ההוצאות של הקיץ והחגים לוחצות? זה מה שתעשו

11 0

היכרות עם מקורות מימון מסוימים יכולה לסייע לכם לעבור את התקופה הקרובה בשלום. לחוצים בגלל החגים והחופש הגדול? הנה כמה הצעות להתמודדות פיננסית נכונה יותר

הקיץ בישראל ארוך והחזרה האמיתית לשגרה היא רק איפשהו בסביבות אוקטובר. מלבד החופש הגדול שמערער לחלוטין את האיזון במשק, יש גם את תקופת החגים שבה הורים לילדים סופגים אובדן של ימי עבודה, הוצאות לא צפויות ופגיעה מהותית בתקציב. עם זאת, הבעיה הכלכלית שמאפיינת את הקיץ בישראל משותפת לכולם ולכן יש גם פתרונות זמינים שאותם כדאי להכיר.

הדרך הטובה ביותר לשמור על הכיס עם ההוצאות שלא נגמרות היא לקבוע סדר עדיפויות. קחו בחשבון שהוצאות המגורים שלכם יישארו קבועות גם בקיץ, אז אין טעם לנסות לחסוך על שכר דירה, משכנתא, ארנונה, חשמל, מים, גז וכדומה. לחילופין, בקטגוריה של הוצאות פנאי ובילוי יש המון סעיפים שבהם ניתן לקצץ. הכל תלוי ביעדים שתקבעו ובוויתורים שתסכימו לעשות כדי לעמוד בהם.

מהן האפשרויות למימון ההוצאות?

שמירה על הכיס עם קיצוץ בהוצאות מסוימות לא תמיד תעזור לכם להגיע לאיזון התקציבי הנדרש. לפיכך, ייתכן ותצטרכו להשתמש במקורות מימון חיצוניים כגון הלוואה מיידית במסלול חוץ בנקאי. הלוואה כזו תאפשר לכם לממן חריגת יתר בחשבון הבנק ולצמצם קנסות וריביות. בנוסף, זו הלוואה שניתנת במסלול מהיר ללא צורך בהעמדת ערבים ובטחונות ולכן היא יכולה לשמש אתכם לתקופה קצרה ועד סוף הקיץ בלבד.

במקביל, כדאי לכם לבדוק כבר עכשיו את הוצאות ניהול הכסף ואולי לעשות כמה התאמות באפיקי חיסכון והשקעות. בררו כמה אתם משלמים לבנק על המינוס בחשבון, צמצמו את החיסכון הפנסיוני שאליו אתם מפקידים דרך תלוש המשכורת והתמקחו עם חברת האשראי על עמלות ניהול הכרטיס. לכל הפחות, חלק מהמאמצים יפיקו לכם רווח מיידי ויאפשרו לכם לממן בכסף שתחסכו את שאר ההוצאות.

מתי הגיע הזמן לפתוח תכנית חיסכון?

המטרה של הפקדה קבועה לחיסכון או ניירות ערך היא לאפשר לכם לממן אירוע משפחתי, החלפת מכונית ועוד. עם זאת, ייתכן שבתקופה הקרובה ישתלם לכם לפתוח את תכנית החיסכון הקיימת ולחזור אליה כשהמצב יהיה רגוע יותר. בשביל לדעת האם הגיע הזמן לפתוח תכנית חיסכון תוכלו לברר מהם התנאים הקיימים לפירעון מוקדם ולהתייעץ עם אנשי המקצוע הרלוונטיים.

בסופו של דבר, בשביל להתמודד עם ההוצאות של הקיץ והחגים אין ברירה אלא לפעול בשני מישורים: צמצום הוצאות והגדלת הכנסות. היות וסביר להניח שלא תוכלו ביום בהיר אחד להרוויח עוד כמה אלפי שקלים בחודש, הגדלת ההכנסות היא פונקציה של שימוש במקורות מימון חיצוניים.

מנגד, ההוצאות הן בשליטתכם בלבד. שמרו על הכיס שלכם ושל המשפחה, קבעו סדר עדיפויות ברור והחליטו על יעדים ריאליים לתקופה הכי מאתגרת בשנה.

קרדיט תמונה: https://www.pexels.com/photo/silver-and-gold-coins-128867/

Related Post

תמונה מההיסטוריה

Posted by - 8 באוגוסט 2018 0
ערב מיוחד שהתקיים בשבוע שעבר, הציב את הצלמות והצלמים הראשונים של נתניה מול עדשת ההיסטוריה ולא מאחוריה, במהלך כינוס בו…

רחובות חדשים בנתניה

Posted by - 19 בנובמבר 2020 0
מועצת העיר נתניה אישרה שורה של שמות רחובות חדשים בדגש על הנצחת נשים פורצות דרך מועצת העיר נתניה אישרה שורה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות