הורים איכפתיים

11 0

רוצים להצטרף לסיירת הורים איכפתית,  מעורבת שרוצה לתרום לשלומם החברתי והפיזי של הילדים שלכם? זה הזמן

מאת בניה גואטה

סיירת הורים מהווה למעשה אמצעי קהילתי לשילוב הורים ומתנדבים במאמץ להגביר נוכחות בוגרת במרחבים הציבוריים כגון: בפארקים ובגנים ציבוריים שבהם מתאספים בני נוער, כאשר מתנדבי סיירת ההורים מהווים אוזן קשבת לבני הנוער באזורי בילוי אלה, יוצרים קשרים בין אישיים, פונים אליהם ב"טוב" מסבירים על הסכנות שמלוות אותם ובמקרה הצורך אף מערבים את אנשי הפיקוח ונציגי המשטרה.

עיריית נתניה, המחלקה לבטחון קהילתי פונה לציבור ההורים ולתושבי העיר להצטרף לסיירות שתפעלנה במרכז העיר ובשכונות.

יש לציין כי מתנדבי הסיירת עוברים מס' מפגשי הכשרה בידי אנשי מקצוע חיצוניים המסייעים להם ללמוד ולהתמודד בצורה טובה יותר עם תרבות הבילוי של בני הנוער, חיזוק והגברת מעורבותם בחייהם של הילדים וחיזוק תחושת הקהילתיות של התושבים אשר יש לה תרומה מכרעת לתחושת הביטחון האישית של התושבים. ההורים עוברים הכשרה לניהול שיח עם בני הנוער, יוצרים קשר עם הנערים ומסבירים להם על הסכנות ההתמכרות לאלכוהול ולסמים. כאמור, במקרים שבהם סבורים ההורים כי נתקלו בנער או נערה הזקוקים לסיוע מקצועי, הם מפנים אותם לגורמי מקצוע.

דורון גלאם, מנהל המחלקה לבטחון קהילתי במנהל הכללי בעירייה, המאגד את הפעילות בנושא, מעדכן את "השבוע בנתניה" כי חשיבותן של הסיירות בולטת במיוחד במהלך סופי שבוע ובזמן חופשות מבית הספר. גלאם הוסיף וציין שסיירות היו כאן ברמה הארצית והמקומית לפני עידן הקורונה, אלא שהנגיף השבית את פעילותן, כאשר בנתניה לבדה פעלו 150 מתנדבים ב- 6 משכונות העיר.

מצטרפים?

Related Post

"לבריאות חבר'ה"

Posted by - 3 ביוני 2020 0
מועדוני הנוער בנתניה התחדשו בימים אלה במתקני ספורט ואביזרי כושר, זאת במסגרת שיתוף פעולה בין משרד הבריאות לבין העירייה, אשר…
כלי נגישות