המדריך המלא לבחירת שרשרת יהלום

2 0

תכשיטי יוקרה כבר מזמן הפכו לחלק בלתי נפרד ביצירת הופעה מיוחדת, יוקרתית ויפה. ישנם לא מעט אפשרויות ולעיתים קל מאוד ללכת לאיבוד, אבל תכשיטים משובצים ביהלום הם קלאסיקה שתמיד תישאר פופולארית. אין אישה שלא אוהבת תכשיטים משובצים באבני יוקרה, ואין אישה שלא תשמח להתחדש בשרשרת יהלום איכותית. בין אם אתם מפשים מתנה מושלמת, ייחודית ויוקרתית לאישה, ובין אם בא לך להתפנק בתכשיט יהלומים חדש, המאמר הבא יעשה לכם סדר בבחירת שרשרת יהלום איכותית.

בחירת היהלום 

לפני שנצלול לפרטים הקטנים, אך חשובים, בבחירת שרשרת יהלום, ראשית חשוב שתכירו את המונח קראט. למעשה מדובר ביחידת מידה קטנה השווה ל-200 מיליגרם באמצעותה נמדד משקל היהלום, כאשר כל קראט מוגדר כ-100 נקודות. לפיכך, אבן יהלום של חצי קראט תהיה שווה ל-50 נקודות. בבואכם לבחור שרשרת יהלום איכותית, מומלץ לבחון כמה פרמטרים חשובים:    

צורה – צורת היהלום משפיעה על הנראות הכוללת של השרשרת, על התכונות של האבן, וגם על הזוהר והברק של היהלום, והבחירה צריכה להיעשות על פי הטעם האישי שלכם. ישנם כמה צורות חיתוך לבחירתכם: יהלום בצורת חיתוך עגולה, יהלום בצורת לב או טיפה, יהלום בצורת חיתוך מרקיזה או אמרלד, חיתוך אובלי או רדיאנט והרשימה עוד ארוכה. 

חיתוך – צורת החיתוך של היהלום הוא הפרמטר החשוב ביותר מבין ארבעת הפרמטרים האחרים, מאחר וצורת החיתוך משפיעה מאוד על הברק, הזוהר וגם הגוון של האבן. את חיתוך היהלום ניתן לדרג על פי מספר מידות, כאשר אחוז העומק של החיתוך (גובה לעומת רוחב האבן) ואחוז שטח הפנים של היהלום (קוטר השטח העליון של האבן לעומת הרוחב הממוצע) הם שני הגורמים העיקריים הקובעים את איכות החיתוך. 

בהירות –  בהירות היהלום לרוב תהיה ייחודית לכל אבן, ממש כמו טביעת אצבע של האדם. לבהירות האבן ישנן לא מעט דרגות, והיא למעשה התכונה אשר מצביעה עד כמה האבן צלולה, כמה היא פגומה, כוללת כתמים שונים, ועד כמה היא שקופה. תכונת הבהירות למעשה מצביעה על פגם ביהלום, ומשפיעה כמובן גם על מחירו.

צבע – צבע היהלום מדורג על ידי המכון הגמולוגי של אמריקה (GIA) בסולם מ-L ל-D, כאשר D הוא חסר צבע לחלוטין ו-L הוא בעל גוון צהבהב. החל מדרגת H למעשה כמעט ולא ניתן להבחין בהבדל.

העדפות אישיות 

כאן זה המקום לומר כי שני יהלומים במשקל קראט זהה עשויים להיות שונים מאוד בערכם ובמחירם כמובן, בהתאם לפרמטרים השונים. יהלומים שנראים גדולים במשקלם עשויים להיראות פחות בוהקים וזוהרים, אך לא תמיד יהיו שווים פחות. לכן, בבחירה של שרשרת יהלום חשוב מאוד להתייחס לא רק לאלמנטים המגדירים את היהלום, אלא גם לטעם האישי של האישה, להעדפות האישיות שלה לגודל ובהירות האבן, וכמובן לא להתפשר על בחירת השרשרת עצמה. חשוב לבחור שרשרת העשויה חומר איכותי כמו זהב, על מנת למנוע התפתחות של אלרגיה בעור, וכמובן להחליט על האורך המתאים וההולם את הצוואר, אחרי הכל השרשרת היא חלק בלתי נפרד מהתכשיט כולו.

קרדיט לתמונה: pixabay

Related Post

כלי נגישות