הכירו את סג"ם אורי מנתניה

8 0

"אנחנו קו הגנה מרכזי בין האויב לאזרחים שיושבים בבתיהם" – הכירו את סג"ם אורי מנתניה, מסיימת קורס הקצינים מספר 167 של מערך ההגנה האווירית!

אתמול (א), 13 בנובמבר, 2022 הסתיים קורס קציני מערך ההגנה האווירית. בטקס שנערך בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר ומפקד מערך ההגנה האווירית תת-אלוף גלעד בירן, נחשפו דרגות הקצונה של 23 צוערי וצוערות מערך ההגנה האווירית. במסגרת השלמת הקצונה בת 15 השבועות הוכשרו הצוערים והצוערות במגמות לפי 4 מערכות הנשק במערך: כיפת ברזל, קלע דוד, חץ ויהלום ולאחריה ישתלבו כקציני מערך ההגנה האווירית. במהלך ההשלמה הם למדו והתמחו בתהליך היירוט והתנסו בפריסת סוללות המערך בתרחישים שונים.

לבוגרי הקורס הוענקו דרגת סגן וסגן-משנה וסיכת ה"עטלף" הייחודית לקציני מערך ההגנה האווירית. מערך ההגנה האווירית הינו מערך מבצעי שתפקידו להגן על העורף הישראלי ועל נכסיה האסטרטגיים של מדינת ישראל למול איומי ירי שונים ועל מנת להמשיך את תפקוד צה"ל בשגרה ובחירום. אנשי מערך ההגנה האווירית ימשיכו במילוי תפקידם ובשמירה והגנה על שמי המדינה בכל עת שהיא.

אחת המסיימות היא סג"ם אורי, בת ה- 20 מנתניה. סג"ם אורי היא אחות בכורה לשלושה אחים קטנים, ובתו של מפקד בסיס ציוד חצרים לשעבר, רס"ן יניב. בתיכון הרחיבה סג"ם אורי את מגמות הפיזיקה, תנ"ך ותושב"ע ומתחביביה לטייל בצפון הארץ, צורפות תכשיטים, ובנוסף לקחה חלק פעיל בתנועות הנוער "עת לעשות" עמותה בה מתנדבים בני נוער עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ובני עקיבא בה לקחה חלק פעיל מכיתה ד' ועד י"ב וממשיכה ללכת גם בסופ"שים שלה בבית וכן התנדבה גם במד"א בין י'-י"א.


סג"ם אורי יכלה להתנדב לשירות לאומי במקום להתגייס, אך ידעה שברצונה לשרת בכיפת ברזל ולהגן על המדינה ואזרחיה, וזו גם הסיבה שבגללה התעקשה להתגייס. בנובמבר 2020 היא התגייסה למערך ההגנה אווירית ולאחר הטירונות שובצה כלוחמת בסוללה אורי של גדוד 947 המפעיל את מערכת כיפת ברזל.


סג"ם אורי תמיד ידעה שתרצה לצאת לקורס קצינים, אך לאחר מבצע "שומר חומות" כבר לא נותר ספק: "מבצע "שומר חומות" הייתה חווית קצה מבחינתי. אלו היו השבועיים הכי משמעותיים בחיים שלי. כולם נכנסו לעמדות שלהם ותפקדו בצורה הכי טובה שהם יכולים. פתאום כשיש לך שנייה לחשוב ולהבין את רמת החשיבות שיש לך על ביטחון האזרחים במדינה, את באמת מרגישה גאווה. ביום יום אולי קשה יותר להבין את החשיבות של מערך הגנ"א, אבל בסופו של דבר אנחנו קו הגנה מרכזי בין האויב לאזרחים שיושבים בבתיהם".

גאים בך אורי! בהצלחה בתפקיד החדש!

Related Post

ל"ג בעומר

Posted by - 2 במאי 2023 0
חגיגות ל"ג בעומר, במסגרתו עשרות אלפי מדורות יודלקו ברחבי הארץ בערב החג (8.5). בל נשכח את המסר העיקרי של החג…

שביתת העובדים והעובדות הסוציאליים נמשכת: היום (יום ד') הגיעה ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, לתמוך בהפגנת העובדים הסוציאליים שמתקיימת בנתניה

Posted by - 15 ביולי 2020 0
ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, הגיעה ברגעים אלו לתמוך בהפגנת העובדים הסוציאליים שמתקיימת בנתניה. פיירברג-איכר, עו"ס ומנהלת אגף הרווחה בעירייה…
כלי נגישות