הכירו את ה-'לאבטזאכן' ואת מי שעומד מאחוריי הפרויקט ההתנדבותי

8 0

אריאל שפיגל מנתניה, מחליטה לקום ולעשות מעשה טוב. דווקא עכשיו

מאת: יאיר ישראל

אריאל שפיגל היא צעירה בת 28 מנתניה שיוצרת ועורכת תכנים – כתיבה, צילום סטילס, צילומי ווידיאו. יום אחד היא נתקלה בפוסט בפייסבוק שמחפש מתנדבים להצטרף לפרויקט התנדבותי שנקרא 'הלאבטזאכן- משאית של אהבה ותרומה' וישר נדלקה. את הפוסט כתב קובי שטח, מפיק ומנחה אירועים מתל אביב שביחד עם דפני ליף פעילה חברתית חשב איך לעשות שמח בתקופה הקשה הזו.

"קיבלתי מקובי סרטון של המשאית מהסיבובים שלה בתל אביב ונדלקתי. אמרתי לעצמי- אני חייבת לקחת בזה חלק" מספרת אריאל לעיתון "השבוע בנתניה ". כך היא החליטה לנסוע לתל אביב ולתעד את הפעילות.

דיגיי קובי פרל צילום אריאל שפיגל

הלאבטזאכן, אם עוד לא יצא לכם לראות או לשמוע- זו משאית שנוסעת כל יום שלישי אחר הצהריים, עושה שמח עם מוסיקה וריקודים ודיבור אקטיבי עם העוברים והשבים ברחוב, ותוך כדי אוספת תרומות לנזקקים. הרעיון מאחורי המיזם הוא קודם כל לעשות שמח, להעלות את המורל של התושבים בתקופה האחרונה וגם לאסוף תרומות ולהעביר למי שצריך. לעודד אנשים לתרום ולהירתם אחד למען השני- ערבות הדדית.

מה גורם לבחורה מנתניה לנסוע, בהתנדבות מלאה לתל אביב, לצלם לתעד ולערוך- דווקא עכשיו כשכולם עסוקים בלשרוד ולחפש מאיפה לגרד את הכסף?

"זו זכות ממש גדולה לעשות משהו טוב עבור האחר" אומרת אריאל "משהו טוב באמת. גם אם זה להעלות חיוך על פניו- אל תזלזלו בערך של חיוך והחשיבות שלו. הערך המוסף הוא בלתי ניתן לערעור. המשאית חשובה, העשייה שלה חשובה במיוחד התקופה המבלבלת העצורה והעצובה בה אנחנו נמצאים"

ואכן זה המסר שעומד מאחורי הפרויקט. תזכורת לאחדות, לחשיבות של מורל גבוה, שמחת חינם ואהבת חינם. לרקוד ולשיר ולחייך אליכם פעם בשבוע על משאית פשוט כי אפשר! ואם על הדרך יש משהו לתרום- אז תורמים. לרוב האנשים יש דברים שאינם צריכים- משחקים ישנים, אוכל יבש, ריהוט וצעצועים שהם יכולים להעביר הלאה למישהו שצריך את זה וככה לייצר מעגל של נתינה וקבלה.

"היה לי ממש חשוב לתעד את הפעילות" אומרת אריאל "אבל לא דמיינתי שמרוב שארקוד ואעשה שמח, אתרגש מהאנשים, מהאווירה כמעט ולא אצליח לצלם. הכי ריגשה אותי ילדה קטנה שעצרה הכל, ירדה מהקורקינט שלה והחליטה לתרום לנו אותו."

זה הזמן להזכיר שהמיזם הוא התנדבותי לגמרי. כל מי שמפעיל אותו ולוקח בו חלק מנהג המשאית דרך הדיג'יי ועד הצילום והרקדנית- עושה זאת מרוחב ליבו ובהתנדבות מלאה. כך גם אריאל שדואגת להגיע בכל הזדמנות מנתניה לצלם ולתעד את הפעילות המרגשת.

"הלאבטזאכן מאפשרת לעשות טוב ולהפיץ אהבה. הלוואי ונגדל ונתפתח וכל המדינה תהיה מלאה במשאיות כאלה"

צילום תמונה ראשית: אריאל, צילום מור קרול

Related Post

הנורבגים באים

Posted by - 5 בדצמבר 2018 0
קשרי החוץ ממשיכים לפרוח: לאחר 21 שנות תאומות בין הערים נתניה וסטוונגר שבנורבגיה הגיעה בשבוע האחרון משלחת תלמידים מסטוונגר לשני…

בנתניה מגשימים חלומות

Posted by - 12 בספטמבר 2022 0
עשרות אנשים עם לקות ראיה הגיעו בשבוע האחרון לבית הקולנוע מובילנד בנתניה, חלקם בפעם הראשונה בחייהם, זאת, הודות לשיתוף בפעולה…

מתגייסים חדשים

Posted by - 2 באוגוסט 2021 0
עונת הגיוס של הילד או הילדה לצבא הגיעה, מתנת הגיוס הפכה לחלק בלתי נפרד מטקס הפרידה. אז מה קונים יותר-…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות