הילדים במרכז

7 0

לרגל יום המשפחה גייסנו את המעצבת ענת אגסי וביקשנו ממנה מספר טיפים לחידוש ולריענון חדרי הילדים. בכל זאת, ילדים זו שמחה… 

יום המשפחה הוא הזדמנות מצוינת לעשות משהו למען המשפחה, הילדים. ריענון חדר הילדים ויצירת חלל נוח ונעים שישמש אותם ויענה  במדויק על צרכיהם במשך כל השנה  הוא רעיון נפלא שישמח כל ילד. על השאלה למה כדאי לשים לב לקראת ריענון וחידוש החדרים של הילדים, עונה במיוחד עבור קוראי השבוע בנתניה המעצבת ענת אגסי.

ענת, המשמשת כמנהלת תחום האדריכלים בחברת אלוני, שמטה החברה יושב בנתניה, ריכזה במיוחד מספר טיפים

  1. על זמניות

"חדר הילדים הוא החלל העובר את מירב השינויים לאורך הזמן", קובעת ענת אגסי ומסבירה: "כל גיל מביא עמו צרכים שונים, וגם טעמם האישי של הילדים משתנה. לכן, כדאי לבחור בפריטים שייתנו מענה לפרק זמן ארוך. לדוגמה, לא כדאי לרכוש לילדה בת שש מיטה של אנה ואלזה".

  1. ביטוי אישי

"אחד המקומות בהם נוכל לתת את הטאץ' האישי וכמובן ביטוי לאופיו ולרצונו של הילד הוא הקיר. תנו לילד לבחור צבע, טפט או אריח המועדף עליו. "היתרון הגדול בכך הוא, שצבע או טפט ואפילו אריח, תמיד ניתן להחליף ולשנות ולגוון".

  1. מודולריות ופונקציונליות

"השתמשו כמה שיותר בריהוט מודולרי, המאפשר הזזה ומשחק בחדר", קובעת ענת אגסי ומסבירה למה כוונתה – תוך התייחסות לכך לגודלו של חדר ישראלי ממוצע: "העדיפו ריהוט בעל מספר פונקציות לדוגמה שידה שהיא גם אמצעי אחסון וגם רהיט ישיבה".

mish2

  1. שימושיות

הימנעו מלהכניס לחדר פריטים "כי צריך". החשוב הוא לבחור פריטים אשר באמת משמשים את הילד ותואמים לאופי ולאורח החיים שלו. זה גם נכון יותר וגם חוסך כסף ומקום. לדוגמה: אם הילד לא לומד בחדר, אין סיבה לשים לו שולחן כתיבה וכיסא סטודנט, אלה עד מהרה יהפכו למתלה בגדים…

  1. ראו את ילדכם

רבים מדי מעצבים את חדר הילדים בהתאם לדמיונם ולרצונם. זו טעות. אל תרגישו מחויבות להשלים את הטוטאל לוק של הבית גם בתוך החלל האישי של הילד. חדר הילדים יכול להיות שונה מהקו העיצובי הכללי של הבית, אם הילד רוצה בכך. תנו לו להותיר חותם.

  1. אחסון

חדרי ילדים הופכים, כמעט תמיד, למעין חדרי אחסון עם פחות מדי מקום לצעצועים ועוד. הקפידו על חלל המאכלס את כל הצרכים והפריטים של הילד, חשבו על תכנון נכון של אחסון ונוחות שימוש בהתאם לגילו. תנו עדיפות לאחסון סגור והימנעו  מכוורות ואחסונים חשופים הצוברים אבק ואי-סדר. לכל מי שיש ילד בגיל ההתבגרות מבין טוב מאוד עד כמה קשה לשכנע טינאייג'ר לסדר את הבלגאן שיצר.

  1. הסתירו את הבלגאן

אם אתם רוכשים מיטה, הכי מומלצת היא מיטה עם ארגז אחסון! זהו המקום להסתיר את כל הבלגאן… וגם מקום נוח מאד לאחסון כלי המיטה.

  1. שיתוף

שתפו את הילד בתכניות העיצוב לחדר שלו. שמעו ממנו מה הצרכים שלו, מה החוויה האובייקטיבית שלו. הרבה פעמים תופתעו לגלות, שהצרכים האמתיים שלו שונים משחשבתם. חדר שייתן לו תחושה טובה, יהיה חדר שינוצל לא רק לשינה – מה שימנע התנחלות בסלון…

  1. תליה

ילדים צוברים המון תיקים במהלך השנים והשימוש בהם הוא יומיומי. תיק לחוג, לגן, לבית הספר. עד כמה שזה נשמע ברור מאליו, בבתים רבים קיים קושי היכן למקם את התיקים. מצאו דרך יצירתית לתלות אותם בחדר, ובכך להפוך אותם ממטרד לחלק אינטגרלי מהעיצוב. כיום מוצעים מתלים שהם פריטי עיצוב בפני עצמם.

  1. תאורה

שימו דגש על מיקום תאורה בהתאם לריהוט בחדר. "אם יש שולחן עבודה, הקפידו על תאורה מתאימה שלא תייצר מעליו צל ותאפשר ראות טובה ולא לשכוח תאורת קריאה/ לילה ליד המיטה", מסבירה ענת אגסי ומסכמת את נושא התאורה: "באם ביתכם עדיין בשלבי תכנון, אני ממליצה לקבוע את גובה המתגים בגובה נמוך (בגובה מפרק היד בערך). מדובר בגובה שהוא נוח יותר לשימוש גם לילדים הקטנים, וגם מבחינה אסתטית, הוא אינו נמצא בשדה הראייה".

צילום באדיבות חברת אלוני. יח"צ חו"ל

Related Post

הדגל הכחול שייך לנתניה

Posted by - 21 במאי 2024 0
גם השנה זכתה עיריית נתניה בתו "הדגל הכחול" לחופי הרחצה בעיר מה זה אומר הדגל הכחול? עמידה בקריטריונים בינלאומיים של…

עדכוני תחבורה

Posted by - 14 בספטמבר 2022 0
בראש השנה תשפ"ג תופעלנה הרכבות על פי לוח זמנים ייעודי, הכולל תגבור רכבות והפעלת קווים ייעודיים בערב החג, ובכלל זה…

השבוע בכפר יונה: עדכוני תחבורה

Posted by - 15 בפברואר 2023 0
ביום רביעי השבוע (כ"ד שבט, 15.2) נכנסו לתוקף שינויים בתחנות קווי אוטובוסים של חברת "קווים" בכפר יונה, לרווחת הנוסעות והנוסעים:…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות