המלצות מד״א לחגיגות הסילבסטר: בצל מלחמת חרבות ברזל, במד"א ערוכים בכוחות מתוגברים לקראת חגיגות השנה האזרחית החדשה

9 0

כבכל שנה, חובשים ופראמדיקים, מתנדבי ועובדי מד"א יהיו פרוסים בכוננות מוגברת ברחבי הארץ, על מנת להעניק מענה רפואי מהיר ויעיל בכל צורך שעלול לעלות במהלך ליל השנה האזרחית החדשה (הסילבסטר) שיצוין הערב. תחנות מד"א יתוגברו באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ ובכונני מד"א הרכובים על אופנועי חירום.

בליל השנה האזרחית החדשה בשנה שעברה טיפלו צוותי מד״א בכאלף בני אדם, מתוכם 61 בני אדם שנפגעו בתאונות דרכים מהם 3 באורח קשה, 17 בני אדם שנפצעו באירועי אלימות, מהם 2 באורח בינוני ועשרות בני נוער ומבוגרים שנזקקו לטיפול כתוצאה מצריכת יתר של אלכוהול.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "גם בימים אלו, בהם מדינת ישראל נמצאת במלחמה, צוותי מד"א ממשיכים לשמור על כוננות גבוהה גם בעורף וערוכים לטפל בכל מי שיזדקק לטיפול רפואי. אני קורא לאזרחים – אנא נהגו בזהירות, פעלו באחריות והקפידו על הנחיות פיקוד העורף. מתנדבי ועובדי מד"א מאחלים לאזרחי ישראל שנה אזרחית בריאה ובטוחה".

מדי שנה בליל השנה האזרחית החדשה מוזעקים צוותי מד"א לטפל במקרים שונים, בהם צריכת יתר של אלכוהול, תאונות דרכים ופצועים מאלימות ואירועים נוספים. במגן דוד אדום מזכירים לציבור את דגשי הבטיחות הרלוונטיים, שנועדו לשמור על שלומם וביטחונם של החוגגים:

·        הימנעו מצריכה מופרזת של אלכוהול! צריכת מוגברת של משקאות משכרים עלולה לגרום להרעלה ואף למוות במקרים מסוימים. יש לזכור כי מחקרים מוכיחים שאלכוהול נוטה להביא להפעלת אלימות של השותה כלפי סביבתו. נהיגה, רכיבה על אופניים או על כל כלי ממונע אחר תחת השפעת אלכוהול, אסורה ומסכנת את חייהם של הנוהג וסביבתו.

במצב חירום בעקבות שתיה מופרזת של אלכוהול, יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:

יש להרחיק את הנפגע ממקום מסוכן, כגון כביש, מרפסת, מכונות חשמליות, כלי רכב וכו'. אם הנפגע מקיא, הטו אותו על צדו. אין לתת לנפגע לשתות מכיוון שבשל אובדן הרפלקסים, הוא עלול לשאוף כל נוזל אל ריאותיו ולהיחנק. אם הנפגע מחוסר הכרה ואינו נושם, התחילו מיד בפעולות החייאה והזעיקו את כוחות מד"א באמצעות חיוג למוקד החירום 101 או באמצעות יישומון "מד"א שלי", והחובש במוקד ידע לאתר את מיקומכם המדויק.

·        אל תשאירו בקבוקי משקה ללא השגחה! יש להימנע מהשארת כוסות או בקבוקי משקה פתוחים ללא השגחה במסיבות, מחשש שמא יוכנסו אליהם חומרים כימיים, דוגמת סמים מסוגים שונים, כדורי מרץ ועוד.

·        הימנעו מלצרוך סמים על כל סוגם: די בפעם אחת בכדי להיפגע ממנת יתר של סם. ההשפעות שטמונות בצריכת סמים לרוב אינדיבידואליות ומשפיעות על כל אדם באופן אחר. חשוב לא לקחת סיכון ולוודא את חזרתכם הביתה בריאים ושלמים.

·        הימנעו מכניסה לאולמות צפופים במיוחד: צעירים המתכננים לבלות במסיבות רבות משתתפים, מתבקשים לבדוק בעת כניסתם לאירוע את התפוסה המרבית שמאפשר האולם, ולהימנע מלהידחק למקומות בהם התפוסה עולה על המותר, מחשש לפגיעה כתוצאה מדוחק וצפיפות.

·        במד"א קוראים להורים לבני נוער וילדים מתחת לגיל 18 לשים לב שהם אינם צורכים אלכוהול בליל הסילבסטר.

·        היום שלאחר חגיגות הסילבסטר המתמשכות אל תוך הלילה הוא בדרך כלל יום עבודה מן המניין וישנו אפקט משמעותי של עייפות כבדה. על מנת להימנע ממחסור בשעות שינה אשר פוגע בתפקוד, בריכוז ובנהיגה, הקפידו לישון לפני עליה לכביש.

במד"א קוראים לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף וכוחות הביטחון. בכל צורך רפואי יש להתקשר למד"א בקו החירום 101 או דרך יישומון "מד"א שלי", ולהישמע להנחיות החובשים והפראמדיקים במוקד, עד להגעת כוחות מד"א למקום.

צילום דוברות מדא

Related Post

תיקי עור לגברים Tuscany Bags

Posted by - 1 ביוני 2023 0
עברו כמעט עשרים שנה מאז הרעיון שגבר הטרוסקסואלי לבוש בתיק עור. זה היה כל כך מטופש. זה היה מצחיק כמובן,…

מתחדשים

Posted by - 17 בנובמבר 2020 0
הוועדה המקומית אישרה השבוע פרויקט פינוי בינוי נוסף בקרית נורדאו. הפרויקט תוכנן בהתאמה להוראות תכנית המתאר השכונתית. מדובר בפרויקט ברחוב…

מה בכפר יונה: ועדי בתים שימו לב 

Posted by - 4 ביולי 2022 0
סדנת ועדי בתים ייחודית, בהנחיית מכון יוספטל, יצאה לדרך בכפר יונה, בהשתתפות 12 חברות וחברי ועדים ברחבי העיר. הסדנה ביוזמת היחידה הקהילתית…
כלי נגישות