החשיבות של הגינות עסקית

6 0

בכל תחומי החיים, הגינות דבר חשוב ולצערנו, היא לא תמיד המרכיב העיקרי. אז מהי הגינות עסקית ולמה היא חשובה כל כך? כל התשובות – בהמשך מאמר זה!

קצת על הגינות באופן כללי

הגינות היא הליכה בדרך הישר, התנהלות באופן מוסרי וצודק כלפי החברה. הכוונה היא לכך, שכאשר אדם מציג משהו כלפי הסובבים אותו, הוא עושה זאת בדרך ישרה ולא במרמה. חשוב לציין, שאין הכוונה לכך שהוא לא יכול לטעות! אבל בהחלט לכך, שהוא לא יאמר דברי שקר במכוון.

הגינות בעולם העסקים

לאחר שהבנו את המשמעות של הגינות באופן כללי, זהו הזמן להתמקד בהגינות העסקית. אם כן, הגינות בעולם העסקים באה לידי ביטוי בדרכים שונות ובעיקר – כלפי אנשים שונים. כלומר, היא יכולה לבוא לידי ביטוי מול לקוחות, מול ספקים, מול עובדים וכך הלאה. ובאנשים אלו נתמקד בהמשך.

הגינות מול לקוחות

הגינות עסקית מול לקוחות היא לא דבר מובן מאליו ובדיוק בגלל זה יש חוקים להגנת הצרכן. זאת, משום שעסקים רבים נהגו לפרסם ולשווק ללקוחת שלהם חלקי אמיתות ורק במעמד התשלום הלקוחות היו מגלים את האמת כולה, מה שיצר הרבה מאוד תסכול. כיום יש כבר הבנה, שלקוחות מתוסכלים לא מועילים לעסקים, אלא עלולים אף להזיק להם על ידי הפצת התסכול שלהם ברבים ולכן ההגינות העסקית אל מול הלקוחות קיבלה תפקיד מפתח בכל הנוגע לשירות ומכירה.

הגינות מול ספקים

לרבים יש מין מחשבה כזו שאומרת, שזה בסדר גמור לא לציין את הפרטים הקטנים, למרות שיש להם חשיבות מאוד גדולה. הבעיה היא, שכאשר ספק כזה או אחר של החברה מזהה חוסר הגינות, קשה מאוד להחזיר את הגלגל לאחור וספקים רבים מעדיפים לוותר על לקוח לא מוסרי, אבל להיות בטוחים שהם מרוויחים את לחמם בסוף החודש וביושר.

הגינות מול עובדים

איך שלא נסתכל על זה, העובדים הם אחד החלקים החשובים ביותר בכל ארגון. הרי הם יוצרים את המוניטין של החברה מול הלקוחות באופן יום יומי! בדיוק בגלל זה חשוב שהם יחושו ביטחון ואמון בארגון שאליו הם משתייכים ולשם כך חשוב שהאמון הזה יתחיל מלמעלה – מהמנכ"ל כמו ניר ארקין. כך העובדים יעבירו הלאה את תחושת האמון שלהם בחברה ויעזרו לה לצמוח.

לסיכום

להגינות עסקית יש חשיבות רבה וכמו כן, גם היבטים רבים ושונים כשבראשם הלקוחות, הספקים והעובדים. לכל אחד מההיבטים הללו יש השפעה מכרעת על השם הטוב של החברה וכך, בעקיפין – גם על פוטנציאל הצמיחה שלה. ככל שהדמות המובילה בחברה תהיה יותר אמינה והגונה ותוביל מנהיגות אמינה והגונה, יהיה יותר קל יותר להנחיל את זה גם לדרגים הזוטרים יותר. חשוב לזכור, ששמה הטוב של החברה הוא הנכס החשוב ביותר שלה ולכן מומלץ לשים דגש על נושא זה.

Related Post

עת להרות

Posted by - 1 בינואר 2019 0
מהו המרווח המומלץ בין לידות? איך הוא ישפיע על ההתפתחות והאינטליגנציה של העובר? מדוע כל זה קשור לדיכאון שאחרי לידה?…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות