המקום הראשון

9 0

תחרות הרובוטיקה  רובוטראפיק ע"ש נדב שוהם הינה תחרות בינלאומית המתקיימת בטכניון אחת לשנה, ומנוהלת על ידי המרכז לרובוטיקה שבטכניון שבראשות פרופ. משה שוהם וד"ר יבגני קורצ'נוי.

במהלך התחרות, התבקשו הילדים למצוא פתרון למניעת תאונות הדרכים של אופניים חשמליים עם רכבים והולכי רגל.

תלמידי בית הספר היסודי שמרית אור בנתניה – זכו במקום הראשון בתחרות הכוללת של תחרות רובוטראפיק 2018, שהתקיימה בטכניון. הנושא השנה – פתרונות בעיות בטיחות הקשורות באופניים חשמליים.
הם חקרו וגילו שתאונות רבות נגרמות בשל:

אי ציות לכללים –

נסיעה מתחת לגיל המותר (16),

נסיעה על כבישים ועל המדרכה

ונסיעה מעל המהירות המותרת.

בעת שחקרו, הם גילו כי נזקי התאונות חמורים בהרבה בשל אי חבישת קסדה בעת נהיגה.
הילדים הזוכים המציאו את מערכת C. M. A. S – Control, monitoring and alarming system מערכת שליטה,  בקרה והתראה, אשר מתחברת למערכת ההתנעה של האופניים החשמליים ומאפשרת התנעה רק אם מתקיימים שלושה תנאים:
1. הימצאות בכבישים יעודיים לאופניים חשמליים.  בצידי הכביש הייעודי יותקנו שדרני אינפרא אדום,  בעוד שעל האופניים יותקנו מדני צדדיו קולטני אינפרא אדום.  רק הקולטנים משני צדדי האופניים יקלטו את גלי האינפרא האדום התנאי הראשון להתנעה יתממש.
2. חבישת קסדה מיוחדת,  שתשדר באמצעות בלוטוס' למערכת כי הרוכב חובש קסדה וסוגר אותה.  הקסדה תהיה חייבת להיות מוצמדת לעור הפנים,  שכן גופנו מעביר זרם חשמלי ויוצמד לקסדה חיישן שיקלוט זאת.
3. הכנסת ת. ז ביומטרית למערכת.  על השבב האלקטרוני של תעודת הזהות מוטבעים כל הפרטים של הרוכב שיועברו למשטרה אם נעשות עבירות על ידי הרוכב (עובר על המהירות, חוצה באור אדום).  רק לאזרחים מעל גיל 16 יש תעודת זהות,  כך שהמערכת תמנע בנוסף לכל נסיעה של ילדים מתחת לגיל המותר.

שלושת התנאים להתנעה בנוסף לדיווח למשטרה על עבירות, תאלץ נסיעה זהירה יותר,  מבוקרת ובמקום בטוח ותמנע תאונות ונזקים.

 

 

Related Post

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 17 בינואר 2018 0
לאן נעלמה מכבי נתניה המפחידה? * בקושי תיקו ביתי 2:2 מול קבוצת התחתית מאשדוד * שריקות בוז נשמעו בסיום *…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות