החלה שנת פעילות של איגי חדרה

8 0

קבוצת איגי (ארגון נוער גאה) פותחת שנת פעילות רביעית בחדרה, להעצמת בני הנוער, להעלות את תחושת השייכות ולפתח מנהיגות צעירה

כתב: ברק גולן

במסגרת שנת הפעילות של תנועות הנוער בחדרה, הפועלות במסגרת מחלקת הנוער בעמותת העירונית "פנאי העיר", החלה גם פעילות איגי (ארגון נוער גאה).

איגי הוא ארגון חברתי-חינוכי הפועל למען נוער וצעירים בגילאי 12 עד 23 בשלבי גיבוש הזהות המינית או המגדרית. מהיווסדותו ועד היום, הוא הארגון היחיד הפועל עבור נוער להט"ב בארץ, והגדול שבארגוני הקהילה הגאה בישראל. המטרה המרכזית של הפעילות בקבוצות איגי ברחבי הארץ היא לייצר תחושת שייכות לחברה בישראל, להעצים, להניע מעורבות חברתית ולפתח מנהיגות צעירה. הארגון פועל להעצמת בני נוער גאים במסגרות החינוכיות הפורמאליות והבלתי פורמאליות, מספק מענה חברתי וסביבה בטוחה לכל נער ונערה, ויוצר מסגרות חברתיות וקשרים אישיים שיהוו בסיס ליצירת יוזמות ולעשייה חינוכית משותפת. הארגון שם לעצמו מטרה לפעול למען העצמה של בני נוער וצעירים להט"בים במטרה לייצר עבורם מקום חברתי משמעותי ולעודד אותם לקחת חלק בעיצוב הקהילה בפרט והחברה הישראלית בכלל.

כיום פועלות בחדרה 2 קבוצות: הראשונה קבוצה לשכבת גיל ז'-י', והשנייה קבוצה לשכבת גיל י"א-"ב. מתאמת מעגל להט"ב בעיריית חדרה עו"ס דבורית נורמן, מדגישה כי אין מדובר בקבוצה טיפולית, אלא קבוצה חברתית שמטרתה מפגש בין בני ובנות נוער ליצירת מרחב בטוח בקרב קבוצת השווים להם.

בנוסף, הקבוצה לא באה להחליף פעילות בתנועות נוער אחרות, אלא לתת מענה משלים לנוער להט"ב, ומרחב בו יוכלו לשוחח את השאלות המעסיקות אותם וכפועל יוצא מפחיתה התנהגויות סיכוניות של הנוער הלהט"בי בעיר.

קבוצת איגי בחדרה מתחילה את שנת הפעילות הרביעית, ובארגון מציינים לשבח את העובדה שהפעילות מתקיימת במסגרת מחלקת הנוער, מה שמעיד על קשר מבורך בין הרשות המקומית לבין הארגון הנותן מענה לבני נוער להט"ב מחדרה.

בני נוער להט"ב המעוניינים להצטרף לפעילות הקבוצה מוזמנים ליצור קשר עם רכזת תנועות הנוער בעמותת "פנאי העיר" גליה אבוהב-לבן בטלפון 052-2379710 או בדוא"ל [email protected]

Related Post

דרושים: מתנדבים

Posted by - 7 ביולי 2021 0
עמותת "ידיד לחינוך" מגייסת מתנדבים חדשים לקראת שנת הלימודים הקרובה. מאת יקיר מנשה  מתנדבי העמותה  פועלים בבתי הספר כשהם עוזרים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות