היכולות שניתן לשכלל בסדנאות פיתוח מנהלים

9 0

איכות הניהול היא מפתח קריטי להצלחה בכל עסק וארגון. לא רק המנהלים הבכירים אלא גם אלה בדרגים הזוטרים יותר מקבלים מדי יום שלל החלטות ומובילים אנשים רבים – ורק מי שמצויד בכל הכלים העדכניים הדרושים לשם מילוי תפקיד ניהול באופן מיטבי יוכל לקבל את ההחלטות הטובות ביותר לעסק או לארגון ולמצות את הפוטנציאל של הכפופים לו.

בהתאם אין פלא שסדנאות פיתוח מנהלים הן מוצר מבוקש.

ניהול קונפליקטים

קונפליקטים הם חלק בלתי נפרד מהחיים. לעתים צצים חילוקי דעות בתוך הארגון, במקרים אחרים מדובר על התנגשות מול ספק ואפילו עם לקוחות יכולים כמובן להיווצר קונפליקטים שעלולים לגלוש למשבר של ממש.

סדנאות שמקנות למנהלים כלים לתפקוד אופטימלי כוללות ברוב המקרים תרגילים וכלים לפתרון נכון של כל קונפליקט מכל סוג, ואפילו הפיכת העימות לבסיס לצמיחה. הדרך הטובה ביותר היא לבצע סימולציות שונות כדי לשפר את הקשב – תנאי חובה לפתרון מוצלח של קונפליקט הוא קודם כל קשב מלא לצד השני – וכן זיהוי אמונות שונות שעלולות להעצים סכסוכים, וכמובן דרכים לנטרולן.

העברת פרזנטציות

כמעט כל מנהל, בכל דרג שהוא, נדרש להעביר בתדירות כזו או אחרת פרזנטציות. היכולת להעביר פרזנטציה באופן מקצועי, סוחף ומשכנע נשענת על מגוון רחב של כלים ובהם אמנות הסטוריטלינג, קשב לקהל, ידע בבניית מצגות, הגשה, שליטה ברגש ועוד.

סדנת פיתוח מנהלים שמתמקדת ברכיב זה של הניהול כוללת תרגולים רבים. לאחר כל העברת פרזנטציה מנותחת ההופעה לפרטי פרטים, כך שהידע התאורטי מופנם באופן מיטבי.

הנעת עובדים

מנהל טוב מבצע את תפקידו ודואג שכולם יעבדו היטב. מנהל מצוין הוא מי שמצליח להוציא מעובדיו את המקסימום ואף מעבר לכך. המפתח למיצוי ההון האנושי הוא יכולת גבוהה להניע את העובדים ולהחדיר בהם מוטיבציה, כך שכל אחד וכל אחת מהם ימלאו את המוטל עליהם באופן מושלם.

הנעת עובדים היא יכולת, ואפשר לשכלל אותה. הבסיס הוא הבנה מדויקת של הצרכים של כל עובד ועובדת, כשכדאי לזכור שאמנם התגמול העיקרי הוא כסף, אבל אי אפשר לבסס מוטיבציה רק עליו אלא יש צורך באלמנטים נוספים.

מיצוי משאב הזמן

עוד מרכיב חשוב בסדנאות פיתוח מנהלים הוא ניהול מושכל של הזמן. זמן הוא משאב יקר ערך ובמיוחד כך הדבר אצל מי שנמצא בעמדה ניהולית ומוטלת עליו מן הסתם אחריות רבה. בסדנא מקבלים המנהלים כלים פרקטיים פשוטים שיעזרו להם לוודא שכל יום מנוצל כהלכה, כך שלא תיווצר בסיומו התחושה של "שוב לא הספקתי כלום".

יכולות נוספות שאפשר להשביח בסדנת פיתוח מנהלים

יכולות נוספות שניתן לשכלל במסגרת כל סדנת פיתוח מנהלים הן מתן משובים והערכות לעובדים השונים כדי שהם יוכלו למלא את תפקידם על הצד הטוב ביותר, יצירתיות בניהול, גיבוש צוותים, ניהול משא ומתן, גיבוש חזון והובלת הארגון או העסק לקראת מימושו, ועוד.

 

Related Post

תקע בשופר גדול לחירותנו

Posted by - 30 בנובמבר 2022 0
75 שנה להחלטת האו"ם על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל ובנתניה מנציחים את הארוע ההיסטורי באנדרטת שופר מרהיבה שתראה למרחקים. מאת…

אין כמו בבית

Posted by - 5 במרץ 2020 0
תכנון ועיצוב בית משפחתי כולל בחובו מספר עקרונות מרכזיים – זאת עוד לפני בחירת הטעם האישי, הצבעים ופריטי הריהוט. במיוחד…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות