הטבעת הכי מרגשת שלך

7 0

תכשיטים היו מאז ומתמיד ידידיה הטובים ביותר של האישה. כמו שאמרה מרילין מונרו בסרט "דיימונדס אר דה בסט גירלז פרנדס". כמעט שאין בעולם אישה שלא תתרגש לקבל טבעת זהב או טבעת יהלום או טבעת אבן-חן. יש משהו בתכשיט הזה שעונדים על האצבע שמפגין יופי ויוקרה. טבעות מהוות מתנה מרגשת בכל מיני נסיבות: ליום הולדת, ליום האם, ליום נישואין ליום האישה. טבעות אירוסין הן נישה בפני עצמה, מהיותר מרגשות ובעלות משמעות אישית עמוקה. בשנים האחרונות נישת טבעות האירוסין נעשתה שופעת הצעות, יש קולקציות יפהפיות של טבעות אירוסין, במגוון עשיר של עיצובים במגוון עשיר של חומרים וסגנונות. טבעות אירוסין הן תכשיט שמקובל לקנות ולענוד במעמד 'בקשת היד' של הגבר את האישה.

מסיבת השקה לטבעת האירוסין

מנהג זה מקובל בקרב כל הדתות: יהדות, נצרות, דרוזים ואסלאם. בארצות הברית למשל משקיעים בקניית טבעת אירוסין אלפי דולרים, שם זה ממש מהווה סמל-סטטוס ויש אפילו 'מסיבות השקה' כשאישה מקבלת טבעת אירוסין ומזמינה את החברות שלה לראות אותה בטקס 'רשמי'. אז מהו החלום האולטימטיבי בתחום של טבעות אירוסין היום? גם כאן אין חלום אחד. יש מגוון העדפות, וכל אישה ומה שמושך אותה. יש טבעות אירוסין בסגנון קלאסי, יש בסגנון רטרו עתיק, יש טבעות מאבני חן כמו אמרלד ספיר ורובי, יש טבעות מעוצבות בזהב לבן או בזהב צהוב, יש משובצות יהלומים, יש גם יהלומים צבעוניים, יש בצורות עלים, קשתות, פרחים, צורות גאומטריות, עיצובים בהשראת הקבלה היהודית ועוד. ערב האירוסין הוא מרגש במיוחד, לרוב נוכחים בו כמובן בני-הזוג ה'מיועדים' והוריהם, לפעמים גם חברים וקרובי-משפחה נוספים. בערב זה בעתם מצהירים בני הזוג על אהבתם ועל רצונם לחיות חיים משותפים לעתיד. זהו סוג של הצהרת-נאמנות. לרוב, משך הזמן עובר בין האירוסין לחתונה הוא כעשרה חודשים.

'סימנים של אוהבים'

כמו בשיר של עופרה חזה "סימנים של אוהבים", כך טבעות אירוסין הן סוג של 'סימנים' בין האוהבים. הטבעת מסמלת חיבור למעגל החיים והשלמה של מעגל החיים, מסמלת הקמת בית בישראל, ממש כמו טבעת הנישואין. אם הולכים לאחור להיסטוריה יש עדויות ארכיאולוגיות למקומם המשמעותי של תכשיטים, ובכללם טבעות בחייהן של קהילות קדומות. תכשיטים ליוו תרבויות מאז ומתמיד, וכמובן שבימי-קדם רק אוכלוסיות-האריסטוקרטיה יכלו להרשות לעצמן קניית תכשיטים וענידתם. ידוע, למשל, הסיפור ביהדות על רבי עקיבא שהיה עני מרוד והבטיח לאשתו שאם יהיה לו כסף יקנה לה את "ירושלים של זהב", שזהו שמו של תכשיט עתיק שסימל בתקופה ההיא יוקרה וכבוד. תכשיטים תמיד יסמלו סטטוס ומעמד גבוה, מעבר לאביזרים דקורטיביים הם מהווים גאווה למי שעונד אותם ומעניקים תחושת כבוד ויוקרה. אז למי שמפנטזת מאז ילדותה על טבעת אירוסין מהממת, אפשר לומר לה לה שהיא במועדון האקסקלוסיבי העל-זמני והאל-מותי.

Related Post

ממריאים בלימודים

Posted by - 2 ביולי 2019 0
הוא שירת בצה"ל במשך שנים כטייס קרב, הקים מספר סטארטאפים ומטיס היום אנשים ברחבי העולם. בין כל אלה, מוצא עדי…

האם יש מערכת חתימה דיגיטלית?

Posted by - 24 באוגוסט 2022 0
חתימה דיגיטלית היא ייצוג דיגיטלי של החתימה בכתב היד שלך. זוהי טכנולוגיה המאפשרת לחתום על מסמכים ולשלוח אותם באופן אלקטרוני.…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות