"הנבדקים בדרך כלל חוששים, ההתמודדות איננה פשוטה"

9 0

חובשת מד"א שני צח ביצעה בשבועות האחרונים מאות דגימות של קשישים בבתי אבות. כעת היא מספרת על הקושי של הנבדקים המבוגרים, על הרגע בו היא כבר לא הצליחה להחזיק את הדמעות וגם על חוויה חיובית בתוך התקופה הזאת

שני צח (22) מהשומרון היא חובשת רפואת חירום ומדריכה במגן דוד אדום, מתנדבת בארגון כבר מגיל 15. לפני כחודשיים, היא עברה הכשרה לביצוע דגימות לבדיקת נגיף הקורונה, ומאז היא מבצעת דגימות רבות בכל יום. מאז שהחל מד"א בביצוע נרחב של דגימות בבתי אבות, שני נרתמה למשימה, ובכל יום מגיעה למספר בתי אבות באזור המרכז והשרון.

"בשבועות האחרונים אני מבצעת דגימות בכל יום במספר בתי אבות. מדי יום אני דוגמת, יחד עם חובשים ופראמדיקים נוספים ממד"א, מאות דיירים ואנשי צוות. אנחנו מתאמים את ההגעה לכל בית אבות מראש, ולפני הכניסה למקום מתמגנים באופן מלא, בערכות מיגון של מגן דוד אדום. ההתמודדות היא לא פשוטה. הנבדקים במקרים רבים מאוד חוששים, לעיתים מהדגימה עצמה ולעיתים מהתוצאות. זו אוכלוסייה מבוגרת, ואני כאישה צעירה לא יכולה להישאר אדישה לפחד של הנבדקים. קשה לי להפסיק לדאוג להם, לחשוב על הצורך להגן עליהם מפני הקורונה, וכשאני דוגמת אדם מבוגר, אני לא יכולה שלא לחשוב על האפשרות שהתוצאה תהיה חיובית", אמרה שני.

"הרבה מחשבות עולות במוחי גם על סבתא שלי ז"ל שנפטרה רק לפני חצי שנה, ועל סבא שלי, שצריך להתמודד עם מגיפת הקורונה בימים אלה", היא שיתפה, "בפעם הראשונה שהגעתי לדגום, בבית אבות ברעננה, ראיתי מישהי שמאוד דומה לסבתא שלי ז"ל. הדיירת פחדה מאוד, וזה הזכיר לי מאוד את הפחד של סבתא שלי בתקופה בה היא הייתה חולה, לפני מותה. אני אשקר אם אגיד שלא היה לי קשה בעצמי, וכשיצאנו מבית האבות, לא הצלחתי יותר להחזיק את הדמעות".

"שואלים אותי הרבה אם אני לא חוששת להידבק, ואני לא מהססת ואומרת שבכלל לא", הבהירה שני, "עברתי הכשרה מלאה ואני יודעת איך להתמגן באופן מלא ובטוח לגמרי, באמצעות הציוד המתקדם ביותר למיגון מפני הידבקות, שקיבלנו ממד"א".

לסיום, סיפרה שני על רגע משמח בתקופה הלא פשוטה הזו, וגם ביקשה להעביר מסר: "בערב חג הפסח, היה קשיש מקסים שהביע המון הערכה לפועלנו. הוא לא הפסיק לחייך ולצחוק, התעניין בנו, וזה ממש חימם את הלב. אנחנו כל הזמן אומרים לנבדקים, וחשוב לי להגיד את זה לכולם – כל כך חשוב להקשיב להנחיות משרד הבריאות, וגם כעת, להישמר ככל האפשר ולשמור על יקירנו".

קרדיט צילום: מד"א


Related Post

ליטא זה פה

Posted by - 10 בנובמבר 2021 0
מפגש עוצמתי של שתי נשים משפיעות: ראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר וכן ראש העיר בירשטונאס שבליטא, ניולה דירגינצ'יינה נערך השבוע.  המטרה?  חתימה על ברית ערים תאומות בין שתי…

לומדים ונהנים בסביבה הנכונה

Posted by - 8 באוגוסט 2018 0
בעוד פחות מחודש יחזרו הילדים אל ספסלי בית הספר. כדאי לתכנן כבר מעכשיו איך נעניק להם את סביבת הלימודים הנכונה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות