המתווה החדש לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א

8 0

21 יום לפתיחת שנת הלימודים תשפ״א,  שר חינוך יואב גלנט מגיע לעיר לתדרוך ראשי רשויות ומנהלי אגפי חינוך בשרון לקראת פתיחת שנת הלימודים.

שר החינוך הגיע השבוע לנתניה, לצורך תדרוך הצוות המקצועי באזור השרון. אז מה יהיה המתווה החדש ?

מדובר במתווה שיאפשר למידה רציפה, שישה ימים בשבוע לילדי הגן וכן לתלמידי כיתות א' ו – ב', כאשר כיתות ג'-ד' יפוצלו לחצאי כיתות של 18 תלמידים לכל היותר ואילו כיתות ה'-י"ב ילמדו מרחוק, בשילוב עם שני ימי למידה בבתי הספר.

כמו כן, ייעשה מאמץ מיוחד על ידי מנהלי בתי הספר, הרשויות ומשרד החינוך להביא את תלמידי כיתות ה' -ו' יותר מיומיים בשבוע לבית הספר.

בפתיחת התדרוך אמר שר החינוך יואב גלנט: ״אני מודה לראש העיר מרים פיירברג-איכר על קבלת הפנים, האירוח והחברות רבת השנים. הגעתי לכאן יחד עם מנהלות המחוזות מרכז ותל אביב של משרד החינוך כי היה לי חשוב להציג בפניכם את המתווים על מנת ליצור שקיפות, אמון ושיתוף פעולה עם ראשי הרשויות, מנהלי מערכות החינוך ומנהלי הספר באזור. המתווה נשען על שלושה יעדים שעומדים לפנינו באחד בספטמבר: לשמור על בריאות כלל התלמידים מכל המגזרים, להקנות להם חינוך ולאפשר להם לרכוש השכלה. כל תלמידה ותלמיד במדינת ישראל זכאים לחינוך הולם ולתנאים ראויים. משרד החינוך בראשותי עושה לילות כימים כדי לתת מענה הולם בשנת הלימודים הקרובה לכל תלמיד, מכל מגזר ומכל איזור.״

השר גלנט  ציין כי לצורך קידום הלמידה, ירכוש משרד החינוך מחשבים וטלפונים ניידים, אשר יושאלו לתלמידים במתכונת של השאלת ספרים.

בדבריו, ציין השר גלנט כי שנת הלימודים תפתח כסדרה ויותר מזה היא מהווה עוגן לאומי עבור מיליוני תלמידים, הורים וצוותי הוראה.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר קידמה בברכה את בואו של השר גלנט והתייחסה למשימה הגדולה שלקח על עצמו בכהונתו כשר החינוך בתקופה בה האתגרים כפולים ומכופלים. "מדובר במשימה שוחקת שדורשת את כל האנרגיות בתקופה שלא הכרנו ולא ידענו כמותה בחיינו, אבל זו משימה אפשרית שכן אתה אומר לנו שתצליח בה. אני מודה לך, לכל העושים במלאכה ומאחלת הצלחה לכל תלמידי ישראל."

בין המשתתפים שלקחו חלק בתדרוך: ראש העיר חדרה, צביקה גנדלמן, ראש העיר רמת השרון, אבי גרובר, ראש העיר כפר יונה, שושי כחלון כידור, ראש המועצה המקומית אבן יהודה, אבי הררי, ראש המועצה האזורית עמק חפר, גלית שאול וכן ראש המועצה המקומית, תל מונד, שמואל סיסו.

כמו כן לקחו חלק במפגש מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי וכן מנהלת מחוז מרכז של משרד החינוך, ורדה אופיר.

Related Post

לקראת חגיגות ל"ג בעומר

Posted by - 26 באפריל 2021 0
לקראת עשרות אלפי המדורות שיודלקו ברחבי הארץ בערב ל"ג בעומר (29.4). כוחות רבים של כוחות כיבוי והצלה נערכים בכוננות נרחבת…

מה הופך חופשת סקי למוצלחת?

Posted by - 20 בינואר 2019 0
אחד מסוגי החופשות הספורטיביות הפופולאריות והאהובות ביותר על ישראלים היא חופשת סקי. הדחף המאפיין ישראלים רבים ליהנות מסוגי ספורט "אקזוטיים"…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות