המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו: מקום שני בארץ

8 0

תוצאות מודל איכות מיוחד שפרסם השבוע משרד הבריאות, מלמדות כי חדרי המיון בלניאדו מהמובילים בתחומם במנעד רחב מאד של פרמטרים קליניים וסיעודיים.

שביעות רצון בבית חולים לניאדו, זאת על רקע תוצאות מודל איכות מיוחד – אותו פרסם משרד הבריאות. מהדו"ח עולה, כי המחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) בלניאדו מוביל בפרמטרים קליניים וסיעודיים – מה שמציב בדו"ח זה את בית החולים במקום השני בארץ בניקוד.

משרד הבריאות השקיע בשנים האחרונות משאבים רבים על מנת לשפר את איכות הטיפול והשירות המוצעים למטופלים המגיעים לחדרי המיון, או בעגה המקצועית: "המחלקות לרפואה דחופה". מדיניות המשרד, כך נמסר לעיתון השבוע בנתניה, הובילה לקידום תהליכי התייעלות ושיפור רבים במחלקות בבתי החולים.

כחלק ממאמצי השיפור, בחן המשרד באמצעות אנשי מקצוע בלתי תלויים את תהליכי הטיפול, זמני ההמתנה, מצבת כח האדם הרפואי והסיעודי בהתאמה למספר החולים, התמחות אנשי ונשות הצוות במקצוע הרפואה הדחופה, שימוש במערכת ניהול תורים ממוחשבת ועוד. במדד מרכזי בו נרשם שפל בממוצע הארצי, מתבלט לניאדו כמי ששומר ומשפר את איכות הטיפול: המדד הבוחן את  נוכחות רופא בכיר.  בלניאדו מציגים 100% על-פי נתוני הדו"ח, עמידה במדד לפי תקן משרד הבריאות. גם במדד הבוחן את זמן המגע הראשוני של הצוות עם המטופל, קיבלה המחלקה את הציון המקסימלי.

תוצאות המדדים השונים שוקללו לכדי ציון סופי בשלוש קטגוריות: מרכזי על, בתי חולים בינוניים ובתי חולים קטנים.

הציון אותו קיבלה המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו הינו 85.4% – מקום שני בקטגוריית בתי החולים הקטנים בישראל. הפער בין המקום הראשון לשני עמד על 0.3% בלבד. הציון אותו קיבל המקום השני בקטגוריית בתי החולים הבינוניים הינו 84.9%, כך שניתן לקבוע כי המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו הינה מהמובילות בתחומה בישראל.

ד"ר אמיר שחר, מנהל המחלקה ואבי מקצוע הרפואה הדחופה בישראל, מסר לעיתון השבוע בנתניה כי "התוצאות אכן מרגשות ומעודדות, אולם אנו לא ננוח על זרי הדפנה ונמשיך להשקיע משאבים ותשומת לב לשיפור הקיים. בעזרת ה' נוביל את מקצוע הרפואה הדחופה בישראל ובשנה הבאה נתפוס את המקום הראשון".

נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את הצוות במחלקה ואמר, כי "המאמצים שלכם נושאים פרי, אנחנו עדיין בעיצומו של תהליך השדרוג. אתם נמצאים בחזית ומטפלים במהלך משמרת עמוסה במגוון רחב  של מחלות ופציעות ויחד עם זאת מקפידים על תהליכים קליניים סדורים. אני מאחל לכם הצלחה רבה בהמשך ומלא הערכה על העבודה המקצועית והמסורה".

צילום יח"צ

Related Post

עיר החלונות

Posted by - 27 במרץ 2018 0
הפנינג ענק בחול המועד פסח במרכז המבקרים של מרכז הבנייה הישראלי. חוה"מ פסח  02-04.04 בימים שני, שלישי ורביעי. בין השעות…

ניהול זמן נכון

Posted by - 26 בספטמבר 2021 0
רבות נכתב על ניהול נכון של הזמן. ניהול נכון של זמן תקף לא רק לעבודה, אלא, הוא משפיע גם על…

דואגים לעולים

Posted by - 21 ביוני 2022 0
יריד תעסוקה למקצועות בתעשייה יתקיים ביום רביעי הקרוב, 29 ביוני, קהל העולים יוכל להגיע ולהתרשם ממגוון החברות והמשרות האטרקטיביות בתעשייה הישראלית. …

עתיד ילדך בידיך

Posted by - 31 במאי 2018 0
בשבוע הבא (11.6) יתקיים בתל אביב כנס מיוחד להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, שבו יוצגו גישות ותפיסות חדשות ואופרטיביות בתחומי החקיקה,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות