הדרכת שימוש בדפיברילטור לעובדי עיריית חדרה

7 0

מוכנים בזמן: במטרה להעלות את מודעות עובדי העירייה לחשיבות המוכנות במקרה של דום לב בסביבתנו הקרובה ולהנגיש את פשטות השימוש במכשיר הדפיברילטור, נערכה בבניין העירייה הדרכה על שימוש נכון בדפיברילטור למען הצלת חיים | עיריית חדרה נערכת לרכישת דפיברילטורים נוספים במטרה להגדיל את פריסתם באגפי העירייה השונים, בייחוד בקרב עובדים המקבלים קהל

חינוך להצלת חיים: בשבוע שעבר בוצעה הדרכה ראשונה מסוגה בעיריית חדרה, לעובדי אגף הגבייה, על שימוש נכון במכשיר הדפיברילטור מציל החיים. את ההדרכה העביר דודו הבהיל, סגן מנהל מחלקת בטיחות וממונה הגנה אזרחית באגף האכיפה והבטחון, המשמש גם כחובש רפואת חירום במד"א, זאת במטרה להעלות את מודעות העובדים לנושא מוכנות במקרה של דום לב, וכן לחשיבות מתן עזרה ראשונה ומידית, שעשוייה להיות ההבדל בין חיים ומוות. ההדרכה כללה זיהוי מקרה של דום לב בסביבתנו הקרובה- במקרה זה בבניין העירייה, בו מתקיימת מדי יום קבלת קהל, היכרות עם מכשיר הדפיברילטור ואופן הפעלתו והבאתו ללא השתהות, כל זאת למען קיצור הזמן מרגע דם לב ועד מתן שוק חשמלי מציל חיים.

עיריית חדרה נערכת בימים אלה לרכישה של מכשירי דפיברילטור נוספים, שימוקמו במבנים עירוניים נוספים המקבלים קהל, זאת במקביל לביצוע הדרכות לעובדים על המכשיר, המסוגל לנטר פעילות לבבית- חשמלית, לאבחן פרפור חדרים והפרעות קצב נוספות, ולהמליץ ולתת מכת חשמל למטופל במקרה הצורך, זאת במקביל להשמעת הנחיות קוליות וחזותיות בעברית, המאפשרות באופן עקרוני שימוש ללא ידע מקדים.

במדינת ישראל מדווחים אלפי מקרי מוות בשנה כתוצאה מדום לב, מתוכם כ 70 אחוזים, מתרחשים מחוץ לכותלי בית החולים. זוהי סיבת המוות השנייה בשכיחותה במדינה. האפשרות היחידה להשבת קצב לב תקין היא באמצעות מכת חשמל אשר ניתנת ע" דפיברילטור. הזמן עד למתן השוק החשמלי הוא הגורם המכריע. במידה והפרפור מופסק בתוך דקה מרגע ההתמוטטות, שיעור ההחייאות המוצלחות עומד על כ 90 אחוזים, והוא יורד בכ 10 אחוזים בכל דקה שלאחר מכן.

חשוב לציין כי במקרה שאדם איבד הכרה, לפני הכל יש להתקשר למוקד החירום 101

Related Post

שמרים שמרימים

Posted by - 28 במאי 2023 0
השמרים הם מרכיבים נהדרים לשימוש במטבח. מרכיב זה יכול להוסיף חיים וטעם למגוון של מאפים. בין אם אתם אופים מיומנים…

הדלקת המשואות

Posted by - 14 באפריל 2022 0
האלוף במיל' יורם יאיר, יו"ר עמותת "אחריי " התבשר על הדלקת המשואה, ביום העצמאות . עמותת אחריי מכשירה בני ובנות…

למה דווקא מיקור חוץ בהודו?

Posted by - 25 בפברואר 2021 0
בעולם היי – טק המילה מיקור הינה מוכרת וידועה מזה שנים רבות. התפתחות תעשיית ההיי – טק בעשורים האחרונים הביאה…
כלי נגישות