מה חשוב ומה פחות. מצאתי את עצמי מעלה סרטונים של עצמי בלי לבחון איך אני נראית, אם השערה עומדת במקום, אם החלפתי למשהו אחר מפיג'מה. רק העיקר היה חשוב לי. המסר שאני רוצה להעביר. בעיניי זה מה שעשתה הקורונה", היא מסכמת.

בלבול מציינת כי הרבה אנשים הבינו את החשיבות של הבית והמשמעות העמוקה שלו דרך הסגר. "בילינו ביחד, צחקנו, רבנו, שמחנו, התעצבנו, הכל ביחד. יש רגעים שבהם כל אחד רוצה למצוא את הפינה שלו, ואם הפינה שלו לא נעימה אז לא כיף", היא מסבירה. "בימים רגילים אם מתעצבנים אפשר לצאת ולהירגע, אולי על שפת הים. הפעם לא ממש היה לאן ללכת. רק לגינה ובחזרה". בלבול סבורה שבכוחו של ההום-סטיילינג להעניק תחושה של בית עוטף במובן הכי רגשי, אישי ועמוק. "התקופה האחרונה הציתה את מקצוע הסטיילינג והביאה לפריחה של המקצוע. בעבר לא היתה מודעות ברמה הזו", היא אומרת.

בלבול שמחה לשתף בטיפים לשדרוג קליל של חדרי הבית, בין אם נידרש לסגר מחדש, ובין אם לאו:

·         צבע. צביעת קירות הבית מוסיפה אסתטיות ותחושת רעננות לכל חלל. הגוונים השונים יכולים לסייע להגדיר ולתחום איזורים שונים בתוך חלל פתוח, וליצור מוקד עיצובי בחלל. ככל שהגוונים בהירים יותר – התוצאה תהיה הרמונית, נעימה ושקטה. גוונים נועזים יותר יתנו תחושה של אופי, ייחודיות ועומק. קנו כמה גלונים של גוונים שאתם אוהבים. כאלה שאמרתם לעצמכם ש"אם יהיה לכם זמן תצבעו את הבית". דאגו גם לרולרים ולמברשות צבע.  אני ממליצה להיכנס לאתר של "טמבור", שם אפשר להכניס תמונה של החדר ולהתרשם מהגוון הנבחר. אם תקנו את הצבע זה יהפוך לסוג של הבטחה לשדרג את הבית. או שזה יקרה בזכות הקורונה, או בכל מקרה.

באדיבות גולדשטיין גלרי טפט – יחצ

·         שילוב טפטים. טקסטורות שונות יעניקו בקלות עומק ויפיחו חיים בקירות הבית. אפשר להשתמש בטפט בחוכמה וליצור מראשות מיטה משאריות טפט, או לחפות בעזרתו ארון או מדפים דקורטיביים.

·         סדר בבית. זו ההזדמנות להוציא מתוך הארונות פריטים שמעלים בנו זכרונות טובים, ולהוציא אותם לאור. אפשר לקבץ אותם ולהעניק להם כוח כקבוצה, או לפזר אותם בחלל. כל מי שמתגעגע לחו"ל, לדוגמה, יכול להוציא רכישות מהעולם שנמצאים בארון, ולהציג אותם לראווה. עצם ההוצאה החוצה תעלה בכם זכרונות נעימים ותמלא אתכם. כמובן שחשוב גם לדלל. לדאוג לניקיון חיצוני ופנימי.

·         הפיחו חיים בפריטים קיימים. רגע לפני שאתם בוחרים להשליך החוצה, זה הזמן לנסות לשדרג את הפריט, ליצור פעילות מעניינת לאנשי הבית. אולי ייצא מזה משהו קטן וטוב?

·         הכניסו את הטבע פנימה. נסולגדל בטטה, אבוקדו או סלק בבית. יש משהו מאוד משמח בלגדל משהו ירוק בבית. לכולם יש עלים יפהפיים ומהממים, וכמובן שאפשר לאכול את התוצרת.

·         שימוש בפריטים פונקציונליים. אני מאוד אוהבת לתלות את המחבתות ואת הכלים וכל מיני דברים שקשורים לבישול וקבורים במגירות – לראווה. זה מוסיף חינניות לעיצוב ומאוד מזמין להשתמש.

·         פינת עבודה. המחשב הפך לכלי מאוד חשוב בתקופת הקורונה. אני ממליצה ליצור פינת עבודה קטנה ולמקם אותה בין המטבח לסלון. כשמשוחחים בזום אפשר לראות את הבית היפה ברקע. אפשר למצוא היום ברשתות הגדולות שולחנות כתיבה חמודים וקומפקטיים. בצד אפשר להניח לוח קטן וכמובן את המחשב.

תמונה ראשית: להכניס צבע – עיצוב והום סטיילינג מירי בלבול ובנות סקולה, צלמת נויה שילוני חביב

Related Post

זפת בסערה: אסון אקולוגי בחופי הים

Posted by - פברואר 21, 2021 0
השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: "אנחנו בוחנים מידע שהתקבל מסוכנות הבטיחות הימית האירופית, שלפיו זוהה בים באמצעות לוויין כתם החשוד…

היום הונף דגל שחור

Posted by - פברואר 10, 2021 0
היום הונף דגל שחור לזכר דיאנה ז"ל ולזכר כל הנשים הנרצחות ללא עוול בכפן, בזעקה מרה לשינוי מדיניות המחשבה, ההרתעה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות