החברה שבונה מחדש את נתניה

7 0

לפני כחודשיים הוחלט על קידום של התוכנית להתחדשות עירונית. לפיה, 208 התושבים הגרים ברח' זלמן שניאור, קרן היסוד וש"י עגנון בקרית נורדאו, יפונו מבתיהם, ישוכנו בדירות שכורות, ובסיומה של הבנייה שתכלול הריסה של המתחם ובניית 850 דירות חדשות.
בדרך להכרזה על המתחם ככזה שהינו "מועדף לדיור", היו מספר חברות שהתחרו על הזכות לבצע את הפרויקט, אבל רק חברה אחת – מי שיזמה את הרעיון – היא שתוציא אותו לפועל עוד בשנת 2019, חברת בן דוד הרצל קבלן בניין (נתניה 2000) בע"מ.
הדיירים של המתחם התבשרו על קידום התוכנית בהליך מזורז, בכנס שערכה החברה ביום 11.03.18 במרכז התרבות על שם אריק איינשטיין בעיר ימים שבנתניה, ושאליו הגיעו מאות מתושבי המתחם.
אם שמה של החברה מוכר לכם, זה לא בטעות, מדובר על חברה שבעשור האחרון החליטה לשים דגש על נושא ההתחדשות העירונית בעיר נתניה במיוחד. זוהי חברה משפחתית, אשר נוסדה עוד בשנת 1970 על ידי אב משפחה, הרצל בן דוד וכיום מנוהלת על ידי האחים שומרי (קבלן בניין וחבר בהנהלת ארגון בוני נתניה) ומירב בן דוד (בעלת תואר בהנדסת בניין). במהלך עשרות שנות קיומה, ביצעה החברה פרויקטים נדלניים רבים ובשנים האחרונות הפכה לשם השגור בפיהם של בעלי נכסים רבים בנתניה (כגון בשלושת הבניינים ברח' ש"י עגנון ) וכן של בעלי עסקים (כגון ברח' לילנבלום 13, שם בנתה את פרויקט התמ"א המסחרי הראשון בישראל).
"חשוב לי לשתף.. אנחנו דיירים בבניין קטן עם שכנים מקסימים… חתמנו הסכם תמ"א 38 עם קבוצת בן דוד הרצל… אנחנו זוכים ליחס חם, מכיל, קשוב, זמין… אז תודה גדולה על מי שאתם ועל היחס ההגון והחברי (נציגות הדיירים ששמם שמור במערכת)"
"חלוצים ומתחילי דרך להתחדשות נתניה ומאלה שמוציאים לפועל בלי דיבורים, בניה ועזרה לזוגות צעירים… פוסט זה נועד רק לשם התודה על הרצינות ההשקעה העזרה והליווי של הצוות המשפחה המצומצם והמורחב… תודה מקרב לב.."
אלה רק חלק מהתגובות שמקבלת החברה – אשר ממשיכה להיות מדורגת כחברה מובילה בתחום ההתחדשות העירונית, באתר מדל"ן ועל ידי מדד גלובס להתחדשות עירונית – מרוכשים ובעלי דירות, אשר לא רק היו מרוצים מהשירות שניתן להם, אלא גם היו אסירי תודה על השינוי באורח וברמת החיים, שסיפקה להם החברה.
תחום התמ"אות הוא תחום אטרקטיבי במיוחד, אשר מושך אליו יזמים וקבלנים רבים, והם מצידם ממהרים להבטיח לדיירים הבטחות מרובות, שנראות נהדר על הנייר אבל לעיתים קרובות מדי לא מתורגמות לעבודות בשטח.
אם מסתכלים על המפה הנדל"נית בנתניה כיום, רואים שבעיר פועלות מספר חברות מוכרות. אלא שרק חברה אחת, הצליחה לקבל אישור להליך מזורז לצורך בניית 850 יחידות דיור, הישג בלתי מבוטל וראשון מסוגו בנתניה.
אין כל ספק כי ההישג המשמעותי הזה, מוכיח כי מדובר בחברה אמינה, מקצועית, אשר שמה בראש מעייניה את רווחתם של בעלי הנכסים בנתניה, הרוכשים הפוטנציאליים ואת חידוש פניה של העיר נתניה.
מאחר ולחברה יש מספר פרויקטים שעתידים להתחיל בביצוע בחודשים הקרובים, ברור כי היא עוד לא סיימה את העשייה בעיר נתניה, ונמשיך לשמוע אודותיה בשנים רבות ונוספות.

Related Post

"אסור לאבד את הראש" –  על ניהול משברים ומנהיגות בעתות משבר

Posted by - 21 במרץ 2023 0
קריסת הסיליקון ואלי בנק שהחזיקו בהון של חלק מחברות הסטארט אפים וחברות הטכנולוגיה, עליית הריבית, הדיבורים על מיתון, לצד פיטורין בחלק מהחברות החזירו שוב לתודעת הציבור את חשיבות פיתוח המיומנויות הנדרשות בעולם העבודה ובראשיתן הסתגלות לשינויים, ניהול משברים ומנהיגות בעתות משבר.צפה לטוב יותר והתכונן לגרוע, לאבד את העשתונות בטוח לא יעזור, מאת, עו"ד שרון הר זהב, משחר הימים, מה אפשר ללמוד על ניהול משברים מאישיים מפורסמים ומנהיגים דגולים בהיסטוריה? ביוני 1940. בריטניה נכנסת פתאום למשבר הגדול בתולדותיה: צבא גרמניה כובש תוך ששה שבועות את צרפת, בניגוד לכל תחזית קודמת. הגרמנים נמצאים על תעלת למנש, 32 ק"מ בלבד מחוף בריטניה, עם צי חזק וחיל האוויר המוביל בעולם. הם מאיימים בגלוי לפלוש ולכבוש את בריטניה. ואכן בממשלת לונדון נשמעים קולות בנוסח: הבה ננהל עם הגרמנים מו"מ, ניתן להם מושבות ושטחים ונכרות איתם הסכם שלום. האיש שהציל את המצב הוא וינסטון צ'רצ'יל, שחודשיים לפני כן  נבחר לראש ממשלת בריטניה. פרוטוקולים שפורסמו בשנים האחרונות מגלים מה אירע: בקבינט המלחמה בן 5 חברים היו 2 ואולי שלושה בעד ניהול משא ומתן עם הגרמנים. צ'רצ'יל היה כמעט היחיד שקבע: אין מו"מ נמשיך במלחמה. השחקן ששיחק את דמותו אמר באחד הסרטים שנעשו עליו "שאין לנהל משא ומתן עם טיגריס, שהראש שלך בתוך הפה שלו". הוא לא נרתע מדו"חות שהצביעו על חולשת הצבא הבריטי. הרטוריקה שלו, התקיפות, נימוקיו העניינים, שכנעו את הקבינט להחליט ברוב של 3 נגד 2 להמשיך במלחמה. שני הנותרים גילו אחריות, לא פרסמו על התנגדותם והצטרפו לרוב הלוחמני. צ'רצ'יל גילה מנהיגות גם לאחר מכן, הגרמנים הפציצו את לונדון וערים אחרות וגרמו נזק רב. צ'רצ'יל המשיך במדיניות של "ממשיכים להילחם ללא משא ומתן". הוא תגבר את חיל האוויר, את ההגנה האווירית, הורה לבנות מקלטים, הפך את הרכבת בתחתית למקלט לילה ל-700 אלף איש, פנה לממשלת ארה"ב לקבל סיוע צבאי ומדיני ועוד ועוד.כמו מנהיגים אחרים: גילה דוגמא אישית, לאחר ההפצצות בלילה יצא לרחובות שנפגעו, צעד באומץ, הניף בידו את סימן ה "וי" המפורסם. תקצר היריעה לספר על מנהיגותו. לקחים עיקריים: יש לבחור מנהיג שיגלה תקיפות, לא יירתע מקשיים אלא יתמודד איתם, ינהיג את חבריו לקבל את דעתו, וכל את זאת תוך כדי קבלת נתונים צבאיים מעודכנים. עליו לצאת לחזית, במקרה זה הרחוב. כל שנות המלחמה הפליג או טס צ'רצ'יל לכל חזית, לעתים ממש מול אש האויב. המנהיג צריך לקבל החלטות חמורות ולא שגרתיות כגון הטלת צנזורה- לראשונה בתולדות בריטניה. כדי למנוע מידע מהאויב על המנהיג להתרכז בנושא העיקרי, ונושאים אחרים, כגון קיצוב וצנע, יטיל על מנהלים מוכשרים אחרים. בכלל, עליו לבנות סביבו קבוצת עוזרים מוכשרים ומהימנים. מותר לו מפעם לפעם למנוע פרסום ידיעות על מפלות, כדי לא לפגוע במורל. עו"ד שרון הר זהב,מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד ניהול, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי

המסוכנת ביותר

Posted by - 20 ביולי 2021 0
בעמותת אור ירוק ניתחו את כל הצמתים העירוניים בישראל על בסיס נתוני ההיפגעות של הלמ"ס במשך שלוש שנים (2017-2019), כאשר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות