הוקמה קרן מלגות לעידוד הרשמה לתנועות הנוער

8 0

המלגה מיועדת לתמיכה בילדים ובני נוער החפצים להשתתף בפעילות תנועות הנוער, ומתקשים לעמוד בתשלומים בשל הקושי הכלכלי שהביא משבר הקורונה

כפי שהבטיח ראש העירייה צביקה גנדלמן בפגישתו עם נציגי תנועות העיר, בדיון על פעילותן בצל הקורונה הקימה עיריית חדרה קרן מלגות לתמיכה בחניכי תנועות הנוער, תושבי חדרה בלבד.

את הפגישה יזם ראש העירייה לפני כחצי שנה בעקבות החלטת הממשלה לצמצם את הפעילות של תנועות הנוער בגלל הקורונה, ולהקפיא את התמיכה בהן. כזכור, מיד עם היוודע החלטת הממשלה הצהיר גנדלמן כי הוא נחוש לאפשר את המשך את פעילותן של התנועות בחדרה, והודיע כי לצורך כך יברר מול ראשי התנועות את גובה הסיוע הנדרש, כדי להעניק להן סיוע מהתקציב העירוני עד שהממשלה תחזור בה מהחלטתה.

לדברי גנדלמן: "סיבה כלכלית לא תמנע מאף ילד בחדרה את החוויה ואת החינוך הערכי של תנועות הנוער. הקרן מיועדת לילדים שהוריהם אינם יכולים לשלם דמי חבר, וזאת במטרה לאפשר להם להיות חניכים בתנועות כילדים ובני נוער אחרים. אני סמוך ובטוח שתנועות הנוער ישכילו לקיים את הפעילות בבטחה גם תחת מגבלות התו הסגול, ואני משוכנע שיש לאפשר להן לעשות זאת. אחרי הכל, ההקפדה על ההנחיות אמנם שומרת על בריאותנו, אבל החינוך לערכים המוטמע בחניכים שומר על חוסננו כחברה".

המלגה מיועדת לתמיכה בילדים ובני נוער החפצים להתחיל או להמשיך להשתתף בפעילות תנועות הנוער בעיר ומתקשים לעמוד בתשלומים בשל הקשיים הכלכליים שהביא משבר הקורונה.

תנועות הנוער תורמות רבות לחינוכו של נוער ערכי, מגשרות על פערים בחברה, מחברות בין קבוצות, מאפשרות לבני הנוער לקחת אחריות ולהיות מעורבים בנעשה בסביבתם, להתנדב, לפתח יכולות חברתיות ויצירתיות, ועוד. עיריית חדרה רואה חשיבות עצומה בפעילותם של ארגוני ותנועות הנוער בעיר, ושואפת להרחיב את מספר בני הנוער הלוקחים חלק בפעילות.

בימים אלה, כמו חלקים רבים בחברה הישראלית, נמצאות תנועות הנוער במשבר ובחוסר ודאות מסיבות הנובעות ממשבר הקורונה. משפחות רבות נקלעו למשבר כלכלי ואינן יכולות לאפשר לעצמן פעילות פנאי מעבר לשוטף ההכרחי. כתוצאה מכך, כמעט אין הרשמה לתנועות הנוער אשר תקציביהן מושתתים על דמי חבר, והן נקלעו לקשיים בעצמן.

במטרה לעודד הרשמה של חניכים קיימים או ממשיכים לתנועות הנוער, אישרה מועצת העיר נוהל ייחודי למתן תמיכה על-פי קריטריונים אחידים ושקופים, בילדים ובני נוער תושבי חדרה, המעוניינים להצטרף או להמשיך את פעילותם בתנועת הנוער אך מתקשים לעמוד בתשלומים.

גובה המלגה ינוע בין 350 ל-500 שקלים לכל חניך. ועדה מיוחדת תבחר את הזכאים על-פי שיקולים שיתבססו על רמת המוטיבציה של הילדים וההורים לקחת חלק בפעילות (בהסתמך על חוות דעת התנועה); מצב כלכלי; מספר הילדים באותה משפחה הפעילים בתנועת נוער.   

בנימוקים להקמת הקרן ואישורה נאמר במועצת העיר, כין עיר המשקיעה בהצמחת נוער אחראי, ערכי ומעורב, מבטיחה לעצמה עתיד טוב יותר והגירה של אוכלוסייה חזקה מעורבת ותורמת.

Related Post

לזכרו של מוטי

Posted by - 10 ביוני 2021 0
במלאת 20 שנים למותו של מוטי כהן ז"ל, עיריית חדרה שיקמה את 'גן מוטי' בשכונת בית אליעזר הישנה לרווחתם והנאתם…

בונים ומשפצים

Posted by - 7 ביולי 2019 0
הצוות המקצועי של עיריית חדרה סייר במתחמי בנייה של מוסדות חינוך חדשים ובמוסדות חינוך קיימים שבהם מתבצעים שיפוצי קיץ.  הצוות…

אושרה הסדרת השייט בנחל חדרה

Posted by - 2 בינואר 2018 0
מועצת העיר אישרה חוק עזר שנועד להסדיר את השייט בנחלים, עגינת כלי שייט, והגנה על גדות הנחלים. הסדרת הנושא מאפשרת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות