היכן כדאי לצאת לנופש בישראל?

7 0

מתעניינים בנופש בישראל? במאמר הזה ניתן כמה אפשרויות לנופש כשר המתאים לציבור החרדי בישראל. מציאת מקום מתאים לנופש היא משימה הרבה יותר קלה כשיודעים מה מחפשים.

ישראל כידוע מחולקת לאזורים שונים בעלי מאפיינים שונים כשכל אחד מהם מציע תיירות מסוג שונה לחלוטין. אם אתם מחפשים צימרים לחרדים סביר להניח שתרצו גם שהיישוב עצמו יהיה חרדי, ולא רק שהצימר עונה על הצרכים שלכם. בחירה שכזו בדרך כלל תצמצם מראש את מספר היישובים המתאימים לצימרים לציבור החרדי ויסננו את אפשרויות הנופש שלכם באזורים שונים בארץ.

נופש במרכז ובאזור השרון

אם אתם מחפשים לצאת באזור השרון והמרכז לנופש, אין ספק כי דירות נופש בנתניה קרית צאנז הם האפשרות הטובה ביותר. נתניה היא עיר עם חוף נפרד, וקהילה חרדית בקרית צאנז דבר שגורם לביקוש גבוה מאוד עבור וילות נופש בנתניה לחרדים. הביקוש קיים באותה מתכונת גם עבור צימרים בנתניה לחרדים לצורך זוגות צעירים ודירות נופש למשפחות קטנות.

נופש באזור הצפון

נופש לחרדים בצפון הוא בעל מאפיינים שונים כבר מהמרכז, הן בשל מזג האוויר ההררי, והן בשל שלל האטרקציות שיש באזור הכוללים נחלים מסלולים ומעיינות. נופש בצפת הוא בהחלט האזור המבוקש ביותר עבור הציבור החרדי, מתוך דגש על צימרים בצפת העתיקה המעניקים ייחודיות של נוסטלגיה ונופש באזור בעל היסטוריה עשירה.

צפת אינה בודדת בביקוש לנופש בצפון, לצידה הישוב מירון המבוקש ביותר בשל סמיכותו לציונו של רבי שמעון בר יוחאי ישוב שמוביל ביקושים גדלים מדי שנה בצורה שלא נתפסת בכל ימות השנה. הישוב מירון שבסה"כ קטן יחסית, משפיע על עשרות מושבים בסביבה בייחוד על ביקוש צימרים באור הגנוז לחרדים ספסופה ובר יוחאי. ישובים אלו זוכים לביקושים בשל הקרבה למירון, אולם לא רק לרוב יישובים אלו יש מאפיינים מספקים לחוויות נופש מעולה גם ללא יציאה לקבר הרשב"י, דבר שבדרך כלל שום נופש באזור לא יוותר עליו.

נופש לחרדים בדרום

חווית הנופש באזור הדרום היא שונה בתכלית ממה שקורה בצפון, מזג האוויר הוא יבש יחסית והרבה פחות גשום וקריר, דבר שנותן מענה שונה לחלוטין לנופשים המחפשים מזג אוויר שונה.

אחד היעדים המעניינים בדרום היא העיר ערד המושכת אליה מטיילים מכל העולם בשל סגולות מרפא שיש באזור. ערד נמצאת בין מדבר יהודה לים המלח ונותנת בשורה התחתונה את סגולותיה המיוחדות של ים המלח לנופשים. חולי פסוריאזיס לא מעטים יבואו לעיר לצורך תיירות מרפא. ים המלח הוכח במשך עשרות בשנים כמרפא למחלות עור.

קרדיט תמונה: FREEPIK

Related Post

כמה עולה לשבור קיר בטון?

Posted by - 3 באוגוסט 2021 0
לפעמים נדמה שכדי לשנות את נראות ופני הקיר בפנים הבית חייבים לשבור אותו ולבנות לגמרי מחדש, שדרוג לא בהכרח מצריך…

מקום ראשון

Posted by - 7 במרץ 2018 0
תלמידות מגמת המחול בתיכון עגנון, התבשרו כי זכו במקום הראשון בתחרות המחול הדתית הארצית שבה השתתפו, לאחר שצברו את מירב…

לא רק בגלל הפקקים

Posted by - 22 במאי 2019 0
מי נוסע יותר ברכב הפרטי: מרכז או פריפריה? איפה מדורגים תושבי נתניה, רעננה והרצליה? עמותת אור ירוק עושה לנו סדר.…
כלי נגישות