הוצאת עובדים לחל"ת שאינם עובדי המגזר הציבורי

8 0

נוכח וירוס הקורונה וההתפתחויות החלות כל העת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד האוצר, מעסיקים רבים נאלצו לסגור את עסקיהן ו/או לצמצם פעילות באופן משמעותי. אנו נמצאים באירוע מתגלגל, במסגרתו יש מעסיקים שנאלצו להפסיק את פעילותם באופן זמני או לצמצם פעילות באופן משמעותי נוכח ההנחיות.

משה סמיה, יו"ר ההסתדרות מרחב נתניה

ירידה בהיקף הפעילות או סגירת מקום העבודה המהווה למיטב ידיעתי טעם ענייני להוצאת עובדים לחופשה ללא תשלום ואולם נדרשת הסכמת העובד לכך .שירות התעסוקה והביטוח הלאומי פרסמו חוזר ובו הוראות מקלות בדבר קבלת דמי אבטלה במקרה בו עובד ישהה בחל"ת של 30 יום לפחות ובלבד שמתקיימים לגביו התנאים המזכים בתשלום דמי אבטלה. פרטים בדבר הזכאות לדמי אבטלה מפורטים באתר של ביטוח לאומי.

על מנת לממש את הזכות לדמי אבטלה, על המעסיק לתת לעובד מכתב בדבר הוצאתו לחל"ת ולציין במצב כי היציאה לחל"ת נעשתה ביוזמת המעסיק בשל נגיף הקורונה ולתקופה של ימים ויותר.בנוסף נדרש המעסיק למלא בעבור העובד טופס בל/1514 – אישור על תקופת העסקה ושכר – הנמצא גם הוא באתר המוסד לביטוח לאומי.

המציאות מלמדת כי מרבית העובדים אכן יוצאים לחל"ת ומעדיפים לשמר את מקומם עד למועד בו יתבהר מצב הדברים ויהיה באפשרותם לשוב לעבודתם.


כאמור, במגזר הציבורי הושגו הבנות ופורסמה הודעה לעיתונות ביום 16.3.2020 במסגרת הצויין כי בהתאם להנחיית ראש הממשלה על מעבר למתכונת חירום במגזר הציבורי, יחתמו הממונה על השכר במשרד האוצר ויו"ר ההסתדרות על הסכם המסדיר את אופן העסקת עובדי המגזר הציבורי.ההסכם קובע כי עובד שנקבע כי אינו נדרש לעבודה בעת המשבר, יצא לחופשה על חשבון ימי החופשה שצבר במהלך חג הפסח יחולו תנאי החופשה המרוכזת הנהוגים.

בנוסף נקבע כי המעסיקים במגזר הציבורי וההסתדרות מקימים קרן ימי חופשה משותפת לעת חירום שתפעל כדי למנוע פגיעה בשכר העובדים שאין ברשותם יתרת ימי חופשה נדרשת.

Related Post

מעצמת נשים חזקות

Posted by - 21 במרץ 2023 0
הצלחה גדולה לכנס "מדברות עסקים" שהתקיים במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי בעיר. עשרות רבות של נשים הגיעו לכנס הייחודי שהתקיים…

מהפכת התחבורה בכפר יונה

Posted by - 16 במאי 2023 0
הכביש החדש שיחלץ את תושבי כפר יונה, מגה פרויקט בהיקף של 2.4 מיליארד שקלים תושבי כפר יוה כבר למעלה מ-20…

על חובות, תספורות וחייבים

Posted by - 9 בינואר 2020 0
הבשורה החדשה לשנת 2020: דרך מקוצרת למחוק חובות. הבעיה: מרבית החייבים אפילו לא יודעים שיש להם אפשרות לבחור בדרך זו.…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות