המסורת ממשיכה: נתניה חוזרת עם הפסטיווקלי

0 0

פסטיבל ההצדעה לזמר העברי יכלול השנה מופעים מיוחדים של יהודה פוליקר, הבנאים, הפוליאקובים, מופע מחווה למשה וילנסקי ונעמי שמר ועוד

מאת ברק גולן

עיריית נתניה ועמותת היכל התרבות העירוני יקיימו את הפסטיווקאלי זו השנה השלישית, זאת בעקבות ההצלחה לה זכה הפסטיבל בשנים הקודמות.  הפסטיווקאלי, שיתקיים החודש במשך שלושה ימים, 20-22 באוגוסט, יארח את מיטב אמני הזמר העברי מכל הזמנים, בשלל מופעים לכל המשפחה, הן לקטנים והן לגדולים שיתקיימו באמפידשא בעיר ימים ובהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין בעיר ימים בניהולו האמנותי של אילן גלבוע.

את תחילת הפסטיבל (20.8) יפתחו "הבנאים" הלא הם גברי, אורי, ובועז ביחד עם "הפוליאקובים" אריאל, יעל, ואיתמר ביחד עם חבורת הזמר "בריזה" במופע המיוחד "יש לי יום יום חג". בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין יתקיים המופע "גונבי הנשיקות" של אורי בנאי ומיי פיינגולד כמחווה לנאווה סמל ז"ל, סופרת ומחזאית ישראלית.

למחרת (21.8), יעלה לבמה באמפידשא בעיר ימים אחד מגדולי הזמרים והיוצרים הישראליים, יהודה פוליקר במופע להיטים משובח, וישלב בין גיטרות ובוזוקי, מקצבים יוונים – ים תיכוניים לצד להיטי רוק.

בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין יזכה הקהל להיזכר בשירי הילדות האהובים עם המופע "הכל אני יכול בחופש הגדול" בהשתתפותם של עמרי רוטברד, דוריס נמני, בן נפתלי, ויעלי ארז.

לסיום הפסטיווקלי (22.8) באמפידשא יעלה המופע "שמר פינת וילנסקי" כמחווה למשה וילנסקי ונעמי שמר בהנחייתו של אבשלום קור ובהשתתפות תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית בניצוחו של דודי זבה, כתריה, "הכל עובר חביבי" ויונית שקד. בהיכל התרבות ייהנו באי הפסטיבל משיריו של יגאל בשן ו"הופה היי" במופע "ילד פלא בארץ הצבר" בהשתתפותם של משה דץ, אבי דור, ושלישיית בוגרות "בית צבי".

המופעים יתקיימו בשעה 21.00 באמפידשא בעיר ימים, ובשעה 18:30 בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין. כמו כן, בימי הפסטיווקאלי בשעה 23.00 יתקיימו ערבי שירה בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין עם מיטב מנחי שירה בציבור, אמנים וחבורות זמר בהצדעה לפס הקול של הזמר העברי לדורותיו.

"אני גאה להזמין את תושבי נתניה ואורחיה לפסטיווקאלי – פסטיבל זמר עברי איכותי עם מיטב האמנים בישראל, המתקיים בנתניה זו השנה השלישית בעיר ימים – השכונה בה רחובותיה נקראו על שם אמנים שהטביעו חותמם על התרבות הישראלית", סיכמה ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר.

הכניסה לכל המופעים הינה חופשית (מלבד המופע של יהודה פוליקר בעלות של 50 ש"ח לתושבי נתניה ו-75 ש"ח לתושבי חוץ (כרטיסים בטלפון-09-8308811). פרטים נוספים-באתר האינטרנט העירוני.

צילום עיריית נתניה, צילום שלומי פינטו

Related Post

חגיגה נתנייתית ב"סמי עופר"

Posted by - מאי 22, 2019 0
מעל 15,000 נתנייתים הגיעו למשחק הגמר בסמי עופר. ביציעים מכבי נתניה ניצחה בגדול. על הדשא, הגביע הלך לשכונת התקוה. תמונות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות