הכל על רכישת קרקע חקלאית בישראל

7 0

בישראל ישנם סוגים שונים של קרקעות המחולקות לפי ייעודן הספציפי וסוג הבעלות עליהן. פרמטרים אלו נקבעים בתוכניות המתאר המקומיות והארציות, ועל פי החוק יש לעשות שימוש בקרקעות הייעודיות בהתאם לאותם פרמטרים בלבד. ניתן לשנות את ייעודן של קרקעות, אך זהו תהליך ארוך במיוחד שלמען האמת – עלול להשתלם לעתים ובעיקר כשמדובר ברכישת קרקע חקלאית לכל מטרה; בין אם מדובר בבניית בית פרטי, בניין קומות, מרכז קניות ועוד.

למה כדאי לרכוש דווקא קרקע חקלאית

בישראל ישנם שלושה סוגים של קרקעות:

  • קרקע חקלאית – בהגדרתה מיועדת לצרכים חקלאיים בלבד, ולבעליה אין לעשות בה כל שימוש אחר מלבד מטרות אלו.
  • קרקע לבנייה – קרקעות אלו מחולקות בהתאם לשימושים השונים; קרקע לבניית בתי מגורים, מרכזי קניות, משרדים וחנויות, קרקע למטרת בנייה תעשייתית של מפעלים, בתי מלון ועוד.
  • קרקע מופשרת – הקרקע המופשרת היא הסיבה מדוע רכישת קרקעות חקלאיות הן כל כך מומלצות. 'הפשרה' הוא תהליך שעוברת קרקע חקלאית על מנת לייעד אותה למטרה אחרת; בנייה עבור מגורים, תעשייה, מסחר וכל השאר. בנוסף, ישנן קרקעות שיעברו תהליך הפשרה לא עבור בנייה אלא למטרות כדוגמת סלילת כבישים, הנחת פסים לרכבת, ואפילו הסבה לפארקים, שמורות טבע ועוד. באופן טבעי הקרקע החקלאית נמכרת בסכומים קטנים יותר מאשר נכסי נדל"ן אחרים, כך שאפשר לומר שעם מעט סבלנות ותהליך קבלת החלטות יעיל ונכון, בסופו של דבר הקרקע תוכל להניב עבורכם הרבה מעבר למה שתוכלו לדמיין.

היתרונות ברכישת קרקע חקלאית הם גדולים מאוד, הרבה מעבר למחיר הנמוך והתשואה הגבוהה; מדובר ברכישה שכמעט לא כרוכה בסיכונים, מאפשרת לפתח ולהרחיב איזורים כפריים יחסית והופכת אתכם לחלוצים של ממש בתחום שנחשב לצעיר יחסית בעולם הנדל"ן, אך מלא בפוטנציאל עצום.

להכין לימונדה מהלימונים

אומרים שאם החיים נותנים לכם לימונים, תעשו מהם לימונדה. הדבר נכון בעיקר כשמדובר ברכישת קרקע חקלאיתעבור מטרות שונות. עם זאת, יש לקחת בכובד ראש את התהליך ולחשוב היטב היכן אתם באמת מעוניינים להתגורר. לדוגמא, מי שמחפש קרקע חקלאית בגדרה למשל היא מיקום מעולה, שכן מדובר באיזור קרוב יחסית למרכז ועם זאת, שומר על התחושה הכפרית המרוחקת.

 לאחר שתצליחו לענות על השאלה הזו, יגיע הרגע לפנות לאיש מקצוע המתמחה בקרקעות חקלאיות, שיוכל להדריך אתכם ולכוון אתכם לעסקה הטובה והבטוחה ביותר שתוכלו למצוא, כך שבסופו של דבר ההוצאה תחזיר את עצמה, ואפילו תכפיל את השווי שלה.

Related Post

מלאת מוטיבציה ותשוקה לעבודה

Posted by - 31 בינואר 2018 0
לאחרונה הוכרז בכללית מי הם הזוכים בפרס מנכ"ל הנחשק. את הפרס מקבלים מקבץ מצומצם של עובדים שנבחרו כמצטיינים מכל מוסדות…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 18 בדצמבר 2019 0
משבר? מי זוכר שלפני חמישה מחזורים היה דבר כזה במכבי נתניה, 0:4 על הפועל תל אביב ומכבי נתניה כבר במקום השישי…

חוזרות לעוף

Posted by - 4 בינואר 2021 0
טיפול מסור של השרות הווטרינרי של עיריית נתניה והעמותה למען חיות הבר במושב אלישמע, הציל 11 אנפות פצועות וחולות. עכשיו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות