הטכנודע חדרה ביחד עם פרופסור נחמן אש וקולגות נוספות מפתחים תכנית למניעת אלימות המופנית נגד צוותים רפואיים

9 0

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופ' נחמן אש, ביקר השבוע בטכנודע חדרה בעקבות "מגפת האלימות" נגד הצוותים הרפואיים, שהולכת ומתחזקת בשנים האחרונות. נחמן הגיע לפגישה מוטרד אך יצא ממנה קצת יותר מעודד לאחר שהציגו בפניו את התוכנית הייחודית המפותחת בטכנודע. מדובר בתוכנית המשלבת סימולציות ומשחקי תפקידים, המציגים סיטואציות מורכבות העומדות בפני צוות הרפואה.

במטרה היא שבני הנוער ומבקרים רבים, יחשפו לתוכניות מניעת האלימות, יחוו את תפקיד הרופא.ה, האחות או כל איש צוות רפואי אחר במוזיאון הרפואה, מתוך כוונה שיעריכו את התפקידים המשמעותיים שהם עושים – וילמדו על השפעותיהם על חיינו.

הטכנודע בחדרה, שמומחיותו בעולמות החינוך הרפואי ידועה בארץ ובעולם, בחר לטפל בבעיית האלימות כנגד צוותי רפואה כאתגר חינוכי חשוב. יש לציין כי בטכנודע צוות רפואי גדול בעל מוטיבציה ומחויבות חברתית גבוהה. בנוסף, המתקנים הייחודיים לרבות היחידה לסימולציה רפואית, המשלבת סימולטורים מתקדמים באמצעותם ניתן לבנות תרחישים קליניים כגון – לידה, צנתור לב ועוד… וכן תרחישים לקידום מיומנויות תקשורת ביניהן ישלבו תרחישים שיעסקו בנושא האלימות.

במסגרת הביקור, סייר פרופ' אש במוזיאון הרפואה הישראלי שנפתח לפני שנתיים לראשונה בישראל והתרשם מהרמה הגבוהה של המוצגים השונים והציוד הטכנולוגי המתקדם.

פרופ' אש, שסיים לאחרונה את תפקידו במשרד הבריאות, שימש בעברו כקצין הרפואה הראשי וקידם שיתופי פעולה עם הטכנודע, שבמרכזם חשיפת בני נוער לפני גיוס לעולמות הרפואה, בכדי שיבחרו להשתלב בלימודים אקדמאיים לפני הגיוס וכן במקצועות השונים בביה"ס לרפואה צבאית.

פרופ' אש הסכים להוביל יחד עם חתן פרס נובל פרופ' אהרן צ'חנובר, מנהלי בתי החולים הלל יפה ורמב"ם והפקולטה לרפואה בטכניון, את הקמת המכון לקידום החינוך הרפואי המוקם בימים אלה בטכנודע. מכון זה מיועד לחשוף ילדים ונוער מכל רחבי הארץ למגוון תחומים בעולמות הרפואה, לקדם את תחומי החינוך הרפואי והחינוך לבריאות, ולחזק ערכים דוגמת קדושת החיים, ערך העזרה לאחר, כבוד והערכה לצוותי הרפואה, אתיקה ברפואה, שוויון ועוד.

Related Post

עובדי "פנאי העיר", התאחדו!

Posted by - 14 במאי 2023 0
ברכות לעובדות ולעובדי עמותת "פנאי העיר" שהתאגדו בהסתדרות. "פנאי העיר", על 400 עובדיה, היא עמותה עירונית האחראית על הובלת התרבות…

מול החוף וילג' חוזר לפעילות

Posted by - 26 באפריל 2020 0
ההקלות בהסגר מגיעות גם לחנויות במתחם הקניות הגדול בחדרה לאחר שבועות ממושכים בהסגר שהביאה איתה הקורונה והנחיות קפדניות שהגיעו גם…

חזקים מול הטרור

Posted by - 29 במרץ 2022 0
פיגוע טרור בעיר חדרה השבוע הכה תדהמה וכאב. בפיגוע נהרגו שני לוחמי מג"ב. מ"מ ראש העיר חדרה  בפועל כינס הערכת מצב מיוחדת בעיר במקביל נפתח קו חם לסיוע נפשי לתושבים, תוגברה האבטחה בכל מוסדות החינוך ״הלב שלנו עם המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהם בפיגוע הקשה. אנו שולחים ברכת החלמה מהירה לפצועים. תגברנו את כוחות הביטחון במוסדות החינוך, גני הילדים ובמקומות המרכזיים בעיר כדי להחזיר לתושבי חדרה את תחושת הביטחון. עם כל הקושי שבדבר, חדרה תשמור על שגרה מלאה בעיר ורציפות תפקודית למרות הפיגוע ההרסני. זוהי העוצמה והחוסן שלנו שנדרשים בשעה הזו. חדרה חזקה ביחד״, כך אמר ניר בן חיים, מ"מ ראש עיריית חדרה בפועל, לאחר הפיגוע הרצחני שהתרחש בעיר ביום ראשון בערב ובמסגרתו נהרגו שני לוחמי מג"ב, רש"ט שיראל אבוקרט ורש"ט יזן פלאח, ונפצעו חמישה נוספים. מיד עם הדיווח על האירוע הקשה, ולאחר שביקר במקום וקיבל עדכון מהמשטרה וכוחות הביטחון, כינס בן חיים הערכת מצב מיוחדת, ובה התקבלו ההחלטות על התנהלות כל הגורמים העירוניים במטרה להשיב את השקט לעיר ואת תחושת הביטחון לתושבים. במקביל הואר בניין העירייה בצבעי הדגל כחול ולבן. ההחלטות המשמעותיות שהתקבלו היו לפתוח קו חם פעיל במוקד העירוני 106 שמאויש על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, לטובת תושבי ותושבות העיר שחשים חרדה. ביום שני בבוקר תוגברה האבטחה בסביבת גני הילדים ומוסדות חינוך, ולצורך כך הוסטו כלל כוחות הפיקוח והשיטור העירוניים. ביום שני גם הופעל קו חם להורים ולתלמידים בעיר למתן מענה רגשי ונפשי מטעם השירות הפסיכולוגי. בדיון משותף עם הנהלת המחוז במשרד החינוך הונחו הצוותים החינוכיים לפתוח את יום הלימודים במוסדות החינוך בשיח חינוכי עם התלמידים והתלמידות להפגת חששות ועידוד רוחם. בכל מוסדות החינוך בעיר נערכה פעילות חינוכית בעקבות הפיגוע ובחלק מבתי הספר הוקמו פינות זיכרון לזכרם של ההרוגים. כמו כן, הוצבה פינת זיכרון בכניסה לבניין העירייה. הנהגת העיר הגיעה ביום שלאחר הפיגוע למרכז הרפואי הלל יפה לבקר את הפצועים ולחזק את בני המשפחה. כמו כן, נציגי עיריית חדרה השתתפו בהלוויות ההרוגים. בהנחיית ראש העיר בפועל, העיר חזרה לשגרת חיים, וכל האירועים התקיימו כפי שתוכננו. בין היתר, נערך מופע מיוחד לאזרחים הוותיקים במסגרת חודש האישה בכיכובה של מירי אלוני. ראש העיר בפועל, יחד עם מ"מ ראש העיר מלכיאל אלבז וסגני ראש העיר שלמה בוזגלו ורומן גישר, הגיעו לאירוע, שוחחו עם התושבים וחיזקו אותם וכמובן שלחו ברכת החלמה מהירה לפצועים ותנחומים למשפחות השכולות. אלוני עצמה הקדישה שיר לזכרם של הרוגי הפיגוע. בימים האחרונים מגיעים לכיכר המשטרה תלמידים ובני נוער, ומדליקים נרות זיכרון לזכרם של ההרוגים. עוד התקיים ערב שיח עם חניכי ומדריכי תנועות הנוער, בו שוחחו על הפיגוע והתחושות הקשות בעקבותיו. בעקבות הפיגוע, אחת המסקנות של בן חיים הייתה כי חדרה חייבת להיות מרושתת במצלמות בפריסה רחבה. מ"מ ראש העיר בפועל פנה לשרת הפנים איילת שקד, בבקשה לקדם את הנושא במהירות האפשרית.…
כלי נגישות