הכינה נחמה קפצה לביקור

8 0

 

הידעתם, שהכינה יכולה לעצור את נשימתה עד לשמונה שעות. זה ההסבר למה אי אפשר להיפטר מכינים באמצעות מקלחת או טבילה באמבטיה.

את ההודעה בואטס-אפ הכיתתי ההורים מכירים בעל-פה. "הכינה נחמה קפצה לביקור", זה הנוסח אותו פוגשים אלפי הורים בנתניה, בכל פעם בו הילדים מתחילים לגרד את הראש. אז נכון, פעם, לפני עידן התכשירים, הטיפול כלל שימוש בנפט ולפעמים גם גזירת השיער, אבל פעם, "אוי לבושה", למי שהיו כינים, ההורים לא שלחו את הילד לגן או לבית הספר יומיים ולפעמים שלושה – בעיקר בגלל "הבושה".

מאז ועד היום, כאמור, זרמו המון מים בירדן, ולמרות השם הרע שיצא לכינה, היא כבר לא נתפסת מאז השינוי התודעתי עם הסיפור על "הכינה נחמה", כמשהו שהוא יותר ממטרד לא נוח. במיוחד עבור קוראי השבוע בנתניה, ריכזנו עשר עובדות שלא ידעתם על כינים. לצורך כך פנינו למומחי חברת "נובוקיד", מכשיר רב פעמי לטיפול 100% טבעי להשמדת ולמניעת כינים וביצי כינים.

המכשיר, כך מתברר, פותח על-ידי מדענים יוצאי מכון ויצמן. מדובר במוצר ראשון מסוגו בעולם לטיפול בכינים וביצי כינים. לשאלתנו מה ייחודו, ענו לנו בחברה כי "ייחודו של הטיפול בכך שהוא טיפול 100% טבעי, יבש, קצר וקל, המשמיד כינים וביצי כינים בטכנולוגיה של נידוף חומר פעיל המבוסס על חומצת חומץ ושמן רוזמרין ממקור צמחי – אשר חודרת לכינים ולביצים וקוטלת אותן"

kin1

10 עובדות שלא ידעתם

  1. לאדם אשר נדבק מכינים יש בדרך כלל 10-15 כינים על הראש, למרות שנדמה כאילו יש הרבה יותר. תחושה זו נובעת בשל תזוזתן של הכינים. ישנה גם תופעה פסיכולוגית נלווית, המילה "כינה" גורמת אוטומטית לאנשים לגרד את ראשם.
  1. הכינים מטילות כ-10 ביצים ביום. בימים פעילים במיוחד הן מטילות כ-15 ביצים. קצב ההתרבות שלהן מהיר ויש סיבה למה, לרוב, מגלים זאת כשיש מושבה שלמה על הראש – על זה בעובדות הבאות שיפתיעו אתכם.
  2. תוך עשרה ימים הביצים בוקעות ומהן יוצאות כינים צמאות לדם.
  1. הכינים לא יודעות לקפוץ או לעוף, אז הן מטיילות על הקרקפת באמצעות צבתות ייעודיות ברגליים שלהן. הן יכולות ללכת כמעט 10 ס"מ בדקה. כשהשיער נוגע בשיער של מישהו אחר (למשל כשעושים סלפי) הכינה פשוט הולכת ועוברת לראש האחר. מכאן קצב ההדבקה המהיר בקרב בני משפחה או בגני ילדים ובתי ספר.
  2. בשל תזונה בעייתית, כיני הראש מצליחות לשרוד לפרק זמן של בין יום ליומיים בלבד מחוץ לראש. לאחר מכן הן ימותו ברעב. לכן כיני הראש מסוגלות לשרוד לאורך זמן רק על השיער והקרקפת של בני אדם ולא על מצעים, כריות, מגבות וכו'.
  1. כינים אינן בררניות ואין להן כלל העדפות. מבחינתן, אין זה משנה אם זה שיער קצר או ארוך, חלק, מתולתל או מקורזל, צבוע או טבעי. מבחינתן כל ראש הוא ראש טוב לחיות ולהתרבות בו, עד שנוקטים באמצעים להשמידן, ולכן מומלץ לבצע טיפול מונע באופן קבוע.
  1. הכינים אינן מבדילות בין אדם לאדם וכולם עלולים להידבק בהן במידה שווה. אין זה משנה אם זה גבר או אישה, מבוגר או צעיר, הורה או ילד. למרות זאת, מבוגרים נוטים להדבק פחות משום שלרוב אינם באים במגע פיזי עם ראשיהם של מבוגרים אחרים, אך יש הורים אשר לא נזהרים ונדבקים מילדיהם.
  1. הכינה יכולה לעצור את נשימתה עד לשמונה שעות. זה ההסבר למה אי אפשר להיפטר מכינים באמצעות מקלחת או טבילה באמבטיה. תכשירים הפוגעים במערכת הנשימה של הכינים, כמו מכשיר הנובוקיד, מומלצים לטיפול אינטנסיבי ראשוני יום אחרי יום בכדי להשמיד את הכינים. לאחר הטיפול הראשוני להשמדה, מומלץ לערוך טיפול מניעתי אחת לשבוע.
  1. קיימים בעולם 400 מינים של כינים. רק שלושה מינים מהם מדביקים בני אדם.
  1. בניגוד למיתוס הרווח, כינת הראש לא בהכרח גורמת לגרד. זו הסיבה שברוב המקרים מבחינים במכה רק שיש מושבת כינים של מאות כינים וביצים.

צילום יח"צ באדיבות נובוקיד

 

Related Post

בעקבות האמנית

Posted by - 5 בפברואר 2020 0
תלמידי מגמת האמנות של מקיף טשרניחובסקי ביקרו בתערוכתה של אורית שמחוני, למדו את דרך חשיבתה ויצרו יצירות בהשראתה מאת ברק…

מגשרים על הפערים 

Posted by - 21 בספטמבר 2022 0
פאנל בחסות מנהל החינוך העירוני באשכול הפיס אלדד, שבו נטלו חלק כ – 200 מנהלים וצוותי פיתוח מכל בתי הספר…

מערכת חינוך דיגיטלית

Posted by - 25 בנובמבר 2020 0
במעמד שר החינוך, יואב גלנט, ראש העיר, מרים פיירברג איכר והממונה על החינוך, המשנה לראש העיר, עקיבא יצחקי – חולקו …

מטפלות במעונות זה מקצוע

Posted by - 24 ביולי 2019 0
המכללה העירונית מבית 'רגעים', העמותה לחינוך בלתי פורמלי, מאשרת כי נפתח קורס להכשרת מטפלות במעונות בגילאי 0-3.  את הקורס החלו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות